Okładka książki Spotkanie nad morzem

83-10-11080-4
dziewczyna, powieść
typ
papier
6,33 (2997 ocen i 174 opinie)

Opis książki

Historia niezwykłej przyjaźni między dwoma dziewczynkami - Danusią i Elzą.
Powieść po raz pierwszy została wydana w 1962 roku przez Naszą Księgarnię.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2011-02-11

pierwsza książka która mnie poruszyła...pamiętam że czytałam ją w 3 klasie...a taki ślad po sobie zostawiła

Piękna historia. Przykład niesamowitej prawdziwej przyjaźni, która występuje tylko raz w życiu człowieka.

Aneta | 2011-02-03

Lektura z czwartej klasy, o ile się nie mylę. To była jedna z moich ukochanych książek. Bardzo wzruszająca, polecam dla młodszych klas i nie tylko. :)

Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni. Aż się lezka w oku mi zakręcila jak ją czytalam

młoda_pisarka | 2014-07-01
Przeczytana: 08 maja 2006

Książka opowiadająca o sile przyjaźni, a także ucząca, że nie wszyscy ludzie są tacy sami... nie wszyscy ludzie bowiem, mają w życiu tyle samo szczęścia. Ta książka, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, pokazała mi jak ważne jest by szanować to co mamy, chociażby coś tak oczywistego jak wzrok.

incredible_m | 2011-02-08

Książkę czytał mi dziadek, w tych czasach gdy jeszcze sama nie umiałam. Nie pamiętam fabuły, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły temu czytaniu. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, spokój. Masa bliżej nie określonych, dobrych wspomnień z dzieciństwa.

Malinowa_21 | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

Jeniulka | 2011-01-23

Tej książki nie pamiętam jako lektury ale czytałam tą książkę i mi bardzo ale to bardzo podobała, taka bardzo ciepła.Polecam

yootsuu | 2010-08-21

może chwilami wydawać się nudna, ale jest niesamowita, pełna ciepła i wzruszeń. niebanalna lektura.

Shadow | 2014-09-21
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Nie ma co dużo pisać. Jedna z najlepszych lektur, jakie można dać dziecku w podstawówce.
Sama jako dzieciak przeczytałam ją niejednokrotnie. Pokochałam dwie dziewczynki i więź, jaka je połączyła. Bardzo przyjemnie sie czyta, z każdą stroną odkrywając jak zmienia się życie Danusi i Elzy i jak poznają one, co znaczy prawdziwa przyjaźń.
Cudowna książka!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku