reportaż
literatura faktu
Robert

Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint-Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks. Tak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski. Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki.                        Podczas dwumiesięcznego sekswyjazdu potrafiły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych....

Cannes czy Saint-Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks. Tak wyglądało życie
konkursów piękności, artystki.
Podczas dwumiesięcznego sekswyjazdu potrafiły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Ich
klientami byli nie tylko biznesmeni czy arabscy książęta, ale także polscy artyści i
sportowcy.
Spełniały najbardziej skrywane fantazje seksualne bogatych mężczyzn. Nie wszystkie
handlowały ciałem na własne życzenie. Wszystkie prowadziły podwójne życie. Miały
partnerów, mężów i dzieci.
„Dziewczyny z Dubaju” odsłaniają świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego
seksbiznesu. To świat luksusowych prostytutek i ich klientów, bezwzględnych i przebiegłych
sutenerek.
To nie jest powieść o miłości. To książka o brudnym świecie ekskluzywnego seksu,
narkotyków i ogromnych pieniędzy.  To nie jest literacka fikcja...

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ZaaQazany | 2018-06-27
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2018

O 5 lat za późno… O sporo faktów za mało...

Powiedzenie głosi, że „lepiej późno niż wcale”. Natomiast czy czasami to "późno" zasługuje na uwagę? Temat prostytucji na poziomie ekskluzywnym medialnie nagłośniono kilka ładnych lat temu, przewinęło się sporo nazwisk osób istniejących w mediach. Pewnie ciekawie, nawet po latach, byłoby zajrzeć nieco głębiej za kulisy.
Natomiast Pan Krysiak uraczył nas reportażem, opartym na oficjalnych zeznaniach bądź podsłuchach, które otrzymał do wglądu w aktach spraw karnych. Lektura totalnie mnie nie powaliła, a nawet nie zaintrygowała. Czułem się raczej rozdrażniony banałami. Dominującym stwierdzeniem, do którego można sprowadzić większość wypowiedzi osób uczestniczących - "to nie ja". Dziwna w świecie szeroko rozumianego biznesu sytuacja - nikt nie zarabia a interes kwitnie. Rozumiem, że w tle autor próbuje dokonać konfrontacji pomiędzy prawdą sadowa a rzeczywistością, ale tylko próbuje.
Nie pojawia się nigdzie też wiele potencjalnie ciekawych...

xLadyInBlack | 2018-05-18
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2018

O tym, że celebryci lubią luksus wiedzą wszyscy. Ale zagadką bywa to, jak na ten luksus zapracowują. Skąd mają pieniądze, gdy ich gwiazdy blakną? Okazuje się, że niektóre polskie modelki, piosenkarki, czy – jak nazywa się je w branży filmowej – „aktoreczki” po prostu się prostytuują. Nie stoją oczywiście przy autostradach, tylko „zdobią” łoża w pięknych jachtach szejków i dryfują ze swymi klientami po akwenach gdzieś blisko znanych kurortów.

Luksusowe jachty, drogie samochody, najdroższe hotele czy najlepsze plaże w Dubaju, Cannes czy Saint Tropez – takie życie prowadziły bohaterki książki Piotra Krysiaka. Podwójne życie, bowiem wśród nich były matki i żony, które miały partnerów, mężów i dzieci. Za sowite pieniądze stawały się ekskluzywnymi prostytutkami z Polski. Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki. Autor książki "Dziewczyny z Dubaju" opisuje proceder, na którym zatrudniane, jako panie do towarzystwa Polki mogły zarobić nawet 500 euro...

Gosia | 2018-07-14
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2018

Czego to nie można zrobić dla kasy? Jestem w szoku jak piękne dziewczyny potrafią się zniżyć aby dostać upragnioną torebkę z firmowym logo czy inny drogi gadżet. Poszperałam w necie i znalazłam kilka oryginalnych zapisów czatów pomiędzy dziewczynami a bogatymi facetami i jest tam wszystko - roznegliżowane zdjęcia, skany paszportów, adresy itp.
Ja to chyba jestem z innego świata, nie rozumiem tego :(

Ewelina229 | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Seks - Narkotyki - Kasa...
Piosenkarki - aktorki - telewizyjne twarze - CELEBRYTKI
Książka oparta na zeznaniach prostytutek, sutenerek, klientów, rozmów na komunikatorach i nagraniach... Jedno wielkie ( przepraszam za dosadne określenie) - kurestwo.
Nie mnie oceniać czy ktoś zarabia na życie tyłkiem czy ciężką uczciwą pracą, każdy ma swoje sumienie, swój szacunek dla siebie samego.. jak widać jedni go mają inni nie.
Prawdą jest, że ta afera to kropla wśród takiego zarobkowania, jest ich tysiące, tylko ta jedna się "wysypała", tak zwane "hosstesowanie" nie skończyło się i nie skończy, kwoty przewijające się w tym biznesie są kolosalne, ale interes się kręci więc jak widać na tę pracę jest nadal popyt ;) a dziewczyny jak latały do Emiratów Arabskich tak latają.
Oczywiście w trakcie czytanie poszperałam trochę w internecie i nie jest problemem odszukanie prostytutek występujących w książce. Czy nazywanie ich prostytutkami jest obraźliwe? Nie, nazywam rzeczy po imieniu, bo czy...

Kokos | 2018-07-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 lipca 2018

Reportaż poruszający temat ekskluzywnej prostytucji Polek. Rzecz szokująca, jeśli weźmie się pod uwagę skalę, a także zasięg. Nie wiedziałam wcześniej nic na ten temat, więc zaskoczyło mnie to, jak wiele dziewczyn, które teoretycznie mogłyby robić co innego, angażowało się w takie życie oraz jak mocno zaangażowane w to są niektóre celebrytki. Ciekawie opisane metody działania tzw. burdelmenedżerek. Ale mimo to Piotr Krysiak, stawiając się trochę w roli strażnika moralności (w każdym razie bardzo dystansujący się od bohaterek), nie daje nam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co było celem jego reportażu. Umieszczony u góry okładki napis "kulisy dziennikarskiego śledztwa" jest nieco mylący, bo niewiele się o owym śledztwie dowiadujemy. Jedynie pod koniec autor zdradza nam co nieco, opisując poszukiwania i próby prześledzenia losów ekskluzywnych prostytutek, a także sutenerek. Większość książki to po prostu opis wyjazdów organizowanych przez Emilię P. oraz metod pracy jej samej i...

Jacek Jarosz | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Seksuologia zna taką dewiację jak voyeryzm. Polega ona na zaburzeniu psychicznym, odznaczającym się skłonnością do oglądania czynności i zachowań seksualnych innych ludzi. Czyli mówiąc wprost - na podglądactwie.

Przeglądając dzisiaj podczas godzinnej jazdy autobusem do domu najnowszą książkę Piotra Krysiaka (skądinąd zupełnie niezłego dziennikarza) "Dziewczyny z Dubaju", miałem wrażenie, że mam do czynienia z voyeryzmem literackim. Najkrócej - autor opisuje eksportowy seks biznes. Ładne dziewczyny z Polski, gwiazdki i celebrytki, prostutuują się nie tylko w kraju, ale zarabiają głównie na wyjazdach za granicę, najwięcej do bogatych arabskich krajów naftowych. Chciałbym zapytać: No i co? Co z tego wynika? Czy zaglądanie komuś do łóżka, chociażby nawet seks był za pieniądze, to literatura? Mam głęboki absmak po przejrzeniu tej książki. Ani to literatura, bo mam ogrooooomne zastrzeżenia do literackiego warsztatu pisarza, ani to sprawa aż tak ważna. Seks za korzyści materialne jest...

PAWEŁ82 | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Autor w swojej książce opiera się przede wszystkim na aktach sprawy oraz podsłuchach z telefonów komórkowych i komunikatorów internetowych, momentami kontrowersyjna przez skalę na jaką działały sutenerki. Choć w samej książce nie pada żadne konkretne nazwisko wystarczy poszukać pięć minut by wiedzieć o jakie "gwiazdy" chodzi.
Nie od dziś wiadomo że świat wielkich gwiazd oraz pseudo celebrytów to w większości przypadków seks za pieniądze oraz narkotyki, świat w którym wszystko można kupić, wszystko ma swoją cenę bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał zapłacić.

piotrek83 | 2018-04-30

Bardzo dobrze, rzeczowo napisana książka o głośnej sprawie sutenerstwa w polskim show-biznesie. Mam nadzeje, że książka nie będzie marginalizowana przez media w celu ochrony swoich znajomych (mały światek showbiz). Podejrzewam, że książka zrobiłaby jeszcze większą furorę gdyby były tam podane prawdziwe nazwiska.

zocha69 | 2018-04-21

Doskonale napisana i prawdziwa do bólu. Wiem coś o tym, bo znam kilka osób z tego towarzystwa. Jedna z moich koleżanek jeździ tam regularnie i choć może nie należy do topu aktorek czy miss, to i tak zarabia swoje. Nie oceniam, każdy ma swoje powody. Ja bym tak jednak nie potrafiła...
W każdym razie książka świetna. Warto przeczytać i otworzyć oczy nie tylko na to, co robią te dziewczyny, ale także spojrzeć na zakłamanie i dwulicowość tych arabskich książąt, co mówią o tym cudownym islamie na prawo i lewo, a sami srają na piersi młodych pięknych dziewczyn i uważają to za coś seksi. To chore, ten świat jest chory. Polecam!

mini74 | 2018-05-15
Przeczytana: 2018 rok

Staram się zawsze patrzeć na to co wnosi dana książka. Moim zdaniem sama tematyka jest bardzo ciekawa. Może i praktykowana od dawien dawna, ale nie wszyscy mają z nią do czynienia na co dzień. Przez co jak dla mnie ciekawa książka. Można byłoby zawsze jakieś elementy poprawić, dodać. Ale tak jest zawsze. Według mnie warto przeczytać - przynajmniej dla tych, którzy, chcą trochę zgłębić temat.