Hannibal. Pola krwi

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Hannibal: Fields of Blood
literatura piękna
Edunia

Równina w pobliżu Kann zmieniła się w przesiąknięte krwią pola śmierci, arenę jednej z najkrwawszych bitew w historii wojen. Kto odniesie ostateczne zwycięstwo? Czy będzie to Hannibal, prowadzący doświadczone zastępy wojowników, weteranów licznych kampanii, czy wspaniałe legiony Cesarstwa Rzymskiego. Hannibal pragnie rzucić Rzym na kolana. Jednym z dowódców jego doborowych oddziałów jest...

Hannibal pragnie rzucić Rzym na kolana. Jednym z dowódców jego doborowych oddziałów jest młody oficer, Kartagińczyk o imieniu Hanno.

Tak jak jego wódz Hanno pała nienawiścią do Rzymu. Jeszcze nigdy w historii wieloletniego konfliktu Kartagina nie była tak blisko pokonania odwiecznego wroga.
Tymczasem rzymscy dowódcy mistrzowsko realizują strategię uników, obliczoną na wyczerpanie przeciwnika.

Czas uchylania się od walki dobiega jednak końca i wreszcie dwie ogromne armie gotowe są stanąć do rozstrzygającej bitwy w palących promieniach słońca na równinie pod Kannami – na polach krwi.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117881,Hannibal-Pola-krwi

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117881,Hannibal-Pola-krwi

czytamcałyczas | 2019-07-11

Ileż tu ludzi było,nawet Hanno i Hannibal.Wiem,jak się skoczy wojna z Rzymem.Ale dać dziecku 200 strzał to dużo za pomoc.
Książka coraz bardzie
j fajna.

Dawid | 2019-06-29

Drugi tom cyklu „Hannibal” to majstersztyk! O ile pierwsza cześć powieści mnie zawiodła, o tyle „Hannibal. Pola krwi” nie ma słabych stron. Nie brakuje nagłych zwrotów akcji, wielu potyczek czy w końcu wielkiej bitwy pod Kannami! Od książki cieżko jest się oderwać, Ben Kane stanął na wysokości zadania.

Drugi tom cyklu Hannibal. Hanno i jego starsi bracia walczą w armii kartagińskiej, dla Hannibala są w stanie skoczyć w ogień, tymczasem Kwintus wraz z ojcem walczą w bitwie nad Trebią podczas której syn fabrycjusza zostaje ranny

Piotr Kamiński | 2019-03-31
Przeczytana: 30 marca 2019

Podobają mię się jego powieści. Lubię historię. Pisze ciekawie. Czekam na zakończenie, jak również na 2 cz. Spartakusa.

Ania Kazior | 2018-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 05 października 2018

Historia starożytna w mojej pamięci wygląda trochę jak bajka. Antyk to czasy tak bardzo nam odległe, przesiąknięte bogami, tytanami, herosami, że trudno mi pozbyć się wrażenia, że wszystko, co związane z epoką jest trochę nierzeczywiste. Niezmiennie jednak fascynuje mnie to, jak żyli ludzie w przeszłości, jak wyglądała ich codzienność, czym się zajmowali i w co wierzyli, dlatego chętnie sięgnęłam po powieść Bena Kane’a „Hannibal. Pola krwi”. Znam tego autora z niedawno wydanej książki „Spartakus. Gladiator”, wobec tego wiem, jak głęboka jest jego fascynacja czasami sprzed naszej ery. Spodziewałam się monumentalnej, wnikliwej powieści historycznej, która odkryje przede mną tajemnice czasów dawnych, tym razem wojen punickich, o których przecież coś niecoś słyszałam na lekcjach historii w podstawówce i liceum.
Ben Kane tym razem również nie zawodzi. Szczegółowo oddaje prawdę historyczna o drugiej wojnie punickiej, czyli najeździe Kartagińczyków pod wodzą Hannibala na Imperium...

Karolina | 2018-09-25
Przeczytana: 22 września 2018

Tylko Ben Kane jest w stanie sprawić, że po raz kolejny sięgnęłam po książkę o drugiej wojnie punickiej i z ogromną przyjemnością chłonęłam kartkę po kartce. „Hannibal. Pola krwi” to druga część trylogii opisującej dzieje walki Hannibala z Rzymianami. W pierwszym tomie „Hannibal. Wróg Rzymu” poznajemy bohaterów - Hanno i Kwintusa, Kartagińczyka i Rzymianina, młodych mężczyzn, których losy splatają się w przedziwny sposób. Połączyła ich przyjaźń, ale konieczność spełniania obowiązku wobec swojej ojczyzny sprawiła, że stanęli na polu walki jako wrogowie. Drugi tom jest kontynuacją opisu ich przygód. Hanno walczy w armii Hannibala u boku swoich braci i ojca. Kwintus początkowo wraz z innymi ekwitami towarzyszy w walce swojemu ojcu, później jednak w obawie przed odesłaniem do domu dezerteruje ze swojego oddziału i zaciąga się do velites – lekkozbrojnych harcowników rekrutowanych do armii rzymskiej spośród biedoty, w hierarchii wojskowej ulokowanych na samym dole. Jak się okazuje,...

klarenss | 2018-09-06
Przeczytana: 05 września 2018

świetna kontynuacja poprzedniej części, ciekawe przedstawienie kolejnych wielkich bitew jakie stoczyła armia Hannibala w Italii przy udziale naszych bohaterów, których nie omijają inne intrygi i niebezpieczne przygody. całość kończy się oczywiście tak, że już nie mogę się doczekać ostatniego Tomu "Chmury wojny" również dlatego, że zapowiada się iż w fabule pojawią się nowe ciekawe miejsca :-)