Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 42.90 zł

Kirke

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Madeline Miller Wydawnictwo: Albatros Seria: Seria butikowa fantastyka, fantasy, science fiction
Circe
Data 1. wydania:
2018-04-10
Paweł Korombel
Albatros
mitologia niebezpieczeństwo poszukiwanie szczęścia uczucie zazdrość zdrada zemsta
Circe
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Korombel
Seria butikowa
Inne

Oficjalne recenzje i

Chodź, opowiem ci mit

Link do recenzji

Książka dała mi to, czego szukałam- odkrywanie samej siebie plus motywy mitologiczne. Nie każdy ją polubi być może że względu że akcja się przedłuża bądź opisy są zbyt długie lub niejasne. Ja na pewno przeczytam ją kilkukrotnie, ponieważ jest dla mnie w pewnym sensie otuchą i motywacją w chwilach, kiedy należy polegać tylko na sobie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dałam się oczarować po prostu 😊

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Szczególnym atutem jest pomysł przedstawienia znanych i lubianych mitów oczami pobocznej, stosunkowo mało znanej bohaterki "Odysei". Myślę, że w jej punkcie widzenia świetnie odnajdą się osoby wykluczone, odmienne i niedoceniane. Pozycja obowiązkowa również dla miłośników mitologii i klasycznego archetypu wiedźmy.

Dobra i lekka, ale nie zachwyciła mnie. Miło było sobie przypomnieć niektóre mity greckie.

Sam pomysł na przedstawienie postaci z mitologii na początku mi się podobał. Ale im dalej czytałam, tym bardziej postać samej Kirke mnie denerwowała i czasem nudziła. Chyba spodziewałam się czegoś innego, ale to może we mnie był problem, że wiedzę z mitologii miałam dość ubogą. 🤣

Tak bardzo mi żal, że muszę się rozstać z Kirke. Przyznaję, że nigdy nie przepadałam za mitologią i do tej książki podeszłam z dużą rezerwą. I cóż za pozytywne rozczarowanie. Dostałam to, czego od książek oczekuję - spotkanie z ciekawym bohaterem i chęć do zgłębienia wiedzy o mitologii. Polubiłam Kirke, kobietę samotną, walczącą z przeciwnościami losu, zdeterminowaną,...

Przepiękna opowieść o nimfie Kirke, córce Heliosa. Mimo że fabuła jest przewidywalna, bo oparta na greckich mitach, to powieść wciąga i nie pozwala się oderwać. Historie Minotaura, Medei, Jazona, Dedala, Odyseusza zyskują nowy wymiar. A poza tym uwagę zwraca piękny język, niezwykle sugestywny. Powieść poleciłabym wszystkim miłośnikom i miłośniczkom mitologii greckiej, a...

Może być. Po prostu. Nie odrzuciła mnie, ale też nie zachwyciła. Przeczytałam, jednakże na pewno po nią drugi raz nie sięgnę, to książka z zakresu "jest, bo jest". Absolutnie jej nie ujmuję, ani też jej nie wznoszę na wyżyny, jest dla mnie neutralna w swojej prostocie.
Język prosty, łatwy w odbiorze, szybko zmieniające się wątki, nierozwleczone w czasie jak to bywa wśród...

Samotność bogów

Nie mam pojęcia, dlaczego moja podświadomość podpowiadała mi, że powieść Madeline Miller jest dedykowana nastolatkom. Najprawdopodobniej przyczyniły się do tego media społecznościowe, które w okolicach premiery zostały zalane okładką "Kirke". Do lektury podeszłam może nie tyle uprzedzona, co raczej bez ogromnych oczekiwań. Nie tylko nie czułam się...

Postmoderna? dzieło afektowanej gimnazjalistki?
Nie lubię fantastyki, ale ta powieść jest dobra, aczkolwiek nieco irytująca co do frazy, języka, opisu. Podziwiam u autorki znajomość mitologii.

3 903
    3 584