Przeznaczenie 
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-22 20:12:01

Dziękuję i z wzajemnością!:)

więcej...
 
2018-10-22 18:03:55

Za to masz coś najcenniejszego na świecie - siebie. :)
Pozdrawiam piękną duszyczkę. :)

więcej...
 
2018-10-22 14:41:40

Odnoszę wrażenie, że całe moje życie to próba poznania siebie, tej prawdziwej, wolnej od wszystkich schematów zachowań, jakich nauczono mnie: w rodzinie, w szkole, w różnych miejscach pracy, wśród znajomych, na wspólnych wyjściach, w kościele, w mediach typu telewizja i tak dalej. Każde zgrupowanie ludzkie posiada własne charakterystyczne cechy, wzorce zachowań, styl życia, czasem nawet sposób... Odnoszę wrażenie, że całe moje życie to próba poznania siebie, tej prawdziwej, wolnej od wszystkich schematów zachowań, jakich nauczono mnie: w rodzinie, w szkole, w różnych miejscach pracy, wśród znajomych, na wspólnych wyjściach, w kościele, w mediach typu telewizja i tak dalej. Każde zgrupowanie ludzkie posiada własne charakterystyczne cechy, wzorce zachowań, styl życia, czasem nawet sposób ubierania się. I próbuje innych dopasować do tego wypracowanego schematu. Jeśli się nie dajesz - jesteś odsunięty, wykluczony, może wytknięty palcami, samotny.
Jako dziecko bezwolnie nasiąkamy takimi schematami, ale w miarę dorastania pojawia się świadomość wyboru.
Przez całe moje dorosłe życie, wiele już lat, nieustannie uczę się, jak pozostać sobą pomimo nacisków z zewnątrz. Jak żyć po swojemu, w zgodzie z tym w co wierzę i co mi w duszy gra. Bo dopasowywanie się unieszczęśliwia mnie. W całym tym zwariowanym świecie staram się być sobą. Mnóstwo razy przez to cierpiałam, ale dziś już wiem, że wolę być sama niż dopasowywać się do cudzych ram zwłaszcza gdy są sprzeczne z etyką i naruszają czyjeś dobro.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-15 01:32:32
Ma nowego znajomego: Rolaka
 
2018-09-14 11:58:27
Wypowiedział się w dyskusji: Śmiech najlepszą rekomendacją książki

Rozbawiło mnie "Houston, mamy problem" K.Grocholi. Śmiałam się nawet czytając w komunikacji miejskiej. ;)

więcej...
 
2018-09-10 11:44:29

Gdybym mogła ruszyć w taką podróż... założyłabym długą sukienkę, zamotała barwną chustę na głowie i przemierzałabym kraj jako Baśniarka. Wędrując od wioski do wioski, od miasta do miasta snułabym baśnie dla zgromadzonych w kręgu ludzi - zwykłych i niezwykłych, udręczonych życiem szarych pracowników, zestresowanych przedsiębiorców, matek, ojców, uczniów, studentów, babć i dziadków. W... Gdybym mogła ruszyć w taką podróż... założyłabym długą sukienkę, zamotała barwną chustę na głowie i przemierzałabym kraj jako Baśniarka. Wędrując od wioski do wioski, od miasta do miasta snułabym baśnie dla zgromadzonych w kręgu ludzi - zwykłych i niezwykłych, udręczonych życiem szarych pracowników, zestresowanych przedsiębiorców, matek, ojców, uczniów, studentów, babć i dziadków. W opowiadanych baśniach zawsze przemycałabym kroplę optymizmu i nadziei, podnosiłabym na duchu, dodawała wiary w spełnienie marzeń i szczęśliwe zakończenie. Chyba każdy tego potrzebuje w tych czasach, gdzie tak łatwo się pogubić i zatracić sens w codziennych zmaganiach z rzeczywistością... A w baśniach dla najmłodszych sluchaczy przemycałabym dodatkowo troszkę morału i wzorce dobrych zachowań, by wyrosło nam pokolenie pełne dobrych charakterów. Może choć na chwilę odciągnęłabym dzieciaki od telewizora czy konsoli. ;)

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
11 6 17
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd