Okładka książki Spotkanie nad morzem

83-10-11080-4
dziewczyna, powieść
typ
papier
6,34 (3018 ocen i 175 opinii)

Opis książki

Historia niezwykłej przyjaźni między dwoma dziewczynkami - Danusią i Elzą.
Powieść po raz pierwszy została wydana w 1962 roku przez Naszą Księgarnię.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Magdalena | 2011-02-11

pierwsza książka która mnie poruszyła...pamiętam że czytałam ją w 3 klasie...a taki ślad po sobie zostawiła

Piękna historia. Przykład niesamowitej prawdziwej przyjaźni, która występuje tylko raz w życiu człowieka.

Aneta | 2011-02-03

Lektura z czwartej klasy, o ile się nie mylę. To była jedna z moich ukochanych książek. Bardzo wzruszająca, polecam dla młodszych klas i nie tylko. :)

Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni. Aż się lezka w oku mi zakręcila jak ją czytalam

młoda_pisarka | 2014-07-01
Przeczytana: 08 maja 2006

Książka opowiadająca o sile przyjaźni, a także ucząca, że nie wszyscy ludzie są tacy sami... nie wszyscy ludzie bowiem, mają w życiu tyle samo szczęścia. Ta książka, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką, pokazała mi jak ważne jest by szanować to co mamy, chociażby coś tak oczywistego jak wzrok.

Shadow | 2014-09-21
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Nie ma co dużo pisać. Jedna z najlepszych lektur, jakie można dać dziecku w podstawówce.
Sama jako dzieciak przeczytałam ją niejednokrotnie. Pokochałam dwie dziewczynki i więź, jaka je połączyła. Bardzo przyjemnie sie czyta, z każdą stroną odkrywając jak zmienia się życie Danusi i Elzy i jak poznają one, co znaczy prawdziwa przyjaźń.
Cudowna książka!

incredible_m | 2011-02-08

Książkę czytał mi dziadek, w tych czasach gdy jeszcze sama nie umiałam. Nie pamiętam fabuły, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły temu czytaniu. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, spokój. Masa bliżej nie określonych, dobrych wspomnień z dzieciństwa.

Malinowa_21 | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

Jeniulka | 2011-01-23

Tej książki nie pamiętam jako lektury ale czytałam tą książkę i mi bardzo ale to bardzo podobała, taka bardzo ciepła.Polecam

yootsuu | 2010-08-21

może chwilami wydawać się nudna, ale jest niesamowita, pełna ciepła i wzruszeń. niebanalna lektura.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku