Tylko ty

Tłumaczenie: Karolina Stańczyk
Cykl: Chwila szczęścia (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
Sei tu
LubimyCzytać

Ciąg dalszy przygód bohaterów „Chwili szczęścia” rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Zamiast Ani mieszka tam...

Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Zamiast Ani mieszka tam para sympatycznych gejów. Na szczęście w centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Tak Nicco dowiaduje się, czym zajmuje się jego ukochana i jak bardzo jest znana w Polsce. Poznani wcześniej geje, sami pracujący w środowisku agencji reklamowych, pomagają im odnaleźć agentkę Ani. Okazuje się nią przebojowa Klaudia, dla której z miejsca traci głowę Gruby. Klaudia ma dla Ani ważny kontrakt reklamowy do omówienia i podpisania i w tym celu wyrusza do Krakowa, gdzie mieszka dziewczyna, a wraz z nią Gruby i Nicco.

źródło opisu: www.muza.com.pl

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

Pogoń za uciekającą miłością

.... i kolejne spotkanie z autorem, którego uwielbiam. Niektórzy twierdzą, że Federico Moccia pisze dla młodych dziewczynek. Jeśli taka jest prawda, to ja tym bardziej się cieszę, że pomimo wieku potrafię zachwycić się banalną miłością, potrafię marzyć i cieszyć się ze szczęscia bohatów.

Przeczytałam sporo książek wspomnianego autora i śmiem twierdzić, że wszystkie są niesamowite. Wszystkie są dopracowane i przemyślane i niech nadal Moccia pisze o miłości i niech nigdy nie przestaje!

„Tylko ty” to niesamowita gratka dla polskich fanek autora. Rzecz dzieje się w Polsce! W klimacie i realiach, które doskonale znamy. Ba! Nawet miejsca są nam znane. Mógł nam bardziej przysłodzić?

Nicco – przystojny i niesamowicie ciepły facet po zakończonym związku poznaje Anię. Polkę, która wybrała się do Italii na wakacje. Przyznajcie się .... kto był we Włoszech i nie obejrzał się za żadnym Włochem? No powiem szczerze, że ja nie byłam na tyle silna. Wzrok uciekał mi tu i tam, a w głowie szalały marzenia .... ale ja nie o sobie, ja o Nicco i Ani. Chciałam tylko podkreślić jak łatwo wczuć się w historię z własnej perspektywy.

Główny bohater zdaje sobie sprawę, że jest zakochany w tajemniczej Polce. Postanawia ją odnaleźć. Prosi o pomoc swego przyjaciela Grubego i wyruszają do Polski. Nicco zdaje sobie sprawę, że zadanie nie jest proste, ale wie także, że tym razem nie może pozwolić uciec szczęściu. Tym razem jest gotów zawalczyć o miłość. Sprawa pozornie prosta komplikuje się już na starcie. Warszawski adres Ani okazuje się niewypałem. Mieszka tam ktoś zupełnie inny. Zero informacji, zero śladów i dwaj Włosi w Warszawie. Zaczyna robić się ciekawie, a jakby tego było mało przeróżne wydarzenia kierują Panów do agencji modelek. Anię rozpoznają na bilboardzie i dopiero w tym momencie zaczyna się zabawa.

Trudno w tym momencie opowiadać dalej o losach bohaterów bez zdradzania szczegółów umilających czytanie, więc zakończę czym prędzej, aby nikomu nie zepsuć przyjemności odkrywania całej historii.

Nie mogę oprzeć się nazwaniu tej całej opowieści takim współczesnym love-story. Jako czytelniczka rozpływałam się pod ciepłem płynącym z każdej literki. Nawet jeśli było za słodko i za miło, i tak było mi dobrze. I nawet nie przeszkadzała mi przejaskrawiona Warszawa i zbyt mili ludzie wokół i ta wykreowana Polska rzeczywistość wydawała się taka moja, osobista.

Po raz kolejny Federico Moccia udowadnia, że miłość jest. Ona istnieje i nie ma żadnych granic. Nie jest przeszkodą odległość, wiek, pozycja społeczna. Nic nie jest ważne, jeśli pojawia się uczucie. Jesteśmy w stanie wtedy pokonać wszelkie trudności, aby tylko być blisko ukochanej osoby. I tak sobie teraz myślę, że takie książki pozwalają znów marzyć, pozwalają uwierzyć, że warto czekać na miłość prawdziwą, tą o której czytamy.

Polecam. Wszystkim polecam, bez względu na płeć i wiek. Pozwólmy sobie na chwileczkę zapomnienia i na chwilę marzeń dzięki książce „Tylko ty”.

Iwona Migowska

Piotr | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Przeczytałem do połowy i basta! Gdyby nie fakt, że książkę wygrałem na LC, oraz że autor uchodzi w swoim kraju za pisarza wręcz kultowego, a jego książki równie dobrze sprzedają się w naszym kraju.

Fabuła prosta, wręcz prostacka (mając na względzie wulgaryzmy). Z początku sądziłem, że jest to powieść dla wchodzących w wiek nastoletni. Dwóch facetów jedzie do Warszawy, poszukując nieznajomą Polkę, z którą łączy jednego z nich jednorazowa przygoda w łóżku. Towarzyszy mu Gruby - wyjątkowo niesforny przyjaciel. Oczywiście trafiają pod niewłaściwy adres, a nieznajoma Anna (jej imię jakimś cudem pamięta) wisi wyeksponowana na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Nie jest ani zabawnie, ani ciekawie. Dialogi są sztuczne, a całość...Darowałem sobie mniej więcej w połowie. Szkoda czasu na takie bzdury. Nie rozumiem całego szumu wokoło autora, sam raczej daruję sobie inne książki tego pisarza. Nie polecam!

Aleksandra | 2018-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book

Sięgnęłam po tą książkę z dwóch powodów:
1) w poprzedniej części autor nie przedstawił powodów zerwania Alessi z Nicco, co mnie ciekawiło,
2) interesowało mnie w jaki sposób autor przedstawił Polskę.

Krótko mówiąc: zawiodłam się - "Tylko ty" to powieść sporo słabsza od "Chwili szczęścia"

Na początku autor oznajmia powody rozpadu poprzedniego związku głównego bohatera. Sądziłam, że będą one "głębsze". Pomyliłam się.

Polska, jak już kilku czytelników zauważyło" opisana jest pobieżnie, płytko.

Bohaterowie są nijacy, ich dalszy los w ogóle mnie nie obchodził, a zakończenie przewidywalne.

Refleksje głównego bohatera, które podnosiły poziom poprzedniej części, tutaj występowały zdecydowanie zbyt rzadko i, miałam wrażenie, że były płytsze od tych z poprzedniej części.

Jedynie okładka przypadła mi do gustu.

Nie polecam.

FairytaleePrincess | 2017-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2017

Z Federico Moccią zdecydowanie nie zostaniemy przyjaciółmi.
Kilka lat temu miałam okazję czytać powieść tego autora, o bardzo popularnym tytule "Trzy metry nad niebem". Zachęcona zachwytami z każdej strony zabrałam się za czytanie i jakież było moje zaskoczenie, gdy historia nie przypadła mi do gustu - wynudziła mnie i wydawała się banalna. Po tymże rozczarowaniu nie spieszyło mi się do poznawania kolejnych pozycji włoskiego pisarza.
"Tylko ty" dostałam w nieudanym prezencie gwiazdkowym. Przez długi czas poważnie rozważałam sprzedanie jej lub wymianę, ale czas mijał, w moim życiu dużo się zmieniło, aż nagle czytając opis, poczułam, że jest to o mnie, że się utożsamiam (dziewczyna z Polski, chłopak z Włoch) i że chcę tę powieść przeczytać. Więc się za nią zabrałam.
I po przeczytaniu mogę powiedzieć że to zdecydowanie ostatnia książka Federico Mocci, którą w swoim życiu przeczytałam. Styl autora totalnie, ale to totalnie mi nie odpowiada, cała historia też pozostawia wiele do...

Książkomania | 2016-04-24
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Szukając szczęścia.

Federico Moccia to pisarz, który wyróżnia się niesamowitą prostotą pisania. Jego powieści są tak realistyczne, tak bardzo życiowe, że nie sposób się przy nich rozmarzyć. Nie ma naciąganych faktów, wymyślnych historii – jest prosto, lekko i przyjemnie. „Tylko Ty” to kontynuacja „Chwili szczęścia”. Obie książki są odzwierciedleniem prawdziwego życia. Ta historia mogła przydarzyć się każdemu z nas i dlatego tak bardzo chwyta za serca.

„Przeznaczenie można zmienić, każdy dzień jest inny, trzeba walczyć o zwycięstwo. Jesteś budowniczym własnego szczęścia, bo każdy dzień jest twój.”

Nicco zdaje sobie sprawę, że jest zakochany w Ani. Razem z Grubym wyruszają na poszukiwania dziewczyny do Polski. Są zachwyceni naszym krajem, jednak adres, pod który trafiają nie należy do Ani. Nicco już traci nadzieję, gdy nagle na jednym z bilbordów dostrzega swoją ukochaną. Okazuje się, że Ani to modelka, a zbieg różnych wypadków doprowadza go w końcu pod właściwy adres. Ale czy...

izabela81 | 2016-06-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 19 czerwca 2016

"Ta cisza znaczy więcej niż tysiąc słów, jest poezją, której nigdy nie będzie potrafił napisać, muzyką, której nigdy nie umiałby skomponować."

Autor kolejny raz zaskoczył mnie realnością, prostotą, lekkością i stylem. Przyjemne było czytanie fragmentów o Polsce - Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. W oczach Mocci to Polska wyidealizowana - bajeczna, wesoła, po prostu piękna. Choć w rzeczywistości taka nie jest, to miłe było przeczytanie o naszym kraju i nas Polakach w samych superlatywach.

Kreacja postaci mogłaby być lepsza. Brakowało mi tu ich wnętrza, bardziej rozbudowanej strony psychiki. Chociaż moje serce ze swoim optymistycznym podejściem do życia i pewną nonszalancją skradł Gruby. To on wysuwa się w powieści na pierwszy plan, mimo że nie jest głównym bohaterem.

Opowiedziana historia udowadnia, że dla miłości nie ma żadnych granic - nie liczą się bariery językowe czy tysiące kilometrów.

"Przeznaczenie można zmienić, każdy dzień jest inny, trzeba walczyć o zwycięstwo....

agatrzes | 2016-04-18

Pierwsze spotkanie z piórem pisarza jest trochę jak podróż w ciemno z nieznanym przewodnikiem, gdyż nawet najlepszy opis okładkowy czy zachęcająca recenzja nie jest gwarancją, iż dany utwór przypadnie nam do gustu. A jednak czytelnicy chętnie podejmują to ryzyko, ponieważ każda taka wycieczka jest szansą na nowe literackie doznania.

Federico Moccia to włoski pisarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego pierwsza powieść „Trzy metry nad niebem” odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową. W Polsce sprzedaż jego tytułów sięga już 300 tysięcy egzemplarzy.

"Tylko ty” to kolejne spotkanie z bohaterami „Chwili szczęścia”. Akcja powieści rozpoczyna się w momencie, w którym Nicco w asyście Grubego postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, której oddał serce. Młodzieńcy wyruszają z Rzymu do Warszawy, ale kiedy na miejscu okazuje się, że jedyny trop prowadzący do dziewczyny jaki mieli jest fałszywy, tracą nadzieję. Z pomocą przychodzi im ślepy los, a może...

Dominika | 2016-05-06

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Federico Moccia to autor, którego twórczość zdążyłam dość dobrze poznać w ciągu ostatnich kilku lat. Swe książki kieruje głównie w stronę młodzieży i dość realnie oddaje w nich rzeczywistość młodych, zbuntowanych osobowości. Niestety, im więcej mam lat na koncie tym ciężej przychodzi mi brnięcie przez podobne pozycje i dostrzegam w nich coraz więcej wad. Jak w takim razie wypada Tylko ty?

Główny trzon całej historii to motyw wielkiej podróży za miłością, która na głównego bohatera czeka w naszym rodzimym kraju, a konkretnie w Warszawie. W tym miejscu chciałabym dodać, że opis zamieszczony na tylnej okładce zdradza zdecydowanie zbyt wiele, ba - streszcza nam trzy czwarte całości z pominięciem finału. I jak tu czerpać radość z czytania, skoro wiemy co wydarzy się na kolej stronie?

,,Przeznaczenie można zmienić, każdy dzień jest inny, trzeba walczyć o zwycięstwo. Jesteś budowniczym własnego szczęścia, bo każdy dzień jest twój."

Sama przed...

virgo123 | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Słabo pamiętam pierwszą część, więc tutaj początek szedł mi koszmarnie :P Jak się wciągnęłam, to potem poszło szybciej. Zabawna i wciągająca książka, ale oczywiście trzeba czytać do końca, żeby dowiedzieć się, czy Nicco i Ania się odnaleźli i jak się skończyła ich historia ;)

majeczka241 | 2016-07-09

Książka Fererico Moccia pomimo niewielkich zgrzytów, podobała mi się. Miałam do niej kilka obiekcji, jednak do końca dawałam jej szansę, by mogła się zrehabilitować. Pod kątem całości historia jak każda inna, niczym nie zaskakuje, nie zadziwia, ale przyjemna dla tych, którzy potrzebują wyciszyć się, zapomnieć o otaczającym świecie. Sięgając po drugą część przygód bohaterów postanowiłam dać autorowi kolejną szansę. Może tym razem mnie do siebie przekona, bym w przyszłości znowu sięgnęła po jego powieści? Niestety tak się nie zdarzyło.

Nie będę opisywała fabuły. Dzisiaj bardziej skupię się na moich odczuciach względem książki. Sądziłam, że druga część będzie o wiele lepsza od poprzedniej. Niestety ta była o wiele gorsza. Ani zabawna, ani ciekawa, taka nijaka, prostacka, bez żadnych ochów i achów. Po połowie zrezygnowałam z czytania. Jak sami dobrze wiecie uwielbiam czytać książki, które czymś zaciekawią, zaskoczą, wciągną w wir wydarzeń, są naszpikowane przeróżnymi emocjami. Taką...

Alexandra | 2016-04-21

Niebawem odbędzie się premiera powieści „Tylko Ty”. Wstyd się przyznać, że Federico Moccia pierwszy raz zagościł na mojej półce i nie znam poprzednich jego dzieł. Na szczęście nigdy nie jest za późno, tak więc w moje ręce wpadła ta książka i jak najszybciej zabrałam się za czytanie.

Nicco rozdarty po poprzednim związku poznaje we Włoszech Anie. Z pochodzenia Polka przyjechała na krótkie wakacje do jego rodzinnego kraju. Spędzili ze sobą miło czas oraz oboje w jakiś sposób zaangażowali się uczuciowo. Po jej wyjeździe Nicco jest załamany. Jego najlepszy przyjaciel Gruby wpada na pomysł, aby wyruszyć do Polski i odnaleźć dziewczynę.
Gdy okazuję się, że adres Ani był nieprawdziwy, to chłopak chce się wycofać, jednak spotyka na swojej drodze wielu życzliwych ludzi, którzy starają się mu pomóc.

Czy Nicco odnajdzie swoją miłość?

„Tylko Ty” to wciągająca i przyjemna lektura na jeden wieczór. Nie jest to powieść zaskakująca, jednak można przy niej miło spędzić czas. Bardzo mi się...

Federico Moccia odpowiedział na Wasze pytania!

W miłości nie liczą się żadne granice, nawet te państwowe – przekonuje w swoich książkach Federico Moccia, włoski pisarz, autor „Trzech metrów nad niebem” i „Tylko ty”. Przekazaliśmy pisarzowi Wasze pytania – sprawdźcie, co odpowiedział.

Zbieramy pytania do Federico Moccii!

Federico Moccia, autor głośnej powieści „Trzy metry nad niebem” i „Tylko Ty”, pojawi się w przyszłym tygodniu na Warszawskich Targach Książki i odpowie na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. O co chcielibyście zapytać tego włoskiego autora? Pomyślcie – i napiszcie! Pytania zbieramy do 18 maja.