Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Świat Książki
The Bad Daughter
Małgorzata Szubert
eMM

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się przypadkowym napadem, ujawnia mroczne sekrety rodziny. Wrogie relacje z siostrą i skomplikowana przeszłość z drugą żoną ojca sprawiły, że Robin była odseparowana od swojej rodziny przez wiele lat. Ale kiedy nowa rodzina ojca zostaje zaatakowana w ich domu, wraz z ojcem, żoną i córeczką w stanie krytycznym w szpitalu, wraca do domu, by poczekać na ich...

Wrogie relacje z siostrą i skomplikowana przeszłość z drugą żoną ojca sprawiły, że Robin była odseparowana od swojej rodziny przez wiele lat. Ale kiedy nowa rodzina ojca zostaje zaatakowana w ich domu, wraz z ojcem, żoną i córeczką w stanie krytycznym w szpitalu, wraca do domu, by poczekać na ich powrót. Wygląda na to, że przypadkowy napad, rabunek był nieudany, ale gdy Robin spędza więcej czasu z członkami rodziny, dowiaduje się, że wszyscy mieli swoje tajemnice - a jedna z tych tajemnic mogła narazić ich na straszliwe niebezpieczeństwo.

źródło opisu: www.światksiazki.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aneta Wiola | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

NIE MA JAK W DOMU
Robin wiedzie spokojne życie jako terapeutka w Los Angeles. Pewnego dnia otrzymuje telefon od siostry Melanie: ktoś postrzelił ich ojca, jego pasierbicę i nową żoną. Robin od lat nie rozmawiała z siostrą, odcięła się całkowicie od ojca, po tym jak poślubił narzeczoną własnego syna, a przy tym jej najlepszą przyjaciółkę. W końcu Robin zdobywa się, by powrócić do rodzinnego domu, gdzie mieszka jej starsza siostra, która jej nienawidzi i jej chory na autyzm syn. Śledztwo jest trudne, i chociaż pozornie wygląda to na rabunek, nikt nie ma wątpliwości, że wielu złorzeczyło jednemu z najbogatszych i wpływowych ludzi w mieście. W czasie, gdy ojciec Robin walczy o życie, kobieta będzie musiała zmierzyć się z własnymi lękami i obawą, że zabójcą może być ktoś z jej bliskich.

Czy mieliście kiedyś tak, że niemal od początku podejrzewaliście sprawcę, a zbywaliście te domysły, bo jakby to trafnie rzec: to byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Właśnie podobnie miałam w tym...

eunice | 2018-10-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Legimi 📚
Przeczytana: 10 października 2018

Niemal od samego początku wytypowałam winnego. Nie jest to jakiś szczególny wyczyn dla osoby, która zna wszystkie książki tej pisarki i chwyty, które w nich stosuje. Więc to jak dla mnie duży minus, bo ja jednak lubię być zaskakiwana.
Natomiast nie mogę powiedzieć, że książka była przez to mniej interesująca. Pełno w niej ciekawych postaci, motywów, dialogów, zdarzeń. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, bo jest w niej to magiczne coś, za co kocham książki Joy Fielding. I dlatego polecam!

ivaa | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Moje drugie spotkanie z twórczością Joy Fielding miało 335 stron i zakończyło się dość szybko, bo warstwa dialogowa dominuje w powieści, co przyspiesza tempo czytania. Bez specjalnych emocji spędziłam z nią kilka godzin.

neko | 2019-02-04
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Każda rodzina ma swoje tajemnice, grzechy i wzajemne żale. Układy w rodzinie Robin są aż nadto skomplikowane. Robin mieszka w los Angeles i stara się nie pamiętać o starszej siostrze, która jest złośliwa i niemiła, ani o ojcu, którzy ożenił się z ...dziewczyna jej brata i zarazem jej najlepszą przyjaciółką. Wszystko się zmienia, gdy dostaje wiadomość, że ktoś strzelał do rodziny ojca. Jego żona nie żyje, on jest w agonii, a córka Tary, postrzelona walczy o życie.Robin jedzie do rodzinnego miasteczka. Musi się zmierzyć nie tylko z obecną sytuacją, ale także przeszłością, pokonać swoje lęki i udowodnić, że mordercom jest osoba, której nikt nie podejrzewa

Od lat jestem wierna tej autorce. Lubie jej kryminały, które maja sporą ilość psychologii i trzymają w napięciu.
Ta powieść też mnie nie rozczarowała.

kondor | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Rozdygotana emocjonalnie terapeutka nie potrafiąca wysnuć jednego sensownego wniosku z otaczającej ją rzeczywistości, powraca w rodzinne strony, gdzie jest permanentnie atakowana przez swoje urojenia i fobie. W tle rodzinna tragedia z tak wydumanym i naiwnym finałem, że każdy kto przeczytał choć jeden komiks z Kapitanem Żbikiem będzie srodze zawiedziony.

dorka | 2019-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2019

Niestety... przewidywalna. Od początku wiedziałam, kto jest winny tej zbrodni.
Poprzednie książki J.Fielding są zdecydowanie lepsze. Więcej w nich fabuły i napięcia, które thrillery psychologiczne powinny mieć.
Mimo różnych zabiegów, autorce nie udało się mnie zmylić. Czekam na więcej.

karjola | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Nawet ciekawa. Ale ilość nienawiści,złych postaci,złych relacji międzyludzkich na metr kwadratowy przekraczała moją wytrzymałość. W pewnym momencie miałam wrażenie,że autorka wzięła podręcznik psychologii, poszukała hasło :problemy rodzinne. A potem nie mogła się zdecydować czego użyć w swojej książce i użyła wszystkich możliwych patologii.

Anka J | 2019-01-21
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Doskonała książka o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Odpowiadała mi wolno rozgrywająca się akcja powieści, ciekawa byłam zakończenia, które mnie zaskoczyło.

Cantata | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Joy Fielding to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych autorek New York Timesa ostatnich lat. Chyba nie znajdzie się żaden miłośnik powieści psychologiczno-obyczajowych, który nie czytał nic co wyszło spod jej pióra. Działa i tworzy już od kilkudziesięciu lat a jej książki doczekały się wielu tłumaczeń. W swojej karierze napisała sporo bestsellerów lecz zdarzały się również powieści skrytykowane przez recenzentów i odrzucone przez fanów. Do której grupy zalicza się "Zła córka"? Jako wielbicielce autorki bardzo ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Dzieło to jest z pewnością inne od poprzednich książek autorki. To opowieść nie tylko o dysfunkcyjnej rodzinie lecz całym społeczeństwie. "Złej córce" bliżej do kontrowersyjnych powieści Virginii Andrews niż do stylu, do którego przez tyle lat przyzwyczajała nas Fielding. Z pewnością jest to książka, którą ciężko odłożyć na półkę, jednak tym którzy planują dopiero rozpocząć przygodę z kanadyjską autorką, poleciłabym inną...

xinii | 2018-10-19

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joy Fieldig i jak dla mnie było to bardzo miłe spotkanie. Dużo dialogów i mało opisów dzięki czemu szybko i przyjemnie czytało się tą książkę. Ciekawe postaci zwłaszcza postać Melani i jej komentarze na każdy temat - miało to swój urok. Książka szczerze mówić zaskoczyła mnie. Dopiero pod koniec zaczęłam się domyślać kto jest winny i tym samym nie mogłam się oderwać bo akcja nabierała tempa. Osobiście gorąco polecem i chętnie sięgnę po kolejną książkę tej autorki.