Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów

Tłumaczenie: Anna Bień
Cykl: Pan (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Das geheime vermächtnis des Pan
9788374208666
Elfy
Ewa

Felicity Morgan. Wiecznie zaspana niezdara z aparatem na zębach. Zahukana pyzata półsierota znienawidzona przez koleżanki z klasy. Wyśmiewana nudziara, z którą absolutnie nikt się nie liczy. Lee Fitzmor. Przystojny, czarujący i… tajemniczy. Wysłannik królestwa elfów, który przybył do Horton Collage z tajemną misją – ma odnaleźć wybrankę. Nie, to nie jakiś absurd. Księga przepowiedni musi się...

Nie, to nie jakiś absurd. Księga przepowiedni musi się mylić! Czy rzeczywiście od tej niepozornej dziewczyny mogą zależeć losy królestwa elfów?

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Kasia_ | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Felicity Morgan, nazywana przez społeczność szkolną City, jest niezdarną i pyzatą osiemnastolatką. Nie czuje się pewnie nie tylko w swojej skórze, ale także na korytarzach szkoły, gdzie ciągle staje się obiektem kpin i żartów. Po szkole, City pracuje w pubie swojej mamy, który nie zbankrutował jeszcze dzięki trzem stałym klientom, a rano zaspana spóźnia się na zajęcia pachnąc alkoholem. Zawsze jednak może polegać na grupce przyjaciół, którzy sprawiają, że jej dzień staje się lepszy. Jej życie zaczyna się zmieniać, kiedy do jej klasy dołącza nowy uczeń – bardzo przystojny, przypominający Alexa Pettyfera – Lee Fitzmor. Chłopak szybko zaprzyjaźnia się z klasową elitą, ale także z przyjaciółmi City. Wydaje się także bardzo zainteresowany jej osobą i szybko staje się jej ławkowym sąsiadem na każdych zajęciach. Wszyscy wydają się być nim zauroczeni, oprócz City, która czując się szkolną frajerką, nie może zrozumieć jak tak niepospolity i bardzo tajemniczy, często znikający na kilka dni...

Fille | 2018-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Historia jakich wiele - super przystojny chłopak i dziewczyna, która wmawia sobie, że jest szarą myszką. Wystarczy jednak odpowiedni makijaż i pozbycie się aparatu z zębów, żeby wszyscy dostrzegli jej urok. W tej wersji Kopciuszka Felicity powiązana jest z królestwem elfów - w dniu narodzin została wyznaczona do tego, by uratować ich świat.
Czyta się szybko, książka napisana jest lekko, jednak mnóstwo w niej nieścisłości i wątków wprowadzonych na szybko. Może nie powinnam oczekiwać od opowieści o elfach spójności, właściwie książka jest równie efemeryczna, jak one same.

LookBook | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Mam mieszane uczucia. Przez połowę książki strasznie się nudziłam, i nie jeden raz miałam ochotę już porzucić. Jednak po przeczytaniu całości jestem ciekawa co będzie dalej, bo wszystko zaczęło dopiero się rozkręcać.
Historia nieco banalna i powielana już niejednokrotnie. Zwykła dziewczyna nagle okazuje się być kimś niezwykłym.
Jeśli będę miała okazje to z chęcią sięgnę po drugi tom, ale zdecydowanie bez pośpiechu.

xxxjudycia019 | 2018-03-08

Witam!

Gdy dostaję do ręki książkę z gatunku fantastyki, jestem tak podekscytowana, że już nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać, a jednak trzeba najpierw skończyć poprzednią i te, które jeszcze czekają w kolejce (dzieci nie wolno faworyzować). Tak też i było w tym przypadku. „PAN. Sekretne dziedzictwo króla elfów” Sandry Regnier było na liście książek, które chce przeczytać w tym roku i właśnie jestem po jej lekturze. Jakie odczucia? Czy książka jest warta uwagi? Już piszę!

Felicity to zwykła, pyzata dziewczyna, która nie ma w szkole lekko. Jej rówieśnicy obrali sobie ją na cel i teraz jest obiektem żartów i kpin, a mimo to odniosłam wrażenie, że niezbyt się tym przejmuje. City ma niezły charakterek, potrafi zaskoczyć inteligentną ripostą, ma niezwykle cięty język i jest bardzo, ale to bardzo niezdarna. Pewnego dnia do grona uczniów dołącza Lee, urodziwy i tajemniczy chłopak, który przyciąga wzrok każdej napotkanej dziewczyny, tylko City wydaje się być odporna na jego urok....

Książkowa Pasja | 2017-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2017

Jestem okropna. Tak, muszę to przyznać. Moją olbrzymią wadą jest to, że oceniam książki po okładce (choć nie jest to osąd ostateczny, decyduje on o tym czy sięgnę po daną lekturę) oraz postaciach, tematyce. Podobnie jak w przypadku "Porwanej pieśniarki" i trolli, tak i "Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów" nie przekonało mnie na wstępie wspomnianymi elfami. Kojarzą mi się one z bajkami dla dzieci i małymi latającymi stworzonkami. Pomimo tego byłam ciekawa tego tytułu ze względu na opis.

Felicity to zdecydowanie dziewczyna z charakterem. Cięty język, inteligentne riposty oraz niezdarność to wybuchowe połączenie. City, jak zwykli mówić na nią prawie wszyscy uczniowie szkoły, jest szkolną ofermą. Aparat na zęby, parę zbędnych kilogramów czynią ją wprost idealnym obiektem do żartów i kpin.

Pewnego dnia do szkoły zapisuje się najprzystojniejszy chłopak na ziemi (za takiego przynajmniej uchodzi wśród żeńskiej części grona uczniów). Jego celem jest odnalezienie Felicity, która według...

Malu | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Po kilku książkach kryminalnych postanowiłam się przerzucić się na cos lżejszego i w bibliotece sama okładka już przyciągnęła mój wzrok. Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, nie mogłam się od niej oderwać ...to nic że dochodziła 2 w nocy a na 7 do pracy. Tak bardzo mi się podobała. Bardzo mi się podobał proces zmian jak zachodziły w głównej bohaterce, jak również jej relacji z innymi. Autorka pokazuje jak łatwo można ludzi w jednej chwili zaszufladkować nie doceniając co w nich drzemie. Jedynie co mnie irytowało to ciągłe gadanie o przepowiedni której ledwie zarys poznajemy :( Fabuła banalna zwykła, niepozorna dziewczyna staje się nagle wyjątkowa. Dlaczego właśnie ona? Mam nadzieję że w kolejnych częściach coś się wyjaśni.

Rosemary | 2017-10-02

Elfy i podróże w czasie

Co kryje się pod klimatyczną okładką Sekretnego dziedzictwa króla elfów? Czy historia, jaką skrywa, jest równie magiczna?

Główna bohaterka, Felicity, jest zwykłą uczennicą, która wolny czas lubi spędzać ze swoją grupką przyjaciół. Nie wyróżnia się urodą (nosi aparat na zęby, co nie działa na jej korzyść). W szkole nie należy do tych pięknych i popularnych. Wręcz przeciwnie: ona i jej znajomi są uważani za „loserów”. Felicity nie ma w życiu łatwo. Jej mama jest właścicielką pubu, zawsze brakuje im pieniędzy, dlatego dziewczyna często nocami musi pracować.
Niespodziewanie w szkole pojawia się nowy uczeń – niezwykle przystojny Leander FitzMor, zwany przez wszystkich Lee. Okazuje się, że chłopak chodzi na wszystkie przedmioty razem z główną bohaterką i zawsze uparcie siada z nią w jednej ławce. Felicity i Lee spędzają ze sobą coraz więcej czasu i zaprzyjaźniają się. Bohaterce zaczynają przydarzać się trudne do wytłumaczenia sytuacje: za każdym razem gdy...

Mada_Rita | 2018-10-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2018

"Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów" Sandry Regnier to pierwszy tom trylogii opowiadający o Felicity Morgan, wybrance, od której może zależeć istnienie królestwa elfów.

Leander Fitzmor, ale dla wszystkich Lee, wysłannik króla Oberona, a także strażnik, ma za zadanie odnaleźć ją i ochronić - zwłaszcza, że dziewczyna ma zostać jego przyszłą żoną. W celu dokonania tego zapisuje się do Horton College of Westminster w Londynie. Jednak już pierwszego dnia popełnia niewyobrażalny błąd - związuje ze sobą złą dziewczynę.

Prawdziwa Felicity okazuje się być niezdarną, ciągle spóźniającą się osiemnastolatką z lekką nadwagą, aparatem na zębach i z włosami wyglądającymi jak te pani Rochester z "Jane Eyre". Z każdą kolejną stroną możemy zaobserwować jej przemianę z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Coraz więcej osób zaczyna zauważać jej pozytywne cechy takie jak: poczucie humoru, lojalność, a także ciężka praca jaką wkłada w spełnienie swojego marzenia, aby zostać nauczycielką....

zlatawiecz | 2018-02-28
Przeczytana: 14 lutego 2018

"Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów" Sandry Regnier to powieść o długim tytule i skromnej fabule.
Jest to jednak powieść dla nastolatek(z góry ostrzegam-płeć męska nie zniesie) jak najbardziej warta przeczytania.

Felicity Morgan jest... Nie no szarą myszką, to dziewczę akurat nie jest. Felicity jak najbardziej rzuca się w oczy, niestety przy negatywnym odbiorze ze strony otoczenia.
Lee za to rzuca się w oczy, szczególnie płci pięknej. I ma tego pecha, że przepowiednia mówi, że jego życie nierozłącznie splecie się z Felicity. A w dodatku jeszcze ta straszliwa pomyłka w pierwszym dniu szkoły...

Elfy, podróże w czasie, przepowiednia końca świata(czy tam wojny, co za różnica)...
Nie, no nie za bardzo.
Tego co wymieniłam, było zaledwie parę stron na 416 objętości książki.
Co więc powieść zawiera?

I tu miłe zaskoczenie.
Wszystko dzieje się powoli, ze smakiem, choć momentami zbyt absurdalnie. Bohaterowie mają sporo czasu, aby się poznać, zbliżyć... Felicity dostaje dość czasu, aby...

Belllla | 2017-11-20

Przyznaję, że kupiłam tę książkę z czystej ciekawości. Spodziewałam się kolejnej stereotypowej młodzieżówki. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że wcale tak nie jest. Główna bohaterka nie jest ideałem, prawdę mówiąc bardzo od niego odbiega. Dzięki temu zabiegowi staje się bliższa nam samym, ale może to tylko moje odczucie. Co ciekawe inni bohaterowie są równie interesujący i przyznam, że liczę na rozwinięcie niektórych postaci w kolejnych tomach.

Fabuła tej powieści bardzo mnie wciągnęła i z niecierpliwością czekam na kolejną część. Polecam tę książkę każdemu kto szuka odprężającej lektury, pełnej dobrego humoru (a było go dużo) w trochę bajkowym klimacie.