Patronat LC
fantastyka, fantasy, science fiction
9788381191715
Aleksander Janowski
Pielewin SNUFF fantasy antyutopia

Rosyjska literatura postapokaliptyczna. Czasem można mieć wrażenie że ten ostatni przymiotnik można pominąć, bo "literatura rosyjska" od razu kojarzy się zimą - często nuklearną, wojną albo krajobrazem po wojnie, a na pewno z biedą, głodem i deptaniem ludzkiej godności.
Jednym z najczęściej wspominanych w różnych zestawieniach współczesnych rosyjskich autorów jest Wiktor...

Jest to jedna z niewielu książek przez które robię sobie przerwy od czytania.
Pomysł na książkę świetny. Problem zawarty idealny, lecz wykonanie mocno średnie.
Autor nie "pociąga" swoim piórem. Powoli przestaje nas obchodzić cała historia a jedyne czego pragniemy to dowiedzieć się zakończenia i odstawić ją na półkę aby ładnie wyglądała.

Drugie spotkanie z rosyjskim, współczesnym pisarzem wypadło nieco lepiej niż pierwsze. Jeśli zaglądacie do mnie od czasu do czasu, to wiecie, że jego Miłość do trzech Zuckerbrinów kompletnie nie przypadła mi do gustu (więcej szczegółów tutaj ). Stwierdziłam, że co mi szkodzi,...

"...chmura nie pyta, w którą stronę ma płynąć."
Zapraszam na moją opinię:

Wiele osób twierdzi, że Pielewin jest wizjonerem, że to co opisuje w swoich książkach to nie fikcja literacka, ale groteskowa wizja przyszłości, ceniony w swoim kraju i na świecie. Jego powieści rozchodzą się jak świeże bułeczki. Świetny styl pisarski i dobra znajomość geopolityczna współczesnego świata pozwalają tworzyć przerażające wizje. To co dla jednych jest tylko...

"S.N.U.F.F." jest drugą z kolei książką Wiktora Pielewina, po "Miłości do trzech Zuckerbrinów", z której treścią miałam możliwość się zapoznać.

Czym są snuffy w rzeczywistości? Legendy miejskie twierdzą, że są to filmy na których utrwalone zostały prawdziwe morderstwa czy gwałty. Nikt ich autentyczności jednak nie potwierdził.

W książce snuffy są filmami...

Pana Wiktora miałam przyjemność poznać przy tytule „Miłość do trzech Zuckerbringów”. Tamta pozycja podobała mi się, więc zaryzykowałam i sięgnęłam po Pielewina po raz kolejny. Nie zawiodłam się. Jego sposób pisania i spojrzenie jakie prezentuje kazało po raz kolejny przystopować, rozsiąść się wygodnie na łóżku i na zupełnym lajcie zatopić się w lekturze.

Język jakim pisze...

Pielewin opowiada historię, która się wydarzyła i wydarzy, a robi to w sposób fascynujący, wciągający i porywający – w takiej właśnie kolejności: fascynuje, wciąga i porywa.

S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special...

Spoko koncept ale książki nie da się czytać... Strasznie ciężkie "zwroty akcji" jeśli można tak to nazwać.

"Fakty i akty" według Pielewina, czy po raz kolejny nic nowego. Owszem, napisane sprawnie, ale to kolejne rzemiosło. Bohaterowie nie porywają. Są do bólu przewidywalni. Podobnie jak fabuła. Można byłoby zrobić z tego dobrą i poruszającą historię o świadomym i planowym ogłupianiu społeczeństwa, o postępującej atrofii mózgu przeciętnego zjadacza chleba, wznieść emocje do...

Dyskusje

• Literatura rosyjska