Zgłosuj na książki roku 2017

Gdzie niebo mieni się czerwienią

Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
A Shiver of Snow and Sky

Na lodowatej wyspie Skane niebo przemawia do jej mieszkańców. W bezchmurne noce pojawia się na nim piękna zorza. Jej kolor ma znaczenie. Zielony mówi, że na wyspie panuje harmonia i Bogini jest szczęśliwa. Niebieski oznacza, że zbliża się zamieć. Jest jeszcze czerwony… Czerwony pojawia się rzadko. Czerwony to ostrzeżenie. Siedemnaście lat temu, gdy narodziła się Ósa, niebo rozbłysło...

Siedemnaście lat temu, gdy narodziła się Ósa, niebo rozbłysło czerwienią, a na wyspie rozszalała się plaga, która odebrała życie setkom jej mieszkańców, włączając w to matkę dziewczyny. Tym razem, gdy niebo znów mieni się czerwienią, Ósa musi odnaleźć sposób, by zatrzymać rzeź. Czy uda jej się uchronić mieszkańców wyspy przed niechybną śmiercią?

Przepełniona magią i niezwykłą mitologią klimatyczna powieść fantasy, która przeniesie Cię do chłodnego świata pełnego nadprzyrodzonych mocy i tajemnic! Poznaj lodową wyspę Skane oraz jej mieszkańców, których historia przyspiesza bicie serca. Zaskakujący debiut Lisy Lueddecke zmrozi cię do szpiku kości!

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WielkiBuk | 2018-02-18
Przeczytana: luty 2018

Przy nieco zmarnowanym potencjale opowieści, która mogła przemówić także do dorosłych czytelników, „Gdzie niebo mieni się czerwienią” Lisy Lueddecke oczaruje młodych odbiorców aurą wiecznej, północnej zimy, którym niestraszne gatunkowe schematy.

„Gdzie niebo mieni się czerwienią" to mroźna opowieść o świecie rodem z dawnych czasów, gdzie ludzie walczą o swoje przetrwanie nie tylko między sobą, czy samą naturą, ale i z bytami o wiele potężniejszymi od nich samych, z przeznaczeniem. Przeplatana elementami różnych wierzeń i kilkoma naprawdę zaskakującymi zwrotami akcji wciąga i nie pozwala się oderwać nawet na chwilę. Autorka miała naprawdę ciekawy pomysł na fabułę i świetnie poradziła sobie z jego realizacją, a także kreacją bohaterów, których po prostu nie da się nie lubić. Mamy tutaj wszystkie elementy ciekawej historii. I choć nie jest to powieść bez wad, to myślę że jest to świetna pozycja młodzieżowa dla każdego, kto szuka fantastycznego świata by móc wyrwać się z życia codziennego. Polecam <3

Franek | 2018-02-23

Podobała mi się fabuła. Dobre zajęcie na wiele zimowych wieczorów

Irek | 2018-02-23

Bardzo polecam tą książkę. Umila czas

zaczytana | 2018-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2018
anita | 2018-02-20
Michalina | 2018-02-19
Patronaty tygodnia

Lubicie poniedziałki? My lubimy, bo możemy zaprezentowć wydawnicze nowości, które ukażą się w tym tygodniu pod naszym patronatem. Wśród nich znajdziecie między innymi: „Elegię dla bidoków” J. D. Vance'a – opowieść o dorastaniu w biednym miasteczku w „pasie rdzy”, „Na skraju załamania” – thriller B.A. Paris, autorki bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, a także trylogię „Slammed” Colleen Hoover.