Spotkanie nad morzem

83-10-11080-4
dziewczyna, powieść
typ
papier
6,34 (3196 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Historia niezwykłej przyjaźni między dwoma dziewczynkami - Danusią i Elzą.
Powieść po raz pierwszy została wydana w 1962 roku przez Naszą Księgarnię.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Piękna historia. Przykład niesamowitej prawdziwej przyjaźni, która występuje tylko raz w życiu człowieka.

Magdalena | 2011-02-11

pierwsza książka która mnie poruszyła...pamiętam że czytałam ją w 3 klasie...a taki ślad po sobie zostawiła

Shadow | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Nie ma co dużo pisać. Jedna z najlepszych lektur, jakie można dać dziecku w podstawówce.
Sama jako dzieciak przeczytałam ją niejednokrotnie. Pokochałam dwie dziewczynki i więź, jaka je połączyła. Bardzo przyjemnie sie czyta, z każdą stroną odkrywając jak zmienia się życie Danusi i Elzy i jak poznają one, co znaczy prawdziwa przyjaźń.
Cudowna książka!

Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni. Aż się lezka w oku mi zakręcila jak ją czytalam

młoda_pisarka | 2014-07-01
Przeczytana: 08 maja 2009

Książka opowiadająca o sile przyjaźni, a także ucząca, że nie wszyscy ludzie są tacy sami... nie wszyscy ludzie bowiem, mają w życiu tyle samo szczęścia. Ta książka, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, pokazała mi jak ważne jest by szanować to co mamy, chociażby coś tak oczywistego jak wzrok.

Aneta | 2011-02-03

Lektura z czwartej klasy, o ile się nie mylę. To była jedna z moich ukochanych książek. Bardzo wzruszająca, polecam dla młodszych klas i nie tylko. :)

incredible_m | 2011-02-08

Książkę czytał mi dziadek, w tych czasach gdy jeszcze sama nie umiałam. Nie pamiętam fabuły, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły temu czytaniu. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, spokój. Masa bliżej nie określonych, dobrych wspomnień z dzieciństwa.

Malinowa_21 | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

yootsuu | 2010-08-21

może chwilami wydawać się nudna, ale jest niesamowita, pełna ciepła i wzruszeń. niebanalna lektura.

Jeniulka | 2011-01-23

Tej książki nie pamiętam jako lektury ale czytałam tą książkę i mi bardzo ale to bardzo podobała, taka bardzo ciepła.Polecam

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica