Strefa szaleństwa

Joy Fielding Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego kryminał, sensacja, thriller
The Wild Zone
kryminał, sensacja, thriller
2018-02-08
Magdalena Słysz
Mistrzynie Kryminału Obyczajowego

Daje 6 gwiazdek że względu na bardzo zaskakujące zakończenie, które bardzo sobie cenię w książkach! Uwielbiam moment kiedy na końcu otwieram oczy ze zdziwienia, bo kompletnie się tego nie spodziewałam a tutaj tak właśnie było. Ale zanim dotrwalam do tego końca to niestety troszkę się wymeczylam. W pewnym momencie to wszystko było takie mdłe.

"Strefa szaleństwa" to intrygująca powieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich i ich konsekwencjach. Z jednej strony mamy do czynienia z bliżej nieokreślonym uczuciem, być może jest to miłość lub też zwykłe zauroczenie, podparte wzajemną akceptacją i poczuciem bezpieczeństwa. Z drugiej zaś w znacznym stopniu dominuje skrytość, samotność i zagubienie. Jeśli dodamy do...

Książkę, mogę podzielić na trzy części-pierwsza, która rozpoczyna się obiecująco, przedstawiając ciekawych bohaterów i miejsca, drugą- jako część, w której nie dzieje się zbyt wiele, ale czyta się szybko i dosyć przyjemnie, i zakończenie, które trochę zaskakuje. Gdyby nie to, że nigdy nie odkładam nieprzeczytanej do końca książki, podejrzewam że odłożyłabym ją w połowie.

Odwrócony scenariusz, bo tu mamy do czynienia z ciągiem wydarzeniem, który prowadzi do zbrodni. Prosta dziewczyna, którą maltretuje mąż to idealna przynęta dla trzech mężczyzn, którzy zakładają się, którego z nich wybierze. Wszystko rozpoczyna się w Strefie Szaleństwa, gdzie pracuje Kristin. Początek wydaję się niewinny, ale kolejne wydarzenia prowadzą do zbrodni...

Dobra powiesc kryminalna z niesamowitym zakonczeniem. Pokazuje sile i przebieglosc ktora moga wykazac sie tylko kobiety choc to faceci mysla ze rozdaja karty. Po raz kolejny widac ze my kobiety to spryciule i silna plec.

Niesłychanie wciągająca.

Doskonała intryga, której się nie domyśliłam, wobec czego koniec bardzo mnie zaskoczył.

Cały czas coś się dzieje, bohaterowie są poplątani do granic możliwości poprzez własne przeżycia, więc tragedia murowana.

Dwaj bracia przyrodni i wraz z kumplem Tomem spędzają wieczór w barze. Zauważają tajemniczą kobietę i zakładają się który z nich jako pierwszy ją poderwie. Zakład ten stanie się przyczyną późniejszych tragicznych wydarzeń. Lubię książki Joy Fielding, które zwykle trzymają w napięciu. Książka mi się podobała, ale czytałam już lepsze tej autorki, mimo to polecam.

Bardzo fajnie napisana książka. Jak dla mnie wciąga od samego początku. Szybko się czyta. Polecam

Zastanawiam się, jak to się dzieje, że w niektórych miejscach tylu wariatów chodzi luzem. Główni bohaterowie - mężczyźni - są tak monotematyczni, że to aż boli. W momencie, gdy zawiązuje się akcja wiadomo już właściwie jak rzecz cała się potoczy. Zakończenie wydaje mi się, że ma być zaskakujące, ale jest takie sobie. Ale poczytać można, bo jeden z bohaterów - Tom - nie...

Kolejna przeczytana książka tej autorki - oczywiście świetna :) Polecam

• 2014