River

2019-09-11
2019-09-11
2019-01-12
Anna Kuksinowicz
ucieczka ciąża cierpienie sąsiad przyjaźń smutek ból uczucia szczęście strach niebezpieczeństwo przeszłość sekrety

Rzeka bólu, strachu i traumy

TYTUŁ: RIVER
AUTOR: SAMANTHA TOWLE
WYDAWNICTWO: NIEZWYKŁE
OCENA: 5/5 🌟
Annie jest ofiarą przemocy domowej. Od siedmiu lat mieszka z potworem, który przysięgał bronić ludzi. Stać na straży porządku i pokoju. A w czterech ścianach stawał się oprawcą. Annie zawsze się bała, bała się swojego męża, bała się odejść, ale teraz już nie chodziło tylko o nią. Kobieta dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Nie chce takie życia dla niego, więc postanawia uciec gdzieś daleko, gdzie nigdy nie będzie w stanie jej znaleźć.
Zmienia tożsamość, kolor włosów i odjeżdża, nie oglądając się za siebie. Wyjeżdża do małego miasteczka w Teksasie, gdzie ma nadzieję zacząć żyć od nowa. Wynajmuje dom, znajduje pracę, poznaje ludzi. W końcu zaczyna czuć smak wolności.
Wszystko było, by idealnie, gdyby nie jej sąsiad. Gburowaty River, który nie widzi powodu, dla którego miałby z nią rozmawiać i się poznawać. Jest niemiły i otwarcie mówi, że jest dupkiem. Kobiecie to nie przeszkadza, doszukuje się różnych pozytywnych cech u mężczyzny, którego chce uważać za swojego przyjaciela. W końcu dochodzą do jakiego porozumienia, ale on też ma swoje mroczne sekrety, z którymi musi żyć. Nie jest to ckliwa opowieść, jest pełna bólu i łez.
Przyznaję, że jest dość krótka, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to historia, która wbija w fotel podczas czytania i, zostawia pytania; ilu takich ludzi skrzywdzonych, przez najbliższych dźwiga traumy do końca życia? Tak nie powinno być, ale wiadomo, że sprawiedliwość nie zawsze dosięga wszystkich.
Myślę, że to było przeznaczenie, dwoje złamanych przez życie miało się odnaleźć, by zaznać w końcu szczęścia.
Cudownie się czytało o chwilach, gdy wspólnie spędzili czas. Jak powoli sobie zaufali i zakochiwali się. River długo nie wiedział o przeszłości Carrie – na takie imię zmieniła tożsamość – mimo to czuł, że coś jest nie tak i dlatego z niczym się nie śpieszył, po prostu przy niej trwał. A wsparcie, jakie otrzymała, gdy nadszedł czas porodu? Najlepsze, o jakim mogła tylko zamarzyć.
Było pięknie, ale wiedziałam, że jedna sprawa musi się rozwiązać, by wszystko skończyło się dla nich szczęśliwie. I tak jak myślałam, przeszłość kobiety ją odnalazła. Czytając epilog, rozpłakałam się, gdyż byłam pewna, że skończyło się to tragicznie
Pozycja warta, by po nią sięgnąć.

TYTUŁ: RIVER
AUTOR: SAMANTHA TOWLE
WYDAWNICTWO: NIEZWYKŁE
OCENA: 5/5 🌟

Do przeczytania Rivera namówiła mnie przyjaciółka Magda. I nie żałuję .
Cudowna, pełna emocji i zwrotów akcji opowieść o dwóch sercach,które muszą ukoić bół i rozczarowanie.
Nie brak tu trudnych tematów, ale wszystko przedstawione jest w sposób przystosowany dla emocji czytelnika.
Ta historia skradła moje serce.

Do przeczytania Rivera namówiła mnie przyjaciółka Magda. I nie żałuję .
Ta historia skradła moje serce.

Genialna!!! Czytalam dwa razy bo tak mi sie spodobała!

Genialna!!! Czytalam dwa razy bo tak mi sie spodobała!

Bardzo dobrze się zaczyna, ale później wdziera się rutyna i nuda. Dopiero na samym końcu mamy trochę dreszczyku i dość oklepany epilog z motywem cmentarza. Za dużo książek przeczytałam, żeby nabrać się na takie zabiegi. No i przede wszystkim książka za bardzo przypominała mi "Bezpieczną przystań" Nicolasa Sparksa i choć książki nie czytałam, tylko oglądałam film, ta opowieść była dużo lepsza.

Tym razem mamy historię Annie i Rivera - dwóch skrajnych charakterów, którym w dotychczasowym życiu zabrakło jednego - a mianowicie odrobiny szczęścia. Totalnie nie spodziewałam się, że książka poruszy tyle trudnych tematów, jakimi jest m.in.
👉 przemoc domowa, czy
👉wykorzystywanie seksualne dziecka.

Dostajemy historię dwóch zranionych dusz, które w swoim życiu przeszły zbyt wiele.
Początkowa niechęć Rivera do nowej sąsiadki przekształca się w sympatię, a z czasem w głębsze uczucie, kiedy odkrywa, że dziewczyna rozumie go, jak nikt inny. Obydwoje są po przejściach, ale wspólnie mogą pracować nad zabliźnieniem otwartych ran przeszłości. Historię, choć ciężką poprzez poruszane tematy, czyta się przyjemnie.

Dodam jeszcze, że bardzo podobał mi się wątek z bombką na choinkę w kształcie pociągu - River roztopił w tym momencie moje lodowate względem niego serce 🥰

👉 przemoc domowa, czy
👉wykorzystywanie seksualne dziecka.

Dostajemy historię dwóch zranionych dusz, które w swoim życiu przeszły...

Dobrze opisane narracje od strony Carrie jak o Rivera. Wciagnieta w jeden wieczór.

Cudna historia, bardzo mi się podobała.

Cudna historia, bardzo mi się podobała.

Piękna, wzruszająca historia poruszająca bolesne tematy ale jak to mówią " po każdej burzy wychodzi słońce " .Gorąco polecam

Historia, która chwyta za serce i pokazuje, że z każdego koszmaru możemy się przebudzić, jeśli tylko chcemy. Już dawno nie czytałam czegoś podobnego, a czytam sporo.

River ***** (River Wild)

TW !! (spoilery bez kontekstu)
Zaczynając ‘‘River’a’’ miałam nadzieję na zwykły romans, po którym kobieta zostanie sama z dzieckiem. Niezwykle zdziwiłam się, gdy w pierwszym rozdziale został wprowadzony wątek wykorzystywania seksualnego dziecka i przemoc domowa. Okładka przedstawiająca przystojnego mężczyznę za nic nie dała po sobie tego poznać.

‘‘River’’ to książka o nowych początkach, radzeniu sobie z przeszłością i tworzeniu nowego, lepszego życia. Główna bohaterka Annie ucieka od swojego oprawcy, wieloletniego partnera, męża, ojca jej dziecka, o którym niedawno się dowiedziała. Przybiera nową tożsamość i wyjeżdża do Teksasu. Tam znajduje dom, pracę i szykuje się do roli matki.
Jej postać jest bardzo silna i godna podziwu - po latach uświadomiła sobie, że uczucie jakim darzył ją partner nie jest miłością, na którą zasługuje. W niektórych rozdziałach możemy przeczytać wspomnienia jakie napływają do głowy Carrie(Annie) podczas wątpliwości. Są to nieprzyjemne sytuacje wywołujące ciarki na skórze.
Urządzając swoje nowe życie natrafia na tytułowego Rriver’a. Od początku wiemy kim jest mężczyzna - prolog przedstawia nam sytuację, osobę, która go skrzywdziła. Jego zachowanie wywołuje w Carrie zmieszanie, gdy sąsiad mimo możliwości nie pomógł jej a wręcz uprzykrzył życie. Jego postać i tajemniczość, którą się otacza uzasadnia nieobecność wśród społeczeństwa, którego odrzuciło.

Cała historia pochłonęła mnie tak, że skończyłam ją w kilka godzin. Motywy takie jak #grupmysunshine #pregnancy #neighbourhood i konflikt między bohaterami sprawia, że mimo poruszanych ciężkich tematów książka staje się lekką lekturą.

Nie jest też tak, że nie macie spodziewać się opisów przemocy i krzywdy - nie, są one sygnalizowane we wspomnieniach, ale sama fabuła opiera się na relacji Rivera i Carrie, wzajemnym wsparciu i budującym się zaufaniu. Jest napisana w świetnym stylu, ciekawie i dokładnie przedstawia każdą sytuację a bohaterowie są dobrze zbudowani. Posiadają pełny wachlarz emocji i nie boją się rozmawiać. Ich sytuacje życiowe są kompletnie różne, ale potrafią odnaleźć miejsce na zrozumienie i potrzebę obecności drugiej osoby.

Zdecydowanie zakochałam się w głównym bohaterze, który wykazał się niezwykłą empatią, pomagając potrzebującej kobiecie spodziewającej się dziecka w przygotowaniach do jego przyjścia. River oprócz skrywających się za maską obojętności sekretów ma niezwykle wielkie serce. Jest uroczy w swoim zachowaniu i na pewno podwyższy wasze oczekiwania co do partnera.

Serdecznie polecam <3

#bookstagrampolska #polskiewydanie #riverwild #trops #samanthatowle #tw #polskaczyta #wydawnictwoniezwykle #readmorebooks #bookstagrammers #bookcollector #readinglife #bookwormproblems #bookstagram #instabook #bookphotography #bookporn #igbooks #ilovereading

River ***** (River Wild)

TW !! (spoilery bez kontekstu)
...

Samantha Towle River Zobacz więcej