Revved

Okładka książki Revved Samantha Towle Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Revved
Samantha Towle Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Revved (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Revved (tom 1)
Revved
NieZwykłe
2018-07-04
2018-07-04
2015-03-17
Maciej Olbryś
kierowca rajd zasady formuła propozycja marzenie zauroczenie miłość uwodzenie
Inne

Zasady są po to, aby je łamać

1966

... :) zdecydowanie nie jestem targetem, choćbym nie wiem jak bardzo bym sam przed sobą udawał.

Carrick Ryan był najmłodszym kierowcą w Formule 1, pięć lat później jest jednym z najlepszych kierowców F1. Jest przystojny, niegrzeczny, a jego irlandzki akcent dosłownie rzuca kobiety na kolana. Wie, że żadna się mu nie oprze, aż potem spotyka Andi...
Andi, a raczej Andressa Amaro jest mechanikiem rajdowym i ma jedną złotą zasadę: nie umawiać się z kierowcami. Nie zamierza jej nigdy łamać i ma ku temu swoje powody.
Kiedy Andi otrzymuje propozycję pracy marzeń w świecie Formuły 1 jako mechanik samego Carricka, jest przekonana, że będzie w stanie oprzeć się jemu urokowi, jednak nie przewidziała, że chłopak będzie chciał ją zdobyć, a ona się w nim zauroczy...

Historia po opisie wydawała się naprawdę świetna, po prologu byłam zachwycona...
F1, świat Formuły 1, współpracownicy, poniekąd zakazane uczucie, czegóż chcieć więcej?
Może bardziej wyczuwalnej chemii i przyciągania bohaterów? Więcej Formuły 1, bo w końcu oboje są bezpośrednio związani z tym światem? I niestety pod tym względem czułam wielki niedosyt. Co prawda Andi i Carrick mieli swoje momenty, kiedy pożądanie było czuć w powietrzu, jednak kiedy iskry powinny buchać na prawo i lewo, trochę wyszedł taki niewypał.
Jeśli chodzi o F1, to zauważyłam kilka większych lub mniejszych nieścisłości i niedociągnięć. Tłumaczenie, szczególnie jednego słowa, było po pewnym czasie wręcz irytujące. A mianowicie Carrick był kierowcą rajdowym, a nie wyścigowym, a różnica pomiędzy tymi kierowcami jest wręcz namacalna. Więc tutaj kolejny minusik.

Po pewnym czasie, kiedy to wszystko zaczęło się kumulować zaczęłam odczuwać małe znużenie książką, jednak końcówka była na ciekawa i ekscytująca, że jestem jednak na plus i z ciekawości sięgnę po drugi tom.

Bardzo przyjemna pozycja. Sama wstrzymałam oddech przy wypadku ojca i samej mi było smutno. Bardzo kibicowałam naszej parze. Podobała mi się cała historia.

Irytująca główna bohaterka, przewidywalne zwroty akcji. Początek podobał mi się bardziej niż końcówka.

Ta książka jest usłana kiepskimi dialogami i słabo wykreowanymi bohaterami a do tego i z logiką fabuły jest dość cienko. Język autorki jest tak prosty, że aż czułam dyskomfort czytając.

Andressa „Andi” Amaro urodziła się w Anglii, ale po traumatycznym wydarzeniu wraz z mamą wylatują do Brazylii.
Andi kocha samochody bo wśród nich spędziła dzieciństwo i to z nimi związała swoją przyszłość ukończyła studia mechaniczne, podjęła pracę w Brazylii i to nie byle jaką, a teraz otrzymała szansę na stanowisku mechanika w F1.
Do zespołu, w którym ma pracować dziewczyna wprowadzą ją wujek i tym samym ostrzega ją przed Carrickiem Ryanem. Andressa uspokaja wujka, gdyż ma jedną złotą zasadę: nigdy nie umawia się z kierowcami.

Carrick Ryan jest seksownym kierowcą Formuły 1 i obecnie jednym z najlepszych.
Pochodzi z Irlandii, a kobiety same wpadają mu w ramiona, co nie zawsze dobrze wpływa na jego wizerunek.
Carrick czeka na swojego nowego mechanika, który ma się pojawić w jego zespole. Wchodząc do warsztatu mężczyzna zauważa przy bolidzie nogi do samego nieba i ten tyłek, chyba ktoś mu sprawił idealny prezent urodzinowy. Szybko jednak jest wyprowadzony z błędu otóż piękność przed nim, to nikt inny jak jego nowy mechanik i „Andi” to zdecydowanie nie mężczyzna, którego się spodziewał.

Andressa nie potrafi przejść obojętnie obok mężczyzny, nie jest ślepa, ale nie może sobie pozwolić na romans z kierowcą...

Lubię książki z motywem sportowym, a w „Revved” autorka zabiera nas do świata Formuły 1, ale zapoznaje nas z nim bardzo pobieżnie. Historia tego romansu toczy się spokojnie i trochę jest przewidywalna. Nie wzbudziła we mnie jakiś wyższych uniesień czy emocji. Główni bohaterowie są wykreowani poprawnie, ale nie są to postacie, które utkwią w mej pamięci.
Książka jest dobra, ale nie jest to pozycja, która mnie zwaliła mnie z nóg.

Zapraszam na mój Instagram: agnieszka_b_mua_book

Do zespołu, w którym ma pracować...

Zatracilam sie czytajac te ksiazke, ktora calkowicie mnie pochlonela. Andi piekna kobieta, ktora jest mechanikiem samochodow wyscigowych, w wieku 10 lat stracila swojego ojca mistrza i legende w wypadku formuly.
Carrick zloty chlopiec, bogaty, mega przystojny, niepokonany mistrz w formule 1. Zyje dla wyscigow i kobiet, ktore traktuje przedmiotowo i wykopuje ze swojego lozka jak tylko dostanie to co chce.
Gdy sie spotykaja on zamierza ja tylko wykorzystac, ona ma zasade nie umawiania sie z kierowcami zeby nie cierpiec tak jak jej matka 14 lat wczesniej. Gdy Carrick uswiadamia sobie, ze nie moze jej miec proponuje jej przyjazn. Zaczynaja sie spotykac, spedzac razem czas, duzo rozmawiac jednak obydwoje czuja iskry w powietrzu kiedy sa obok siebie.
On chce czegos wiecej, ona mysli ze jest jego kolejna jednorazowa przygoda. Kiedy dowiaduje sie, ze jest dla niego kims wyjatkowym wtedy ucieka od niego. Nie moze sobie pozwolic na strach jaki odczuwa podczas jego wyscigow. Jednak gdy od niego odchodzi cierpi jeszcze bardziej.
Ta ksiazka jest cudowna, od poczatku do konca duzo w niej emocji, wiele w niej pozadania, namietnosci i milosci.
Moge jedynie zalowac, ze skala ocen posiada 10 gwiazdek, bo na pewno dala bym duzo wiecej. Polecam!!!

Przyjemny średniak. Pomysł na historię ciekawy, ale jednak czegoś zabrakło. Niestety nie poczułam chemii głównych bohaterów, choć mogę powiedzieć, że jakaś nić sympatii we mnie wzbudzili . Mimo wszystko fabuła nie była porywająca, niewiele się działo. Zastanawiam się czy czytać kolejną część.

Ah ta książka jest naprawdę świetna! Wyścigi, adrenalina, emocje podczas szybkiej jazdy - Ah ta autorka wie jak to wszystko ze sobą połaczyć. Uwielbiam jej książki zawsze są tak bardzo emocjonalne i bardzo sięgają w głąb człowieka. Zawsze jej książki zostawiają we mnie jakąś nową emocje i uczucie. Polecam gorąco naprawdę warto.

Średnio mnie przekonała ta książka. Do tego stopnia, że niestety nie sięgnę po drugie tom. Może po prostu nie odnalazłam się w tematyce, nie wiem.. niemniej jednak nie czuję się usatysfakcjonowana po jej przeczytaniu.

• Romans