Spotkanie nad morzem

1 056
83-10-11080-4
dziewczyna, powieść

Inne wydania

Historia niezwykłej przyjaźni między dwoma dziewczynkami - Danusią i Elzą.
Powieść po raz pierwszy została wydana w 1962 roku przez Naszą Księgarnię.

• Malfetto. Drużyna Róży
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Owieczki dobre, owieczki złe
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • W obcej skórze
  • Pozwól jej odejść
  • Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
  • Pułapka
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Tylko ty
  • Pani Noc
  • Pora westchnień, pora burz
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Hotel Bankrut

9 (2 ocen i opinii)
Odyseusze. Gwiazda Morza
Agnieszka Stelmaszyk

8 (1 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

8,66 (281 ocen i opinii)
Pora westchnień, pora burz
Magdalena Kawka

7,6 (5 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

6,82 (11 ocen i opinii)
Hotel Bankrut
Magdalena Żelazowska

8,13 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Beata | 2015-08-24

Ukochana książka z dzieciństwa:)

Piękna historia. Przykład niesamowitej prawdziwej przyjaźni, która występuje tylko raz w życiu człowieka.

Jest to moja ulubiona książka często ją czytuje przepełniona dobrocią, ciepłem, pięknem i siłą przyjaźni opowieść.
Historia dwóch dziewczynek Danusi z Elzą które spotykają się nad morzem ona mieszka z ukochanym dziadkiem w wiosce rybackiej nie ma przyjaciół niewidoma jest od urodzenia.
Danusia i Elza spotykają się często, rozmawiają dużo i spędzają chwile na zabawach.
Państwo Budziszowie pragną żeby ich wnuczka miała rówieśniczkę w swoim wieku i się mogła bawić.
Historia ukazuje dziecko niepełnosprawne intelektualnie, i sposób patrzenia na świat osoby niewidzącej.
Przejmująca, wzruszająca i najpiękniejsza książka jaką przeczytałam wciąż mnie wzrusza i porusza za serce.

Shadow | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Nie ma co dużo pisać. Jedna z najlepszych lektur, jakie można dać dziecku w podstawówce.
Sama jako dzieciak przeczytałam ją niejednokrotnie. Pokochałam dwie dziewczynki i więź, jaka je połączyła. Bardzo przyjemnie sie czyta, z każdą stroną odkrywając jak zmienia się życie Danusi i Elzy i jak poznają one, co znaczy prawdziwa przyjaźń.
Cudowna książka!

Magdalena | 2011-02-11

pierwsza książka która mnie poruszyła...pamiętam że czytałam ją w 3 klasie...a taki ślad po sobie zostawiła

młoda_pisarka | 2014-07-01
Przeczytana: 08 maja 2009

Książka opowiadająca o sile przyjaźni, a także ucząca, że nie wszyscy ludzie są tacy sami... nie wszyscy ludzie bowiem, mają w życiu tyle samo szczęścia. Ta książka, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, pokazała mi jak ważne jest by szanować to co mamy, chociażby coś tak oczywistego jak wzrok.

emanuella | 2015-08-12
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Przepiękna książka.

Opowiada o prawdziwej, silnej przyjaźni małych dziewczynek, która przetrwa wszystko.

Aneta | 2011-02-03

Lektura z czwartej klasy, o ile się nie mylę. To była jedna z moich ukochanych książek. Bardzo wzruszająca, polecam dla młodszych klas i nie tylko. :)

Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni. Aż się lezka w oku mi zakręcila jak ją czytalam

incredible_m | 2011-02-08

Książkę czytał mi dziadek, w tych czasach gdy jeszcze sama nie umiałam. Nie pamiętam fabuły, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły temu czytaniu. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, spokój. Masa bliżej nie określonych, dobrych wspomnień z dzieciństwa.