River

Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz
Wydawnictwo: NieZwykłe
River Wild
Melania1987

Nowe miasto. Nowa tożsamość. Ciąża i samotność. I daleko od przeszłości, przed którą Carrie Ford tak usilnie próbuje uciec. River Wild jest humorzastym, nadętym dupkiem i w dodatku jej nowym sąsiadem. Carrie nie ma ochoty się z nim zaprzyjaźniać, on również nie chce zostać jej przyjacielem. Jednak kiedy wszystko wydaje się jasne, mężczyzna niespodziewanie pomaga jej uratować porzuconego psa....

Nowe miasto. Nowa tożsamość. Ciąża i samotność.
I daleko od przeszłości, przed którą Carrie Ford tak usilnie próbuje uciec.
River Wild jest humorzastym, nadętym dupkiem i w dodatku jej nowym sąsiadem.
Jednak kiedy wszystko wydaje się jasne, mężczyzna niespodziewanie pomaga jej uratować porzuconego psa. Tego dnia Carrie dostrzega w jego oczach coś, co można zobaczyć też w jej spojrzeniu. Smutek. Ból. Samotność.
Carrie bardzo dobrze zna te wszystkie uczucia.
Między dwojgiem zranionych ludzi nawiązuje się niechciana i niespodziewana przyjaźń, która bez ostrzeżenia zmienia się w coś więcej.
Oboje mają swoje sekrety, ale to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ona bardzo dobrze go rozumie, a on ją.
W końcu Carrie pierwszy raz w życiu doznaje czegoś, czego się nie spodziewała szczęścia.
Niestety szczęście nie trwa długo. Nie, dla takich ludzi jak ona. Szczególnie kiedy przeszłość czai się za rogiem, czekając na odpowiedni moment, żeby wszystko odebrać

źródło opisu: Wydawnictwo NieZwykłe

źródło okładki: Wydawnictwo NieZwykłe

Marta | 2019-10-17
Przeczytana: 16 października 2019

Bardzo dobra książka oparta na niebanalnej historii miłości. Dwoje skrzywdzonych ludzi i powoli rodzące się uczucie.

Róża | 2019-10-15
Przeczytana: 10 października 2019

Bardzo dobra. Carrie nie miała w życiu lekko, tak samo jak River. Pasują do siebie doskonale. Postać Rivera na początku trochę irytuje, jest strasznie wredny dla Carrie, obraża ją, a ona wszystko przyjmuje na klatę. Jednak z czasem to wszystko się zmienia. Sprawy między nimi rozwijają się bardzo powoli. Oboje skrywają tajemnice. Bardzo dobrze się czyta, wciąga od pierwszych stron. Serdecznie polecam.

Anielka | 2019-10-15

RIVER - SAMANTHA TOWLE
🍂Moja ocena: 8/10
🍂Data wydania:
🍂Wydawnictwo: NieZwykłe

„Moje sekrety mnie chroniły.
Jego-zniszczą nas oboje”
~River - Samantha Towle”

Jak tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, od razu wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Dwie poprzednie książki tej autorki bardzo mi się podobały i wciąż miło je wspominam. Ta książka, mimo iż nie jest niczym wybitnym, również bardzo mi się podobała. Niestety, ale bardzo przypomina mi pewien film, ale i tak przeczytałam ją z wielką ochotą i w sumie widać pewne podobieństwa, ale mi to zbytnio nie przeszkadzało.

Carrie nigdy nie miała łatwego życia. Piekło, które musiała przejść, zrobiło z niej silną kobietę, więc teraz, gdy jest w ciąży, postanawia zacząć zupełnie nowe życie, z dala od demonów przeszłości. Nowe miasto, nowa tożsamość i mała istotka rodząca się w jej ciele. River w przeszłości też wiele przeszedł, na barkach wciąż dźwiga demony przeszłości. Mężczyzna jest humorzastym, nadętym dupkiem, a...

blackblood25 | 2019-10-11
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 października 2019

Przeczytałam ją w pare godzin, przezywając wachlarz emocji, z całego serca polecam.

Niegrzeczne_ksiazki | 2019-10-10
Przeczytana: 10 października 2019

Carrie pakuje manatki i ucieka z domu zostawiając okropną przeszłość pełną bólu, smutku, rozczarowań i cierpienia. Niespodziewana ciąża jest dla niej motywacją do rozpoczęcia nowego życia na które bez wątpienia zasługuje. Wynajmuje dom i jej sasiadem jest przystojny mężczyzna trzymający się na uboczu do chwili w której do jego basenu nie wpada bezpański pies. Dziewczyna jest tego świadkiem, biegnie mu na ratunek, zjawia sie sąsiad-dupek i tak rodzi się ich powolna tolerancja siebie nawzajem. Czy te dwie poranione dusze będą w stanie się zaakceptować? 🤔 *

znajdź mnie na insta: piekielnie_grzeszne_ksiazki

Kasiar | 2019-10-10

Całkiem fajna, ale to wsystko juz było.

motheroftworeads | 2019-10-09

„Mój żołądek zaciska się ze strachu. Nie boję się o siebie. Już dawno przestałam bać się o własne życie. Kiedy przestajesz bać się śmierci i zamiast tego jej pragniesz, nie masz już nic do stracenia. Ale wkrótce będę miała dziecko. Tu już nie chodzi tylko o mnie. Jestem winna swojemu dziecku szansę na życie, i to jak najlepsze życie.”

Carrie ucieka do innego miasta, w którym pragnie rozpocząć swoje życie na nowo, z dala od przeszłości. Robi to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla dziecka, które jest w drodze. Wynajmuje dom obok Rivera, przystojnego ale i gburowatego mężczyzny, dla którego przyjaźń z nową sąsiadką to ostatnia rzecz na którą ma ochotę. Oboje mają za sobą bolesną przeszłość, o której nie chcą mówić, jednak stopniowo mimo początkowej niechęci Rivera, rodzi się między nimi przyjaźń. Zarówno Carrie jak i River nie spodziewali się, że tak dobrze będą się ze sobą rozumieć, a co najważniejsze, że oboje mogą być znowu szczęśliwi. Czy tajemnice przeszłości staną im...

książek: 2081
dorotbook | 2019-10-09
Przeczytana: 06 października 2019

"Miłość jest podobna do rzeki — kiedy płynie, nigdy się nie kończy, a z czasem staje się coraz większa."

Biorąc książkę „River” Samanthy Towle do ręki nawet przez najmniejszą chwilę nie przypuszczałam, że ostatnie strony przeczytam ze łzami w oczach i ogromną chęcią, by przeczytać tę książkę jeszcze raz. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo spodziewałam się po niej lekkiej książki z położonym naciskiem na wątek erotyczny, a dostałam coś o wiele lepszego!

Carrie Ford podejmuje najtrudniejszą decyzję w jej życiu – ma już dość życia u boku swojego męża, które nie jest kolorową bajką, lecz istną torturą. Odkrywając, że jest w ciąży i jest odpowiedzialna już nie tylko za swoje życie – ucieka od męża i próbuje zacząć wszystko od nowa, sama. Jednak czy można smutną przeszłość zostawić za sobą? Tytułowy River Wild jest nowym sąsiadem Carrie i trzeba to napisać, ale nie należy do miłych mężczyzn, jest wręcz dupkiem i bucem. W dniu, w którym River pomaga uratować sąsiadce uratować...

werka_books | 2019-10-05
Przeczytana: 03 października 2019

⭐"Miłość jest podobna do rzeki - kiedy płynie, nigdy się nie kończy, a z czasem staje się coraz większa."
Rodzina to osoby, które powinny nas wspierać, spędzać z nami czas, a przede wszystkim kochać i szanować. Nie ma mowy o żadnych krzywdach, o przemocy nie wspominając. Jednak to nie zawsze tak działa. W oczach innych, rodzina w której skład wchodzą na przykład wzorowi policjanci, prawnicy czy lekarze jest na pewno szczęśliwa i bezpieczna. Nie zdają sobie sprawy, że niekiedy ludzie wykształceni i elokwentni w miejscach publicznych przybierają maski, a za zamkniętymi drzwiami ich domu rozgrywa się horror. Annie doskonale wie, jak to jest być ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Jej mąż, wzorowy detektyw, od wielu lat jest jej katem. Gwałty, zastraszanie i siniaki to właśnie spotyka ją z rąk osoby, którą obdarzyła ogromnym uczuciem i zaufaniem. W dniu, gdy dowiaduje się o ciąży, podejmuje odważną decyzję. Postanawia zmienić tożsamość i wyjechać daleko stąd, aby już nigdy nie...

Justyśka | 2019-10-04

Zaczynając czytać, przeżyłam nie małą palpitację serca, a uwierzcie, siedzenie na poczekalni u dentysty wcale nie pomagało (na ten stres). Co mnie tak urzekło?
Pierwszym powodem, dla którego książka była inna to przemoc domowa, której sprawcą był policjant. Stróż prawa, który powinien pomagać, a nie krzywdzić. Najbardziej smutne było to, że próba zgłoszenia tego na właśnie policję, skończyła się inaczej niż główna bohaterka zakładała. Nikt jej nie uwierzył. I to było takie smutne, a za razem przerażające. Zaczęłam się zastanawiać, czy tacy policjanci naprawdę istnieją. Może jest w tym ziarnko prawdy? River także doświadczył przemocy przez policjanta. Jednak na zupełnie innym tle. Na tle, którego nie mogę sobie wyobrazić. Jak można coś takiego robić małemu dziecku?
Kolejnym powodem było wycofanie się Rivera z lokalnej społeczności. Przez jeden czyn stracił matkę i szacunek całego otoczenia. Każdy miał go za dziwaka. Nikt mu nie ufał. On też nie ufał ludziom, będąc...