Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Strefa szaleństwa

Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego
Wydawnictwo: Świat Książki
The Wild Zone
Beata-Chiara

Przyrodni bracia Jeff i Will oraz ich kolega Tom spotykają się w barze Strefa Szaleństwa w South Beach na Florydzie. Gdy pojawia się tam atrakcyjna nieznajoma, mężczyźni zakładają się, który z nich ją poderwie. Pomaga im dziewczyna Jeffa, barmanka Kristin. Kiedy Suzy decyduje się na randkę z onieśmielonym Willem, zarówno Jeff, jak i Tom są zaskoczeni tym wyborem. Od tej pory wzajemne relacje między trzema mężczyznami mocno się komplikują. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy okazuje się, że Suzy ma męża- brutalnego zazdrośnika i przebiegłego sadystę. Niewinny zakład na zawsze odmienia losy bohaterów, doprowadzając do dramatycznych wyborów i śmiertelnie niebezpiecznych konsekwencji.

źródło opisu: Świat Książki 2018

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 1952

W twórczości Joy Fielding zakochałam się dawno temu czytając powieść „Patrz jak Jane ucieka”. Po lekturze tejże książki wyczytałam wszystkie pozycje autorki, jakie były dostępne w bibliotece i nigdy nie zawiodłam się na jej twórczości. Być może w którymś momencie straciłam obiektywizm wobec J. Fielding, nie ważne, zwyczajnie uwielbiam czytać jej powieści. Autorka porusza ciekawe tematy, kreuje interesujące portrety psychologiczne postaci, cudownie buduje napięcie, fabuła jest zawsze intrygująca i zawiera nutkę tajemnicy, którą noszą w sobie bohaterowie jej książek.

„Strefa szaleństwa” to kolejna powieść, którą czytałam z zainteresowaniem, zakończenie zaskakujące, chociaż tym razem w połowie domyślałam się finału tej historii, mimo wszystko książka ciekawiła mnie do samego końca. Pokręceni bohaterowie, głęboko skrywający w sobie tajemnice sprzed lat, które mają ogromny wpływ na ich życie teraźniejsze oraz niewinny zakład, który prowadzi do dramatycznych wydarzeń to zalety tej...

Pierwsze co pomyślałam po przeczytaniu książki to że jest świetna! Szybko się ją czyta, fabuła wciąga już od pierwszego rozdziału. Ani przez chwilę się przy niej nie nudziłam. Książkę przeczytałam w jeden dzień i jestem zachwycona nią. Historia szóstki bohaterów z pewnością cię nie znudzi. Książka do końca kryła w sobie tajemnice. Zakończenie bardzo mnie zdziwiło ale i ucieszyło. Kto by pomyślał że jeden zakład zmieni losy ich wszystkich. Najbardziej szkoda mi Willa, ponieważ jego postać najbardziej polubiłam. A postać Kristin i Suzy...tego chyba nikt nie mógł spodziewać. Zapraszam do Strefy Szaleństwa :D

" Wkroczyłeś do Strefy Szaleństwa. Przebywasz tu na własne ryzyko."

Ania | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

Ta książka ma wiele mankamentów. Pod względem stylu i języka pozostawia wiele do życzenia. Ale ciekawa intryga, szybkie tempo akcji i różnorodność bohaterów sprawiały, że w przyjemnością dałam się wciągnąć w wir wydarzeń.
Lekka, łatwa i przyjemna historyjka na wakacyjny leżaczek.

korcia | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Trzeba przyznać, że bohaterów autorka wybrała sobie nieźle pokręconych. Dawno nie spotkałam tyle dziwnych osób w jednej książce.
Poza tym intryga jest bardzo ciekawa, akcja wartka a zakończenie rozbrajające...
Joy Fielding zaskakująco dobrze nakreśliła postacie. Tak realistycznie opisała ich przemyślenia, że nie można być na nie obojętnym.
Świetne połączenie powieści obyczajowej z sensacyjną.

kasandra_85 | 2012-01-20
Przeczytana: styczeń 2012

darkangel | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

Ciekawa książka, moje pierwsze doświadczenie z tą autorką. Najbardziej zaskakujące było zakończenie, tej opcji nie brałam pod uwagę:) polecam

Gośka | 2011-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2011

Strefa szaleństwa to nazwa baru, w którym poznają się główni bohaterowie.Dwóch przyjaciół Jonn i Tom,brat Toma- Will oraz tajemnicza nieznajoma.Mężczyźni zakładają się,któremu z nich uda się ją poderwać. Ona wybiera Willa.I zaczyna się akcja,o której nie będę pisała.
Ciekawie napisana książka,w której akcja toczy się wartkim strumieniem.
Zakończenie mnie zaskoczyło czyli warto było przeczytać:-)

Zosia | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Jedna z ciekawszych książek w ostatnim miesiącu. Mimo że fabuła od pierwszych stron była do przewidzenia, to jednak ostatni rozdział robi piorunujące wrażenie. Szczerze mówiąc, gdyby nie on, "Strefa Szaleństwa" mogłaby nie być przeze mnie oceniona tak wysoko.
Tym, co najbardziej podobało mi się w powieści Joy Fielding są wspaniale zarysowane postaci. Spotykamy się tu z narracją prowadzoną przez wszystkich bohaterów, co jednak nie sprawia, jak można by przypuszczać, zamętu, a wprost przeciwnie - pozwala lepiej zrozumieć istotę głównego problemu i charakter bohaterów. Na pierwszy rzut oka wszystkim się od siebie różnią - Jeff jest przystojny, umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji, ma powodzenie u kobiet; Tom to porywczy pechowiec, od którego odeszła żona, gotów spełnić każdą prośbę - swojego najlepszego przyjaciela; Will jako młodszy brat Jeff'a zawsze go podziwiał i pragnął zdobyć jego przychylność, jest nieśmiały i bardzo dobrze wychowany, co nie pomaga mu w relacjach z kobietami;...

Ryszard Pałka | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Nie podobała mi się ta książka przede wszystkim na dobór bohaterów którzy są lekko skrzywieni emocjonalnie co prawda po przejściach ale jednak.Intryga zawiązana również mi się nie podobała . Tak że ogólnie słaba

mbutterfly | 2015-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Lubię Fielding, ale to raczej jej słabsza książka. Dobrze się czytało, wciągająca fabuła, ale książka raczej na odmóżdżenie. Pewnie szybko o niej zapomnę;)