Preston's Honor
karollllllla

Byli braćmi – bliżniakami – i choć kochałam obu, to moje serce należało tylko do jednego z nich. Annalia Del Valle kochała Prestona Sawyera praktycznie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki budynek gospodarczy, dawną szopę. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach Farmy...

Annalia Del Valle kochała Prestona Sawyera praktycznie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki budynek gospodarczy, dawną szopę. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach Farmy Sawyerów i w towarzystwie chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi.

Preston wzdychał do Annalii, odkąd był nastolatkiem. Ale przed uczynieniem pierwszego kroku powstrzymywało go poczucie honoru. Aż do pewnego skwarnego, letniego wieczoru, kiedy nie jest się w stanie dłużej powstrzymywać. Tego wieczoru łączą się ich światy – i ciała. Inicjuje to ciąg wydarzeń, który już na zawsze zmieni ich życie.

Annalia wróciła właśnie do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na sześć długich miesięcy. Jest pełna determinacji, aby odzyskać swoje serce, swoje życie i dziecko – syna, który przyszedł na świat jako owoc namiętności, miłości i nagromadzonego latami pragnienia.

Preston poradził sobie z żałobą, pustoszącą zbiory suszą i targającym duszę cierpieniem, ale nie ma pewności, czy raz jeszcze poradzi sobie z Annalią. I możliwe, że wcale nie ma ochoty próbować. Czy duma i gorycz powstrzymają go przed sięgnięciem po to, czego pragnie przecież od zawsze?

Jak naprawić to, co zostało nieodwracalnie zniszczone? Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak zrozumieć, że prawdziwy honor wywodzi się nie ze słów i okoliczności, ale z głębi serca, gdzie kryje się prawda? I jak poradzić sobie z dawnymi ranami i odkryć, że zdarza się taka miłość, która jest równie stała i niezmienna jak sama ziemia?

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Marzena | 2018-03-09
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 09 marca 2018

Nie kupuję tej historii.
W ogóle, wcale, absolutnie jej nie kupuję. Trafiła na półkę "strata czasu" ponieważ jedynie tym, że wreszcie się skończyła wywołała we mnie pozytywne uczucia.
To piąta książka Mii Sheridan po którą sięgnęłam i już wiem, że ostatnia. Z pozycji na pozycję jest coraz gorzej, tą pogrążyła się ostatecznie, więc nie widzę sensu brnąć w tym kierunku.
"Bez pożegnania" to historia stworzona na zasadzie kontrastów: Ona jest córką ubogiej meksykańskiej imigrantki, a Oni bogatymi farmerami z Kalifornii. I właśnie na podkreślaniu statusu społecznego głównej bohaterki skupia się 85% treści książki, jakby w trakcie jej pisania pani Sheridan zorientowała się, że tak naprawdę nie ma pomysłu na fabułę i postanowiła pisać jedno i to samo na co drugiej stronie!!!
Litości!!!
Mało tego! Cała ta historia opiera się na obietnicach nastolatków, którzy jeszcze nie znają życia, którzy jeszcze niczego nie przeżyli (a już skierowane do 14letniej!!!! wówczas Lii: " Obiecaj, że...

mclena | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

"I’m coming to see that sometimes the most damaging borders are inside us."

Długo wyczekiwana nowość od Mii Sheridan której motywem przewodnim spośród znaków zodiaku są BLIŹNIĘTA jest chyba najdłuższą książką przez nią wydaną do tej pory (w wersji elektornicznej przynajmniej wszystko na to wskazuje).

"Preston's Honor" jest naprawdę świetna powieścią, z resztą trudno zawieść się na twórczości Sheridan, która mimo iż pisze romanse, zawsze stara się rozwinąć w nich pewien problem, którego na co dzień nie zauważamy i za to bardzo ją cenię. Miłość Annalii i Prestona jest piękna, choć nie bez skaz. Wiele źle podjętych decyzji doprowadzi ich związek na skraj przepaści, z której będa próbowali wrócić i nadać ich życiu właściwy tor.

Annalia okazała się postacią, której natychmiastowo poczułam sympatię i mocno jej kibicowałam, jednak odnalazłam również w sobie konflikt co do pewnych jej zachowań, które trudno było mi zaakceptować. W dalszej części powieści jej motywy były logicznie...

Kasiek | 2018-03-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 marca 2018

Cudowna książka!!! Rozbija emocjonalnie, porusza i nie da się jej zapomnieć. Jak dla mnie brakuje dla niej skali jeśli chodzi o ocenę. Zresztą podobnie jest z innymi pozycjami tej autorki. Niewiarygodne jak przy tak licznym wyborze książek z tego gatunku, potrafi jeszcze zaskoczyć, wymyślić taką fabułę, aby nie tylko zainteresować i wciągnąć, ale także pozostawić w pamięci na dłużej.
To nie jest tylko historia o miłości. Autorka porusza tu wiele kwestii i to w różnych dziedzinach życia. To nie tylko ona i on i skomplikowane relacje między nimi. Ta historia to masa problemów, emocji i wartości. To honor, godność, braterstwo, rodzicielstwo, macierzyństwo, dyskryminacja, ubóstwo, śmierć, żałoba, depresja, miłość, przyjaźń, przemoc emocjonalna, walka o przetrwanie. Pewnie jeszcze coś pominęłam. Emocje gonią emocje. Nie pamiętam kiedy ostatnio wzruszyłam się przy książce, a tu płakałam już po czterdziestu kilku stronach. Nie da się nie pokochać Lii. Nie da się nie kibicować Prestonowi,...

Karolina Hajdysz | 2018-04-07

Od zawsze uwielbiałam historie pisane przez Mię Sheridan - miały w sobie coś, co sprawiało, że żyłam razem z bohaterami i przeżywałam z nimi każdą chwilę - złościłam się, śmiałam, chciałam mocno wstrząsnąć widząc jakie robią głupoty, które nie zaprowadzą ich do niczego dobrego...
Tym razem jednak nie czuję się w pełni usatysfakcjonowana ... czegoś tu zabrakło, czegoś w prawdziwym stylu autorki. Książka jest niezła, przyjemnie mi się ją czytało. Jedna z tych historii na dobry wieczór, ale to wszystko.

Życie zaskakuje nas na każdym kroku. Podejmując pewne decyzje nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy doprowadzi nas to do celu, jakiego pragniemy. Opowieść o Lii, Prestonie i Cole'u - młodziutkiej meksykance i bogatych bliźniakach, którzy od dziecka wspólnie spędzali z nią czas pomimo różnic etnicznych, stanu majątkowego i uprzedzeń ludzi żyjących w okolicy. Powieść o świetnej zabawie, dojrzewaniu, pierwszych uczuciach, lękach i decyzjach, które sprawią, że ich życie zmieni się już na...

Ewelina229 | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Słodka bajka przeplatana wątkami tragicznymi.
Moje drugie spotkanie z autorką, które wypadło dużo słabiej niż za pierwszym razem, książka jest dość przewidywalna.

Ona - piękna młoda dziewczyna pochodząca z bardzo ubogiej rodziny, która nigdy nie doświadczyła matczynej miłości. Jej przyjaźń z przystojnymi braćmi bliźniakami pochodzącymi natomiast z bardzo zamożnej rodziny trwa od najmłodszych lat.
Oboje Ją kochają, natomiast jej serce należy tylko do jednego z braci.

Fajny, prosty język, dla mnie pozycja dobra na odstresowanie po ciężkim i długim tygodniu.
Polecam

Jedno z polskich przysłów mówi, iż mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Czasem bowiem lepiej milczeć niż powiedzieć coś, nieprzemyślanego. Jednak dziś chcę porozmawiać z Wami o tym, że milczenie również może wywołać w naszym życiu wiele sytuacji, które mogą zranić nie tylko nas samych, ale także wiele innych osób. Jak się za chwilę przekonacie niedomówienia i brak otwartości między ludźmi mogą doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji, których piętno odczuwać będziemy przez całe życie. Na własnej skórze boleśnie przekonali się o tym bohaterowie powieści Mii Sheridan „Bez pożegnania”.

Cole i Preston są synami zamożnego farmera z Doliny Kalifornijskiej. Ich ojciec zatrudnia do pracy na farmie imigrantów z Meksyku. Jedną z pracownic farmera jest matka Lii Del Valle. Dziewczyna wychowała się w tym miasteczku niemalże od dziecka, a jej jedynymi przyjaciółmi stali się synowie pracodawcy matki. Mimo że od zawsze jest świadoma tego, iż ją ubogą imigrantkę i ich synów zamożnych państwa...

Ania | 2018-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Piękna opowieść o miłości.Polecam

mania_kch | 2018-03-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Z wszystkich książek autorki jakie dotychczas przeczytałam ta w mojej ocenie wypada najsłabiej. Pierwsza część opowiadająca przeszłość za bardzo rozwleczona co powodowało nudę. Natomiast w czasie teraźniejszym wszystko potoczyło się błyskawicznie.
Dobra, do przeczytania i zapomnienia.

magpie101 | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

W pierwszych stronach ksiazki mozemy przeczytac o tym, ze Lia porzucila swojego szescio miesiecznego syna, znika bez slowa i wraca nagle po pol roku chcac ponownie go zobaczyc. Moja mysl: jak zla trzeba byc osoba aby porzucic swoje dziecko?
Zaraz potem cala akcja ksiazki cofa sie 10 lat wstecz, gdy Lia ma 11 lat, jest corka meksykanskiej emigrantki,jej matka pracuje na farmie Sawyerów, ktorzy maja dwoch synow blizniakow Prestona i Colea. Obydwoje bardzo lubia dziewczynke, ich przyjazn trwa lata jednak ona tylko jednego darzy od zawsze uczuciem.
Gdy poznalam jakie bylo jej dziecinstwo, z czym musiala sie zmagac przez cale zycie, jak byla traktowana przez otoczenie i wlasna matke, jak w stosunku do niej zachowal sie jeden z braci w najtrudniejszym dla niej okresie to juz nie uwazam, ze postapila zle porzucajac wlasnego syna.
Ksiazka pelna niedomowien, wzruszajacych momentow, epilog skradl moje serce, polecam!

Natalia | 2018-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Przeczytałam większość książek Mi Sheridan i każda z nich była wyjątkowa. Nie wiem jednak, co stało się tym razem, ale ta książka mojego zachwytu nie wzbudziła.
Długo trzeba czekać zanim cokolwiek istotnego się wydarzy. Akcja toczy się w "żółwim" tempie. Co sprawiło, że większość czułam znudzenie. Nie jest, to jakoś bardzo słaba książka, ale w porównaniu do poprzednich, to jest przewidywalna i mało emocjonująca.