Nocna runda

Cykl: Jack Reacher (tom 22) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
The Midnight Line
Marczewek

JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH SERII SENSACYJNYCH NA ŚWIECIE: PONAD 100 MILIONÓW SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY KSIĄŻEK, DOSTĘPNYCH W 97 KRAJACH I PRZETŁUMACZONYCH NA 42 JĘZYKI. Po rozstaniu z Michelle Chang Jack Reacher opuszcza Milwaukee. Wciąż podróżuje bez określonego celu przez stan Wisconsin, aż wreszcie na jednym z postojów wysiada, żeby rozprostować nogi. W oknie wystawowym lombardu zauważa...

JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH SERII SENSACYJNYCH NA ŚWIECIE:

Po rozstaniu z Michelle Chang Jack Reacher opuszcza Milwaukee. Wciąż podróżuje bez określonego celu przez stan Wisconsin, aż wreszcie na jednym z postojów wysiada, żeby rozprostować nogi. W oknie wystawowym lombardu zauważa damski sygnet szkolny West Point, uczelni, którą sam ukończył. Zastanawia go, kto i dlaczego mógłby zastawić tak cenną pamiątkę. Nie mając nic innego do roboty, odkupuje sygnet i postanawia odszukać jego właścicielkę. Jedyną wskazówką jest grawerunek: S.R.S.2005.

195 CM WZROSTU, 100 KG ŻYWEJ WAGI, 127 CM W KLATCE PIERSIOWEJ. BYŁY ŻANDARM WOJSKOWY, BEZ PRAWA JAZDY, ADRESU I OSÓB NA UTRZYMANIU. POTĘŻNY I INTELIGENTNY GOŚĆ, KTÓRY Z PRZYJEMNOŚCIĄ WYMIERZA SPRAWIEDLIWOŚĆ, A POTEM ODCHODZI W STRONĘ ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA…

źródło opisu: albatros.com

źródło okładki: albatros.com

veinylover | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Mam słabość do tej serii. Do autora Lee Childa i jego nieśmiertelnego Jacka Reachera, wciąż niepoprawnego politycznie, pomimo inwazji neomarksizmu w naszym świecie. Może opowieść w tej książce toczy się wolniej, niż w innych z tej serii, przynajmniej dla mnie, ale czyta się przyjemnie - jak wszystkie „Reachery”.
Moje wredna skłonność do szukania dziury w całym doprowadziła mnie do stwierdzenia, że autor jest nieukiem w dziedzinie medycyny, albo wciska kit czytelnikom z uwagi na wymyśloną fabułę, w której ów kit okazuje się niezbędną częścią opowieści. Ale jakoś mu to wybaczam, choć z trudem.
Wszystkim wielbicielom książek sensacyjnych z elementami ostrej akcji tę pozycję polecam.

To już 22 (23 licząc opowiadania) spotkanie z J. Reacherem.
Ocena ulubionych pisarzy zawsze jest dla mnie trudna i nie do końca obiektywna.
Plusy:
- kolejne przygody JR, które mnie „wciągnęły” w jego specyficzny świat;
- JR jeździ stopem, pomaga, wyjaśnia zagadkę, wymierza sprawiedliwość, odchodzi w „siną dal”;
- bezkompromisowy, dążący do celu, żyjący po swojemu;
- JR używający głównie inteligencji i rozumu też ma swoje walory (jednak wolę JR jako skorego do bójek i romansów);
- JR który prawie nie popełnia błędów i zawsze dostaje odpowiedzi na pytania;
- pomimo, że akcja nie pędzi do przodu, mało zwrotów, czyta się bardzo dobrze;
- cała historia została idealnie zaplanowana, w najdrobniejszym szczególe;
- styl pisania Childa, który mi odpowiada;
- ciekawe zakończenie.
Minus - czasami za dużo gadania, dyskutowania, a za mało twardych rozgrywek.
Książka może nie najlepsza w cyklu, ale warta przeczytania.
Polecam.

Beata | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Rewelacyjna powieść sensacyjna, może nieobiektywnie, ale szczerze.. Kocham i uwielbiam Jacka Reachera... Wszystkie powieści o nim pochłaniam:) Jest idealnym bohaterem, prosto z marzeń. Gdyby urodził się kilka wieków wcześniej, byłby bohaterskim księciem na białym koniu, ratującym dziewice "od losu gorszego niż śmierć"... Teraz jeździ stopem, nie zależy od nikogo i ratuje będących w opresji:) I jest moim bohaterem!

Hana | 2018-05-21
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 21 maja 2018

Tym razem Reacher poszukał sobie zajęcia sam. Nic się po drodze nie nawinęło to kupił w lombardzie sygnet. Wymyślił teorię i pojechał ją sprawdzać. No cóż. Coś trzeba zrobić z tak pięknie rozpoczętą, nową podróżą. Takiego Reachera nie znam. Takiego towarzyskiego. Tyle ludzi tyle się kręci. Rozmawiają. Naradzają się. Sami emerytowani albo obecni stróże prawa. Chyba zlot mają. Jack ewoluuje w stronę duszy towarzystwa? Gada za dużo.Mało leje po pysku różnych zwyrodnialców. No nie wiem… Wolę tamtego Reachera. Może jeszcze wróci. Mimo tych uwag polecam. Jeszcze coś tam zostało Reachera w Reacherze.

Maciek | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Czy Jack Reacher jest jak wino?

Lee Child wydaje książki z regularnością godną kursowania japońskich pociągów.
I trzeba przyznać, że ta regularność mu służy.
Fakt, zdarzają mu się książki lepsze i gorsze, jednak z tego co widzę po swojej półce "przeczytane" na LC, nie oceniłem żadnej z jego powieści poniżej 6/10 - chłop po prostu trzyma poziom - kupujesz Lee Childa wiesz mniej więcej co będzie między okładkami i co najważniejsze liczysz na to i "Nocna runda" to według mnie jedna z fajniejszych przygód Jacka Reachera - dlatego tym razem mocne 7/10.

Nowa historia zaczyna się tam gdzie poprzednia się zakończyła. Reacher znowu czeka na autobus, znowu przez jakieś zrządzenie losu, coś przykuwa jego uwagę, tym razem jest to pierścień absolwentki West Point zastawiony w podłym lombardzie na prowincji, gdzieś hen na bezdrożach Wyoming i historia gotowa. Lee Child udowadnia, że w prostocie siła, do tego Reacher jest bohaterem nieobliczalnym, co daje autorowi nieograniczone...

Rudolfina | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

DLACZEGO KOCHAMY JACKA REACHERA?
(kto nie kocha jest zwolniony z lektury)

Jack żyje tak, jak chce: nie ma domu, samochodu, komórki, rodziny, włóczy się po świecie i jest mu z tym dobrze.

Jack ma wybitny talent do pakowania się w kłopoty, ale zawsze udaje się mu wyjść z opresji cało.

Jack jest diablo inteligentny i potrafi przewidzieć działania przeciwnika na kilometr.

Jack nie ma oporów, żeby dać w mordę lub nawet zastrzelić z zimną krwią, jeśli tylko jest przekonany, że działa w słusznej sprawie i sprawiedliwość ma po swojej stronie.

Jack jest człowiekiem honoru, wie, na czym polega lojalność i zawsze staje w obronie słabszych i pokrzywdzonych.

Jack zawsze wygrywa i wszystkie, niezgodne z prawem występki uchodzą mu na sucho.

Wiem, zasadniczo, takich ludzi nie ma, ale lubię gościa, i co mi zrobicie?

Dlatego trochę zawyżam ocenę tej książki (w tej serii bywały lepsze). Dla mnie jednak Jack Reacher dzisiaj, to trochę jak Pan Samochodzik w czasach dzieciństwa – jest...

mercadoevy | 2018-05-15
Przeczytana: maj 2018

Jack Reacher w świetnej historii!
Reacher nie będąc w najlepszym nastroju, po tym jak zostawiła go kobieta, rusza w kolejną podróż. Już na jej początku w lombardzie zobaczył złoty sygnet z West Point. Wielkość sygnetu wskazywała, że należał do kobiety. Ale takiego sygnetu, którego zdobycie kosztuje bardzo wiele, nie zastawia się o tak w lombardzie. I Reacher postanawia odnaleźć właścicielkę.
To jeden z lepszych tomów o Reacherze. Na wskroś amerykański i w tych realiach Reacher czuje się najlepiej, a my z nim:)
Akcja toczy się dynamicznie i kolejne jej zwroty powodują, że naprawdę trudno się oderwać. Dla fanów serii lektura obowiązkowa, a inni szukający energetycznej i męskiej prozy nie zawiodą się. Polecam!

Anna | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Eh, i co ja mogę napisać?
Całe szczęście, że Jack Reacher starzeje sie razem ze mną. Ciągle mogę sie w nim kochać.

Całkiem nieobiektwynie uważam, że najnowsza część przygód Reachera jest równie dobra jak wszystkie poprzednie.

Tibora | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Jack Reacher jak zwykle nie zawodzi.

Tym razem możemy być świadkami śledztwa - typowego podążania za informacjami w coraz nowe miejsca (przy okazji odkrywając siatkę złoczyńców ;), jednak bez przekonywującego motywu.)

Słabe jak dla mnie zakończenie i "psychologia za dychę" zabierają dwie gwiazdki z oceny.

Polecam dla odprężenia.

czytanienaplatanie | 2018-05-04
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Jack Reacher - tym, którzy go znają nazwisko mówi wszystko.
Bezkompromisowy, dążący do celu, żyjący po swojemu, skory do bójek i romansów, ale jednocześnie honorowy i lojalny. Taki niebieski ptak trzymający się własnych zasad. Gość, którego łatwo jest lubić, nawet kochać, ale nie da się z nim żyć.
"Nocna runda" jest bardziej stonowana niż poprzednie części serii. Cóż, Reacherowi lecą latka, jak nam wszystkim, więc nie mogło być inaczej. Nie jest to bestseller, ale z pewnością dobra lektura na uprzyjemnienie dwóch wieczorów.