Kirke

Albatros
2021-01-15
2021-01-15
Paweł Korombel
mitologia niebezpieczeństwo poszukiwanie szczęścia uczucie zazdrość zdrada zemsta fantasy
Inne

Chodź, opowiem ci mit

Słabszy początek powieści, potem akcja zaczyna się rozkręcać. Sporo mitologii (plus),ciekawi bohaterowie (plus),sporo o wartościach (plus)

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało. Choć to ,,Pieśń o Achillesie" zostanie w moim sercu, nie rozczarowała mnie ta pozycja.
Jest ona niestety o słabości kobiet..., ale na szczęście również o ich sile.

Jest ona niestety o słabości kobiet..., ale na szczęście również o ich sile.

Kirke urodzona wśród bogów żyjąca z nimi, lecz dla nich zbyt zwyczajna. Nie tak piękna, nie tak okrutna jak oni. Zostaje skazana na wygnanie i samotność na wyspie Ajaja.

To książka o kobiecie żyjącej w cieniu innych ale też o dużej odwadze, miłości i walce z innymi ale również z samą sobą. „Kirke” napisana jest przepięknym językiem to najbardziej mi się w niej podobało i chyba na to zwróciłam najpierw swoją uwagę. Niestety ta książka nie trafiła do moich ulubieńców. Momentami zbyt bardzo mnie nudziła i nie potrafiłam się skupić na niej. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony podobała mi się a z drugiej czegoś mi w niej brakowało.

przyjemne w czytaniu pod kołderką jak inne książki tej autorki

przyjemne w czytaniu pod kołderką jak inne książki tej autorki

Na okładce mojego wydania widnieje dopisek - "daj się jej oczarować"... Być może było to jedno z zaklęć rzuconych przez "Czarownicę z Ajai". Jeśli tak to skuteczne.

Z powszechnie znanych historii mitologii greckiej Autorka ułożyła opowieść ciekawą, zaskakującą, uniwersalną. A wszystko to pięknym językiem.

Bardzo ciekawa historia. Opisuje życie bogini Kirke w labiryncie greckich bogów. Ta mało znana z mitologii opowieść przedstawia życie kobiety. Czytając czułam, że również współczesnej.

Fani mitologi greckiej powinni być zadowoleni, jednak największą część mojego serca skradła okładka. Najpiękniejsze wydanie książki jakie kiedykolwiek miałam w rękach ❤

Zdecydowanie bardziej spodobała mi się ,,Pieśń o Achillesie". Ogólnie ciekawy zamysł, ale jakoś nużyła , mnie ta książka. Na pewno było kilka wciągających scen, jednak przynajmniej dle mnie większa część akcji była raczej nudna. Mimo, że przeczytałam ją szybko, to niemiłosiernie mi się ciągnęła i nie mogłam wczuć się w akcje, wątki miłosne jak na mój gust trochę płytkie. Biorąc całą książkę pod lupę, jest okej, naprawdę okej, ale nic po za tym. Myślę że ona ma trafić do konkretnej grupy odbiorców i wtedy będzie arcydziełem, jak dla mnie nie była wybitna, a po prostu dobra, mocno okej.

Ciężko mi opisać i ocenić tę książkę. Początek słaby, po ok 40 stronach zaczyna się rozkręcać po czym znowu robi się nieciekawie. Czytam dalej i na nowo autorka się rozkręca i książka staje się ciekawsza. Zakończenie zaskakuje. Nie wiem czy chciałabym przeczytać ją raz jeszcze. Może tak...