Hot Mess

Burda Publishing Polska
2018-05-09
2018-05-09
Jacek Żuławnik

Netflix, chipsy i święty spokój

Niestety to historia zupełnie nie dla mnie. Przez większość czasu główna bohaterka była po prostu irytująca i kompletnie nie potrafiłam jej zrozumieć. Wprawdzie im bliżej końca tym więcej rzeczy czy zachowań zystkiwało swoje wyjaśnienie jednak nie zmienia to zbytnio moich odczuć. Choć szczerze muszę przyznać, że druga połowa w porównaniu do pierwszej była zdecydowanie lepsza. Jedyny plus tej historii to ukazanie jak wielki wpływ na nasze zachowanie mają przytrafiające się nam chwile..
Ogólnie zupełnie nie mój styl.

Czytając tą historię świetnie się bawiłam Lekka lektura z humorem, która jest doskonałym przerywnikiem między jednym, a drugim thrillerem bądź kryminałem.
Główna bohaterka jest singielką, która pokazuje nam swój świat. Świat Hot Mess bo tak właśnie o sobie mówi. Gorący bałagan. Ale czy to naprawdę z nią jest coś nie tak? W połowie książki zaczęłam się nad tym zastanowiać. Jej rodzina jak i przyjaciele na siłę (w dobrej wierzę) próbowali ją z kimś połączyć. Czy to źle w dzisiejszych czasach być singlem i realizować swoje marzenia? Na szczęście nasza bohaterka zadaje sobie te same pytanie Co z tego wyniknie? Zapraszam do lektury 😉

Ellie Knight to prawie 30 letnia singielka. Jej życie jest pełne randek, nietypowych spotkań i rozczarowań ale tez przyjaźni, miłości ojca i smutku po stracie mamy. Jest ambitna, utalentowana, ma pracę, wydawać by się mogło że w tym obrazku brakuje tylko mężczyzny, czy aby na pewno?
Książka Lucy Vine wzrusza do łez zarówno w tych smutnych chwilach jak i tych śmiesznych ( które występują częściej). Zdarzało mi się nawet parskać śmiechem co jest nietypowe przy czytaniu książek. Konflikt Ellie z koleżanką z pracy i jej teksty wymiatają. A najlepsza jest i tak powieść ojca Ellie, gdyby została wydana to kupuję w ciemno ;). Jeśli macie ochotę na lekką i zabawną pozycję weźcie do ręki Hot mess a w drugiej obowiązkowo coś słodkiego i/lub %%

Uwaga- wybuch ( śmiechu) gwarantowany! Uzbrój się w chusteczki ( na te dobre łzy).
Po ,, Hot Mess” autorstwa Lucy Vine, sięgnęłam niespodziewanie,( mimo,że czekała w biblioteczce),nagle spragniona odskoczni od tematyki powieści,które zazwyczaj czytam. Pragnęłam czegoś luźnego, zabawnego i relaksującego. I to dostałam.
Jeśli znasz singielkę,która nie przepada za swoją pracą, mieszka w obskurnym mieszkaniu a i tak czynsz zawsze jest za wysoki, ciągle chodzi na randki-niewypały i pakuje się w kłopoty to znaczy,że znasz sobowtóra Eleonor Knight.
Główną bohaterką powieści jest właśnie Eleonor Knight ( ale większość zwraca się do niej per ,, Ellie”). To dwudziestokilkuletnia singielka, szukająca swojego miejsca na ziemi. Nie cierpi swojej roboty, mieszka w tzw. Norze, razem ze współlokatorem ( i nie jest to lokum o najwyższych standardach),często kłóci się z siostrą,która poukładała swoje życie, wprowadza ojca w świat młodych i notorycznie umawia się na nieudane lub jeszcze bardziej nieudane randki. We wszystkich wzlotach i upadkach towarzyszą jej Sophie oraz Thomas- niezastąpieni przyjaciele.
,, Hot Mess” to powieść, w której nie ma czasu na nudę. Słuszny tytuł jeśli chodzi o naszą Elle,którą nawiasem mówiąc bardzo polubiłam. Faktycznie wartałoby przed rozpoczęciem czytania otworzyć butelkę wina lub słoik nutelli- chociaż wtedy przeczytałabym w jeden dzień, a ja lubię dozować emocje, w tym przypadku niezły ubaw, sporą dawkę humoru, śmiechu i dobrej zabawy.Uśmiech towarzyszył mi bowiem cały czas, czasami nawet parskałam gwałtownie.
Lucy Vine stworzyła przezabawną historię napisaną jako pewnego rodzaju pamiętnik singielki. Język powieści luźny, dający poczucie jej autentyczności. Czytasz i myślisz ,, Cholera. To książka o mnie”. Jeśli polubiłaś ( bo raczej przypadnie do gustu kobietom, choć panom ,którzy chcą zgłębić kobiecy świat, również polecam) przezabawną Bridget Jones czy grupę słynnych ,, Przyjaciół” to powieść zdecydowanie dla ciebie.
Polecam każdemu bez wyjątku!

Jeśli znasz singielkę,która nie przepada za swoją...

Lekka.
Przyjemna.
Zabawna.
Czytając ją, nie sposób jest się nie bawić. Dodatkowo te wszystkie teksty głównej bohaterki, jej „nieporadność” i urok rozbroił mnie na łopatki. Nie byłam do końca przekonana do tej książki, ale miło się zaskoczyłam. Warto poświecić jej chwilę, tym bardziej że naprawdę szybko się ją czyta.

Lekka.
Przyjemna.
Zabawna.

Książka o kobiecie, która lubi być singielką. Chociaż spotyka się na randkach z mężczyznami, których poznała na portalu randkowym, nie możne znaleźć odpowiedniego dla siebie. Główna bohaterka uwielbia dobrą zabawę przy alkoholu, najlepiej kończącą się w łóżku. Umawia się z nudnymi, beztroskimi i często pijanymi facetami. Wokół kobiety znajdują się osoby (np. siostra) z natury "toksyczne", a może po prostu głupie.

Zupełnie nie w moim guście

Zupełnie nie w moim guście

Świtnie posłużyła mi do usypiania. Parę akapitów i oczy zamykały mi się same. Rozwlekłe opisy wszystkiego, potrzebne jak kurtka zimowa latem na plaży na Majorce, zapychały książkę strasznie. Historia w sumie trochę o niczym, śmiesznych momentów może z 3. Stracony czas

Powalająca nie była. Czytając spowodowała, ze Kilka razy zaśmiałem sie w głos. Ale taka, do której raczej nie wrócę. Wg mnie zbyt długie maile od ojca głównej bohaterki , mnie to zanurzali, nie uwazam, ze treść tych maili przenosiła sie na fabule książki. W tym miejscu mogłoby być coś bardziej z polotem.

nudniejsza wersja Bridget Jones.

nudniejsza wersja Bridget Jones.

• Przeczytane w 2018

Lucy Vine Hot Mess Zobacz więcej