Książka Roku 2018

Twoje zdjęcie

Wydawnictwo: Filia
My Image of You
Ag2S

Nazywam się Adam Kincaid i jestem najlepszy w swoim fachu. Po śmierci rodziców postanowiłem doskonalić się w ich fachu, dlatego w tej chwili jestem najbardziej śmiałym niezależnym fotografem na świecie. Być może niektórzy mają mnie za samotnika, ale nie dbam o to. Liczy się tylko dobre zdjęcie. Ale mimo że jestem dobry, wypadki chodzą po ludziach – i dzięki za to Bogu, bo dzięki jednemu z nich...

Być może niektórzy mają mnie za samotnika, ale nie dbam o to. Liczy się tylko dobre zdjęcie. Ale mimo że jestem dobry, wypadki chodzą po ludziach – i dzięki za to Bogu, bo dzięki jednemu z nich spotkałem właśnie ją.
Alexandra Robbins. Moja opiekunka. Mój anioł.
Obiektyw mojego aparatu pokochał jej rude włosy i jasne, niebieskie oczy, dlatego też musiałem ją zdobyć. Szybko się okazało, że jesteśmy dla siebie stworzeni. Pasowaliśmy do siebie zarówno pod względem fizycznym jak i emocjonalnym. Coś jednak było nie tak. Dziewczynę prześladowała jej przeszłość i choć starałem się ją uwolnić, to niezależnie od tego, jak bardzo się staram, za każdym razem ją tracę.
Teraz zamierzam ją odzyskać. I tym razem nie wystarczy mi jej zdjęcie – pragnę jej całej, ponieważ wiem, że łączy nas coś wyjątkowego…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/275

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/275

mania_kch | 2018-04-23
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jeśli przemawia do was miłość od pierwszego wejrzenia i zatracenie się w drugiej osobie ledwie po kilku chwilach znajomości, to ta powieść może być dla was.
Jeśli jednak nie przemawia do was ten fakt to darujcie sobie jej czytanie.

marcia | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

"Twoje zdjęcie" chciałam już przeczytać od dawna, ale zawsze jakaś inna książka okazała się ważniejsza... Teraz nadszedł jednak jej czas i juz śmiało mogę powiedzieć kilka zdań. :)

Historia nie jest taka płytka jak się może wydawać biorąc pod uwagę, że jest to książka obyczajowa. Oczywiście nie jest to książka dla każdego, ponieważ głównym motywem powieści jest wielka miłość Adama i Ally, dosłownie są bratnimi duszami i to widać, gdyż miłość ta dosłownie emanuje z każdego ich ruchu czy zachowania. Jednakże oprócz tego można zaobserwować szacunek i bezwzględną lojalność jaką się darzą! Tych dwoje jest w stanie zrobić dla siebie dosłownie wszystko. Są dla siebie oporą i wsparciem.
Wspaniale jest czytać o tak pięknym uczuciu, zwłaszcza teraz, gdy jest tak brzydka pogoda i wszystkich dopada jesienna depresja. To naprawdę pocieszające, wiedzieć że w świecie jest ktoś kto jest dla nas absolutnie idealny i trzeba go tylko znaleźć, a wtedy wszystko się ułoży i nabierze sensu....

Ligeria | 2018-04-08

,,Czekam aż mnie znajdziesz..."

Wierzycie w bratnie dusze? W to, że gdzieś na świecie znajduje się ta jedyna, wyjątkowa osoba, która czeka tylko na Was? A jeśli tak czy bylibyście w stanie dla niej przeciwstawić się wszystkim i wszystkiemu? Czy miłość jest tego warta? Warta największego poświęcenia? Swojej odpowiedzi udzielą Wam teraz Adam i Ally. Bohaterowie książki Melanie Moreland. Zobaczcie co oni na to :)

Adam płynie pod prąd. Jego życie to adrenalina i dreszczyk. Jest fotografem, dla dobrej historii i zdjęcia jest w stanie zaryzykować własne życie. W jego słowniku nie istnieje słowo ,,bezpieczeństwo". Nikogo nie powinno więc dziwić że tam gdzie wojny, konflikty zbrojne i klęski żywiołowe, można zauważyć faceta, który na przerażające otoczenie i rzeczywistość patrzy właśnie przez obiektyw swojego aparatu. Podczas jednej ze swoich zawodowych podróży ulega ciężkiemu wypadkowi, trafia do szpitala i poznaje kogoś, kto przewraca jego świat do góry nogami.

Ally to pielęgniarka....

Isiak1989 | 2018-05-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2018

Trzy razy TAK dla tej książki:
- okładka, która może nie jest żadną nowością, ale bardzo mi się podoba;
- narracja ze strony męskiego bohatera, co według mnie oszczędza czytelnikowi długich opisów i wewnętrznych rozterek mało wnoszących do treści a co jest częste w historiach opowiadanych z perspektywy kobiety;
- realność wydarzeń, czytając miałam poczucie, że każda opisana sytuacja mogła się wydarzyć w prawdziwym życiu, życiu prowadzonym przez normalnego człowieka.
Z czystym sumieniem polecam.

| 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Twoje zdjęcie książka która swoją historią mnie mile zaskoczyła, myślałam iż będzie to błahy romans a tu spotkałam ciekawą historię jak i emocje.
Jednak książka ma swoje wady.... dlatego jest tylko ocena bardzo dobra.
Adam i Alexandra to ich historia miłosna która ma wzloty i upadki. Alexandra ma swoją mroczna przeszłość jak i "zimnych", kontrolujących ją na każdym kroku rodziców.
Adam który stracił rodziców i lubi ryzyku które się wiąże z jego zawodem.
Historia Alexandry mnie bardzo wciągnęła, były momenty gdzie wstrzymywałam oddech. Jej historia jest na tyle "gęsta" i mroczna dzięki temu książka trzyma w napięciu.
Jedyną wadą która w pewnym momencie mi przeszkadzała iż w relacjach tych dwojga bohaterów sex zaczął przyćmiewać ciemną historię bohaterki. Czasami też było za słodko jak na taką historię, na szczęście historia w książce ma ciekawy zwrot akcji w którym pojawia się napięcie i ciekawość.
Książka Bardzo Dobra warta uwagi Polecam.

kogellmogell | 2018-05-17
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Macie czasami tak, że przeczytacie jakąś książkę i za kilka dni już o niej nie pamiętacie? Ja tak właśnie miałam w przypadku powieści Melanie Moreland "Twoje zdjęcie", którą przeczytałam kilka tygodni temu i o której kompletnie zapomniałam Wam wspomnieć.

Adam Kincaid jest niezależnym i cenionym fotografem, który podróżuje po całym świecie i fotografuje klęski żywiołowe. Często ryzykuje własne zdrowie i życie, aby za wszelką cenę zdobyć "idealne ujęcie". Właśnie w takiej sytuacji poznaje Ally. Mężczyzna po niebezpiecznym upadku trafia do szpitala, w którym Alexandra jest pielęgniarką i której przydzielono opiekę nad pacjentem. Para szybko się w sobie zakochuje, jednak połączenie mężczyzny uzależnionego od adrenaliny i życia w ciągłym biegu, z dziewczyną dla której najważniejsze jest uwolnienie się z sideł toksycznej rodziny, to nie jest do końca idealne połączenie. Jak się pewnie domyślacie coś tu musi pójść nie tak.

"Twoje zdjęcie" to nie jest mocno skomplikowana, ani...

KobieceRecenzje365 | 2018-06-04

"Twoje zdjęcie" Melanie Moreland to powieść, na którą miałam chrapkę, gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach wydawnictwa. Niesamowicie zaintrygował mnie opis i przeczuwałam, że będzie to książka, która dostarczy mi wielu emocji i o której szybko nie zapomnę. Miałam rację, bo po prostu zakochałam się w tej historii i w jej bohaterach. Autorka napisała piękną powieść, która wzrusza, śmieszy, zachwyca i fascynuje. Przepadłam z kretesem i mam nadzieję, że na naszym rynku wydawniczym pojawi się więcej jej książek, bo moim zdaniem, to autorka, o której warto pamiętać.

W tej książce podobało mi się naprawdę wszystko, nawet okładka, która wielu osobom może wydać się oklepana, a nawet nijaka. Autorka stworzyła niesamowicie ciekawą i niebanalną fabułę, która wciąga już od pierwszej strony, a jeżeli do tego dodamy wyrazistych i nieprzerysowanych bohaterów, to otrzymujemy coś wręcz idealnego. Melanie Moreland zauroczyła mnie tą historią i aż żałuję, że skończyłam ją już czytać.

Tak jak...

Miśka | 2018-06-05
Przeczytana: maj 2018

Dla Adama fotografia to zarówno pasja jak i praca. Podoba mi się, że autorka pokazała, że te dwie sprawy można jednak jakoś połączyć. Choć cała historia nie jest jakaś bardzo skomplikowana, to właśnie takie elementy jak ciekawi bohaterowie, czy ukazanie w interesujący sposób pasji sprawiają, że książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Styl autorki także jest lekki i sprawia, że cała historia wciąga już od pierwszych stron. Na pewno przeczytam inne książki autorki, jeśli tylko pojawią się na polskim rynku wydawniczym. Wam tymczasem polecam "Twoje zdjęcie". Książkę przepełnioną bólem, ale też optymistyczną.

Ciąg dalszy: http://k-siazkowyswiat.blogspot.com/2018/06/melanie-moreland-twoje-zdjecie.html

ZaczytanaMajka | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

SKOMENTUJ NA: https://majkabloguje.blogspot.com/2018/05/musze-ja-odzyskac-bo-aczy-nas-cos.html

Ta książka mnie rozczuliła jak „Tysiąc pocałunków”, rozbawiła, jak „Jedno małe kłamstwo” i dała nadzieje, jak „Franco”. Najulubieńsza i bardzo chętnie przeczytam inne nowości tej autorki, więc liczę, że pojawią się one u nas w Polsce.

Zacznę od okładki, bo kiedy ją zobaczyłam to już wiedziałam, że ta książka mnie kupiła i jest ona moim priorytetem żeby ją przeczytać. Do tego opis, który jest dla mnie idealny, prosty, krótki, a jednocześnie bardzo treściwy. Jednak wnętrze książki jeszcze lepsze. Adam Kincaid jest fotografem. Tę pasję pokochał dzięki matce, która również miała zamiłowanie do fotografii. Dzięki swojemu poświęceniu i wytrwałości Adam stał się też z najlepszych fotografów na świecie. Pewnego dnia ulega on niegroźnemu wypadkowi i trafia do szpitala. Tam poznaje dziewczynę Alexandrę, którą nazywa swoją Nightingale. Już podczas ich pierwszego spotkania Adam wie, że nie może...

Kasia | 2018-09-05

Adam Kincaid to jeden z najbardziej znanych fotografów, a jego zdjęcia są bardzo rozpoznawalne. Poprzez swoją nieuwagę przy robieniu sesji, trafia do szpitala, w którym poznaje Alexandrę - miłą pielęgniarkę, w której się zakochuje. Ally również zaczyna odwzajemniać uczucie pacjenta, ale na ich drodze będzie stało wiele przeszkód. Czy miłość pomoże im pokonać je wszystkie ?

Historia może nie jest jakaś odkrywcza, ale nawet w miarę przyjemnie się ją czytało. Niestety, jak dla mnie to zdecydowanie za mało. Co prawda jest dramat, nieoczekiwany zwrot akcji, ale wydaje mi się to być wymuszone przez autorkę i troszkę mało kreatywne. Nie chciałabym Wam tutaj spoilerować, bo nie o to chodzi w pisaniu recenzji, ale zabieg jaki zastosowała autorka po to by ,,rozdzielić" bohaterów według mnie był mało pomysłowy. Podejrzewam, że autorka chyba nie miała pomysłu na to, jak wprowadzić coś nowego do fabuły i zrobiła to tak, że niestety, miałam wrażenie, że od tego czasu coś zaczęło się psuć w tej...