Kubuś Puchatek

literatura dziecięca
978-83-10-11275-0
Irena Tuwim
Kłapouchy Prosiaczek Tygrysek Krzyś

Książka fajnie napisana każdy rozdział to inna historia.
Polecam ją na odstresowanie

Kiedyś dawno chyba już czytałam tę książkę.. teraz czytałam ją synowi przed snem. Jest dobra i fajnie się czytało, ale czuję jakiś lekki niedosyt... sama nie wiem z czego to wynika. Może się wyjaśni po przeczytaniu "Chatki Puchatka"? - bo to od jutra mamy w planach czytać. Zobaczymy co to dalej będzie z bohaterami Stumilowego Lasu!

Książka, do której mam sentyment. Królika da się tutaj lubić, Kłapouchy rzuca te swoje sarkastyczne uwagi, Prosiaczek jest pocieszny, Tygrys... no, Tygrys lubi brykać. ;) Puchatek jest kwintesencją puchatości. Sowa irytuje, jako ta przemądrzała.

Chciałabym zaznaczyć, że Disney swoimi filmami i serialem zrobił tym postaciom krzywdę. Kłapouchy jest biedną i użalającą się...

Książka która musi być przeczytana każdemu dziecku, uczy o przyjaźni, empatii, odwadze. Poprzez przyjaznych bohaterów ukazane zostają problemy z którymi w przyszłości może się zmierzyć nasze dziecko.

Książka czytana z siostrzenicami (3 i 6-latką). które mimo, że znały historie wciąż słuchały z zainteresowaniem.
Książka o przyjaźni, bezinteresowności odwadze.
A także o różnych schorzeniach (a to już ciocia doczyta w internecie) :)
Kubuś Puchatek to lektura obowiązkowa! Dla wszystkich.

Trzeba przeczytać dziecku i samemu zapamiętać kilka linijek, które tak pięknie i prosto mówią o miłości.

Zakochałam się w tej książeczce!

Na półkach: , , , ,

Już dawno chciałam sobie przypomnieć przygody tego wspaniałego misia o bardzo małym rozumku? Tylko czy na pewno taki mały? Skoro to Kubuś Puchatek zawsze znajdywał rozwiązania na różne sprawy. Puchatek zawsze mi się podobał. Szczególny sentyment miałam zawsze do Kłapouchego choć to postać pesymistyczna, ale jest kochany, że chciałby się go przytulić. Prosiaczek hmmmmmmm mam...

Zupełnie inne odczucia po przeczytaniu w dorosłości. Jak oni wszyscy mogli tak traktować kłapouchego ?! I wciąż ta okropna faworyzacja Puchatka przez Krzysia (okropność)

Kolejny powrót do tej książki. Święta historia i co ciekawe z wiekiem zauważam nowe elementy i rozumiem więcej. "Tyle o ile"

Dyskusje

17 015