Zła córka

Świat Książki
The Bad Daughter
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Szubert

"Zła córka" od początku mnie zaciekawiła, wiele wydarzeń oraz zwrotów akcji . Kiedy punkt kulminacyjny zbliża się wielkimi krokami, coś się dzieje i w zasadzie każdy ma coś na sumieniu i praktycznie każdy mógł strzelać tej nocy. Zakończenie to zupełne zaskoczenie.

Słaba , ciężko się czyta dlatego dobrnęłam tylko do 80 strony.Nie rozumiem zachwytu ale o gustach nie dyskutuję.
Jak ktoś poszukuję więcej dynamiki odradzam.Dwie książki tej autorki i pudło.Po żadną już nie sięgnę

Powieść kryminalna jakich wiele. Nie będzie to z pewnością książka którą długo będę wspominać. Nie trzyma w napięciu, czyta się spokojnie, ale wciąga. Zaskakujący jest finał tej historii, warto więc jednak przeczytać do końca.

🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫
Zawsze podkreślam, że nie jestem fanką trzecioosobowej narracji. Tak było również w tym przypadku - na początku, pomimo od razu rozkręcającej się akcji, nie mogłam w ogóle się skoncentrować, co się dzieje. Dwa razy wolniej szło mi czytanie, ale z czasem się przyzwyczaiłam. I było warto! Wydarzenie goniło kolejne wydarzenie, punkt kulminacyjny zbliża się wielkimi...

Książka zaskakująca i ciekawa. Polecam

Joy Fielding to jedna z niewielu pisarek na których się nigdy nie zawiodłam. Osobiście uważam, że na skrzyżowaniu kryminału, thrillera i powieści obyczajowej, jest to literatura zawsze trzymająca poziom.

Po pięciu latach od zerwania wszystkich kontaktów z przeszłością, Robin Davis wraca do swojego rodzinnego miasta. Jej ojciec, jego druga żona (niegdyś najlepsza...

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam, a już wiem, że polubiłam to jak pisze. Świetnie zbudowana intryga, tajemnica i jak zwykle zakończenie, które zaskakuje.
Wszystko zaczyna się od telefonu jaki dostaje Robin, która jest terapeutką, od swojej siostry Melani - ich ojciec leży w stanie krytycznym w szpitalu raz z jego dwunastoletnią córką, Casidy, oraz żoną...

Jedna ze słabszych powieści tej autorki. Akcja wartka, dialogów mnóstwo- toteż można oblecieć w dwa popołudnia. Jednakże poziom narracji słaby. Niedojrzałość bohaterów, infantylność postaci, wcale nie będące dla mnie zaskoczeniem zakończenie- TRÓJA Z MINUSEM.

Zaskakująca, polecam.

Joy Fielding słynie z doskonałego połączenia kryminału z powieścią obyczajową. I w moim odczuciu tak też się stało w przypadku tej książki. Już sam opis na tylnej okładce gwarantował mocną i ciekawą lekturę. Pierwsze rozdziały tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu.
Pomysł na fabułę uważam za genialny i tak samo jego wykonanie. Rodzina, w której intrygi i tajemnice...

• 2019
  • 2018