S.N.U.F.F.

S.N.U.F.F.
9788381191715
Pielewin, SNUFF, fantasy, antyutopia,
Aneta

S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.

Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.

Patronat nad książką objęli: Lubimyczytać.pl, BeGood.Art, Zażyj Kultury, itysiek.reads, Kuźnia Literacka, Fundacja Polonia Union

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

itysiek_reads | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA – PREMIERA 1 PAŹDZIERNIKA

Wiktor Pielewin to współczesny prozaik rosyjski, który w swojej twórczości nawiązuje do dzieł literatury światowej, a także realiów postsowieckiej Rosji. Jego powieści charakteryzuje mieszanka science-fiction, kultury popularnej i mistycyzmu, która służy za materię postmodernistycznym wywodom. Pielewin ukończył kurs twórczego pisania w Instytucie Literatury, zaistniał publikacją opowiadania „Koldun Ignat i ludi” w 1989 roku, a przez następne lata pisywał dalsze krótkie formy i publikował na łamach różnych czasopism. W 1992 zebrane opowiadania Pielewina ukazały się drukiem w książce „Niebieska latarnia”, za którą otrzymał rosyjską nagrodę Bookera. Sztuki teatralne oparte na jego opowiadaniach są z powodzeniem grywane w Moskwie, Londynie czy Paryżu. French Magazine włączył Pielewina w spis 1000 najbardziej znaczących współczesnych działaczy światowej kultury (opis pochodzi ze strony internetowej Wydawnictwa Psychoskok).

1...

Janusz Grazyna | 2018-07-11
Na półkach: Polecane, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

dopiero premiera na jesień 2018

Przewrotna opowieść Pielewina pokazuje proces kreowania we współczesnej kulturze obrazu obcego. Odczytywanie tej konkretnej powieści jedynie jako bezpośredniego nawiązania do rosyjsko-ukraińskiego konfliktu nie ma zatem sensu. Orkowie to dzicy barbarzyńcy celowo stworzeni jako „idealny obcy”. Powieść ma przesłanie uniwersalne, każda kultura może z ludzi innej kultury stworzyć swoich własnych Orków. Manipulacja przekazem medialnym i informacją jest dużo bardziej zabójcza niż drony. Odpowiednio reprezentowane w przestrzeni symbolicznej Orki można spokojnie unicestwiać w imię dobra ludzkości.

Heike_Kinney | 2012-02-09

Jak każda książka Pielewina, S.N.U.F.F. jest światna, głęboka i wciągająca do ostatniej strony. Pełna aluzji, odwołań, słowem -- wyzwanie.

książek: 1927
LubimyCzytać | 2018-08-30