Revved

Cykl: Revved (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Revved
Bezimienna

Mechanik rajdowy Andressa „Andi” Amaro ma jedną złotą zasadę: nigdy nie umawia się z kierowcami. Nie zamierza jej łamać – i ma ku temu dobre powody. Carrick Ryan jest niegrzecznym chłopcem Formuły 1. Na jego widok kobiety tracą rozsądek, a dźwięk irlandzkiego akcentu rzuca je na kolana. Carrick jeździ szybko i żyje jeszcze szybciej. Gdy rozpoczynał karierę zawodową, był najmłodszym kierowcą w...

Carrick Ryan jest niegrzecznym chłopcem Formuły 1. Na jego widok kobiety tracą rozsądek, a dźwięk irlandzkiego akcentu rzuca je na kolana. Carrick jeździ szybko i żyje jeszcze szybciej. Gdy rozpoczynał karierę zawodową, był najmłodszym kierowcą w historii Formuły 1, pięć lat później jest jednym z najlepszych. Od kolejnych rekordów szybciej zdobywa tylko kobiece serca.

Gdy Andi otrzymuje propozycję pracy marzeń w ekscytującym świecie Formuły 1, opuszcza rodzinny dom w Brazylii z przekonaniem, że będzie w stanie pracować z Carrickiem, jednak nic nie przygotowało jej na najsilniejsze zauroczenie, jakie kiedykolwiek przeżyła. Andi nie potrafi przestać myśleć o mężczyźnie, z którym nie może być, jej złota zasada zostanie poddana najtrudniejszej z prób, gdyż Carrick zdecydował, że zdobędzie Andi… i nie cofnie się przed niczym, by to zrobić.

źródło opisu: NieZwykłe

źródło okładki: NieZwykłe

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 911

Zasady są po to, aby je łamać

Mechanik rajdowy z zasadami oraz kierowca, który lubi je łamać. Mieszanka wybuchowa? „Revved” to romans naszpikowany pikantnymi scenami, wprowadzający nas w niebezpieczny i fascynujący świat Formuły 1.

Andressa „Andi” Amaro jest mechanikiem rajdowym i chce skorzystać z szansy życia – pracować w zespole Carricka Ryana, niegrzecznego kierowcy Formuły 1. Carrick to playboy, przyciąga do siebie kobiety niczym magnes, nieprzewidywalny i zabójczo przystojny ma wszystko, czego zapragnie. Wszystko, tylko nie Andi, wyznającą jedną złotą zasadę – nie umawia się z kierowcami. Powód? To tajemnica. Carrick jednak zbyt łatwo nie ustępuje – i tutaj zaczyna się zabawa.

Po pierwsze, od początku spodziewamy się jednego – momentu, aż Andi złamie swoją zasadę. To w pewien sposób buduje napięcie, ciekawie śledzi się jej zmagania i chemię pomiędzy postaciami, ale z drugiej strony fabuła opiera się na schemacie. A nikt za bardzo nie przepada za historiami, których koniec jesteśmy w stanie przewidzieć już na samym początku. To taki mały minus dla „Revved”. Powieść sama w sobie ma potencjał – Formuła 1 jako tło fabularne to strzał w dziesiątkę. Nie czytałam żadnej książki, która opisywałaby świat zawodowych kierowców oraz ich ekip. To oryginalny pomysł autorki, który przenosi na kolejne książki – 12 września premierę ma drugi tom „Revived”, także osadzony wśród zwariowanych i upartych kierowców Formułyc1.

Po „Revved” możecie spodziewać się jednego – historii, której głównym wątkiem jest relacja pomiędzy Andi i Carrickiem. Oczywiście środowisko i klimat Formuły 1 zostało również opisane w przystępny sposób. Kompletnie nie znam się na wyścigach, a naprawdę zaciekawił mnie ten świat. To powieść skierowana do kobiet, tych nieco dojrzalszych – ze względu na dosyć mocne sceny zbliżeń postaci. Tutaj muszę wspomnieć, że były może trzy fragmenty, gdy Andi i Carrick mieli swój „moment”, ale niestety nie było w nim większej chemii. Brakowało mi swobody w opisach, spowolnienia akcji. Co ciekawe, całkiem zwyczajne sceny, gdy bohaterowie tylko na siebie patrzą, mają w sobie napięcie, z kolei, gdy powinno zrobić się naprawdę gorąco, brakuje większej dawki emocji.

Styl książki jest lekki i przystępny. Autorka skupiła się na jednym wątku oraz głównej bohaterce. Narracja poprowadzona jest z punktu widzenia Andi, jednak pojawia się wisienka na torcie w postaci perspektywy Carricka. Dla czytelniczek nielubiących bohaterek, które nie wiedzą, czego chcą – można się trochę zirytować. Andi mówi jedno, robi coś innego, później tego żałuje i koło się zamyka. Ma dobre i złe momenty, jednak częściej wkurzała mnie swoim infantylnym zachowaniem. Z kolei Carrick rozkręcał akcję i nadawał jej tempa. Czekałam, aż się pojawi i trochę namiesza.

To dosyć niewymagająca książka – idealna na wakacyjny relaks czy wieczór z lampą wina na wygodnym fotelu. Samantha Towle napisała powieść dla kobiet, zawierając w niej odrobinę męskiego świata. Czy kobieta może się w nim odnaleźć? Oczywiście, że tak! I do tego robi to doskonale. „Revved” relaksuje i pozytywnie motywuje – jeśli szukasz lekkiego romansu z niebanalną fabułą, to śmiało sięgnij po tę książkę.

Gabriela Rutana

kryminalnakuchnia | 2018-07-03

Samantha Towle, to jedno z najbardziej gorących nazwisk literatury kobiecej w USA i jedno z najbardziej wyczekiwanych nazwisk, wśród zwolenniczek książek, przyprawiających o zawrót głowy i szybsze bicie serca w Polsce.

To nie przypadek, że utwory autorki znajdują się na listach bestsellerów z list “New York Times”, “USA Today” i “Wall Street Journal”, bo pisać ta Pani zdecydowanie potrafi. Na rynek polski, nareszcie wkracza pierwsza książka pisarki – „Ravved”, której akcja mocno zakorzeniona jest w realiach Formuły 1.

Lekkie i wciągające pióro autorki sprawia, że nawet największy laik tej dyscypliny, z prędkością światła przeniesie się w Świat Rajdów samochodowych. Świat Carricka Ryana, niegrzecznego chłopca, na widok którego, wszystkie kobiety tracą zdrowy rozsądek, a z mózgu robi im się papka. Wszystkie za wyjątkiem Pani mechanik, Andressy Amaro. Andi ma jedną złotą zasadę, nie umawia się z kierowcami rajdowymi. Czy aby na pewno?

Jeśli masz ochotę na pełną wersję, to...

Katarzyna | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Oczekiwałam na tą książkę. Ale gdy zaczęłam czytać - pierwsze kilkanaście stron dostałam jakiejś blokady. Wiedziałam, że Andi złamie swoją zasadę prędzej później, więc porzuciłam Revved dla innej książki, a gdy tą skończyłam przybyłam z powrotem po historię miłości na torze formuły 1. Z każdą stroną robiło się coraz ciekawiej, więc zwracam honor książki (straciła go, gdy ją porzuciłam), bo naprawdę to jest pierwsza taka książka o tej tematyce jaką miałam okazję przeczytać. A czytało się? świetnie! Co prawda i Andi i Carricka miałam ochotę zabić. Za Chiny, za jej ucieczki, za pop królową. Ale nie żałuję czasu spędzonego czytając tą lekturę, więc polecam!:)

Kasiek | 2018-07-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 25 lipca 2018

Bardzo dobra książka. Główna bohaterka, Andressa wzbudza sympatię od pierwszych stron. Jest błyskotliwa, ma cięty język i świetnie sobie radzi, przynajmniej do czasu, ze znanym playboyem, kierowcą rajdowym, Carrickiem. Razem stanowią świetny duet, nie tylko w pracy, ale także poza nią. Niestety nie brakuje przeszkód, których pokonanie stanowi nie lada wyzwanie dla rodzącego się między nimi uczucia. Seks i imprezy, adrenalina i endorfiny, rozstania i powroty - wszystko to na kartkach naprawdę świetnej książki. Polecam.

lulamae | 2015-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2015

Liczyłam, że ta książka może być dobra, ale to była rewelacja.

Andressa 'Andi' wyjeżdża z Brazylii do Anglii, aby dołączyć do teamu F1. Andi od zawsze kochała samochody i to co z nimi związane, więc niech nie będzie zaskoczeniem, że jedzie tam pracować jako mechanik samochodowy, a jej 'nowym dzieckiem do opieki' będzie wóz Carricka Ryan'a.
Carrick to obecne numer jeden w formule. Prócz tego, że jest wyjątkowo uzdolnionym kierowcą znany jest także z tego, że jest imprezowiczem i niepoprawnym kobieciarzem co niejednokrotnie wpędziło go w jakieś niemiłe sytuacje.
Cały jego team obawia co to będzie kiedy przepiękna Andi będzie ciągle krążyła wokół Carricka.
Musicie się przekonać co wyniknie z ich spotkania!

To naprawdę było rewelacyjne, wciągnęło mnie od pierwszych stron i nie puściło aż do końca.
Fabuła niby prosta, ale naprawdę nie nudziłam się nawet przez chwilę. Z uwagi na to, że wchodzimy w świat rajdów F1 przemieszczamy się wraz z bohaterami po całym świecie - wszędzie tam,...

magia_stron | 2018-07-15

Revved to niegrzeczna, pełna namiętności i emocjonalna powieść, która po prostu sama się czyta.

Mamy tu Szybkie samochody,
Ognistą akcję
i wciągającą historię!

Powieść będziemy śledzić z perspektywy Andi, która jest mechanikiem samochodowym. Piękna jak modelka, z nogami do nieba, a naprawia bryki lepiej niż niejeden facet. Samochody fascynują ją od małego. Jednak ma swoją żelazną zasadę - nigdy nie umawia się z kierowcami. Ma ku temu swoje powody. Jednak kiedy poznaje Carricka- nieziemsko przystojnego kierowcę Formuły 1, dla którego ma pracować, utrzymanie tej zasady nie złamaną jest dla niej wielkim wyzwaniem. Będzie musiała walczyć z silnym zauroczeniem skierowanym w stronę tego niegrzecznego mężczyzny, na widok którego miękną jej kolana a serce próbuje wyskoczyć z klatki. Carrick to pleyboy, jest nieziemsko przystojny, zbudowany jak Bóg - gustuje w pięknych kobietach, żyje szybko, jeszcze szybciej kieruje samochodami. Od razu wpadają sobie w oko. Jak potoczą się losy tych...

Marianna | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Revved, Samantha Towle, romans, Cykl: Revved, tom 1, wyd. NieZwykłe 2018, str. 440.

"Nie pozwól, by twoje życie przesiąkał smutek. Smutek krzywdzi i niszczy ludzi."

Fabuła:

WampirkaJustynka | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Książka nie jest tak rewelacyjna jak się spodziewałam po opiniach na LC. Dobrze i szybko się czytało. Nawet polubiłam Andi choć przez większość książki mnie wkurzała. Co do Carricka to spodziewałam się większego playboya. A wyszły w sumie ciepłe kluchy co jak dla mnie nie było takie złe. Jeśli zaś chodzi o akcję to ogólnie kręciła się wokół Andi i Carricka. Ich ciągły kłótni i rozstań. No i oczywiście seksu. Czy można ją porównać do serii Driven? Owszem są podobieństwa jednak jako, że lubię serię Driven to aż tak bardzo mi nie przeszkadzało. Czy polecam? Tak, ta książka jest idealna na letnie wieczory i idealna na zrelaksowanie się.

magpie101 | 2018-05-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zatracilam sie czytajac te ksiazke, ktora calkowicie mnie pochlonela. Andi piekna kobieta, ktora jest mechanikiem samochodow wyscigowych, w wieku 10 lat stracila swojego ojca mistrza i legende w wypadku formuly.
Carrick zloty chlopiec, bogaty, mega przystojny, niepokonany mistrz w formule 1. Zyje dla wyscigow i kobiet, ktore traktuje przedmiotowo i wykopuje ze swojego lozka jak tylko dostanie to co chce.
Gdy sie spotykaja on zamierza ja tylko wykorzystac, ona ma zasade nie umawiania sie z kierowcami zeby nie cierpiec tak jak jej matka 14 lat wczesniej. Gdy Carrick uswiadamia sobie, ze nie moze jej miec proponuje jej przyjazn. Zaczynaja sie spotykac, spedzac razem czas, duzo rozmawiac jednak obydwoje czuja iskry w powietrzu kiedy sa obok siebie.
On chce czegos wiecej, ona mysli ze jest jego kolejna jednorazowa przygoda. Kiedy dowiaduje sie, ze jest dla niego kims wyjatkowym wtedy ucieka od niego. Nie moze sobie pozwolic na strach jaki odczuwa podczas jego wyscigow. Jednak gdy od...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Książka opowiada historię mechanika samochodowego, Andressy „Andi” Amaro, której marzenie o pracy w rajdach F1 niespodziewanie się spełnia. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy opuszcza rodzinny dom, a zarazem kraj i przenosi się do Londynu, gdzie czeka ją upragniona praca. Jest tylko jeden mały problem. Będzie pracować z największym kobieciarzem wśród kierowców, których sama, z osobistych przyczyn, unika jak ognia. Jednak obecny mistrz świata F1 – Carrick Ryan stawia sobie za cel nie tylko wygrywanie na torze. Pragnie również zdobyć tę, która co chwilę przypomina mu, że nie spotyka się z takimi jak on.

Czy mu się to uda?
Jaką tajemnicę skrywa dziewczyna?
Czy można zapomnieć o przeszłości i uciec od tragedii sprzed lat?

Samantha Towle w swej najnowszej powieści pozwala nam poznać świat rajdów samochodowych od kuchni, dając czytelnikom możliwość zajrzenia do warsztatu, na tor, czy też ukazując typowy szlak wyścigów...

Pinina_Paulina | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Odkąd pamiętam, razem z tatą oglądałam wyścigi Formuły 1 i uwielbiałam to w każdym calu! Razem rozłożeni na kanapie nie odrywaliśmy wzroku od telewizora - dobre czasu :)

A książka? Świetna! Super historia, bardzo dobrze się czytało.
Przyznam, że na początku irytowało mnie zachowanie Andi, ale po przeczytaniu większości książki w końcu mogłam ją zrozumieć.
Carric, król Formuły 1 - jak chcę, to potrafi!
Bardzo polecam!