Okładka książki Spotkanie nad morzem

83-10-11080-4
dziewczyna, powieść
typ
papier
6.33 (2968 ocen i 172 opinie)

Opis książki

Historia niezwykłej przyjaźni między dwoma dziewczynkami - Danusią i Elzą.
Powieść po raz pierwszy została wydana w 1962 roku przez Naszą Księgarnię.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2011-02-11

pierwsza książka która mnie poruszyła...pamiętam że czytałam ją w 3 klasie...a taki ślad po sobie zostawiła

Piękna historia. Przykład niesamowitej prawdziwej przyjaźni, która występuje tylko raz w życiu człowieka.

Aneta | 2011-02-03

Lektura z czwartej klasy, o ile się nie mylę. To była jedna z moich ukochanych książek. Bardzo wzruszająca, polecam dla młodszych klas i nie tylko. :)

Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni. Aż się lezka w oku mi zakręcila jak ją czytalam

młoda_pisarka | 2014-07-01
Przeczytana: 08 maja 2006

Książka opowiadająca o sile przyjaźni, a także ucząca, że nie wszyscy ludzie są tacy sami... nie wszyscy ludzie bowiem, mają w życiu tyle samo szczęścia. Ta książka, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, pokazała mi jak ważne jest by szanować to co mamy, chociażby coś tak oczywistego jak wzrok.

incredible_m | 2011-02-08

Książkę czytał mi dziadek, w tych czasach gdy jeszcze sama nie umiałam. Nie pamiętam fabuły, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły temu czytaniu. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, spokój. Masa bliżej nie określonych, dobrych wspomnień z dzieciństwa.

Malinowa_21 | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

Jeniulka | 2011-01-23

Tej książki nie pamiętam jako lektury ale czytałam tą książkę i mi bardzo ale to bardzo podobała, taka bardzo ciepła.Polecam

yootsuu | 2010-08-21

może chwilami wydawać się nudna, ale jest niesamowita, pełna ciepła i wzruszeń. niebanalna lektura.

Katarzyna | 2012-01-31
Na półkach: Przeczytane, Opinie

Książka ? Pod względem przesłania jest świetna !:) Porusza ważny temat 'akceptacji', która w tych czasach jest no prawdę mówiąc rzadka, jeżeli ktoś jest odmienny tak jak Elza , no niestety nie jest akceptowana przez rówieśników , a przecież czy ważne jest , czy ktoś jest w pełni sprawny? W sumie, Ci 'niepełnosprawni' fizycznie są sprawniejsi intelektualnie jak nie jeden tzw. 'pełnosprawny' który właśnie odrzuca odmienność innych . Zapraszam do lektury !:)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto