Nocna runda

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 22) Seria: Jack Reacher - Ponad prawem kryminał, sensacja, thriller
The Midnight Line
kryminał, sensacja, thriller
2018-06-30
Jan Kraśko
Jack Reacher - Ponad prawem

Już myślałam, że nie przebrnę. Historia sama w sobie nawet ciekawa ale mało ekspresyjnie napisana była dla mnie bardzo nużąca. Jedyne co mi się podobało to główny bohater, specyficzny i ciekawy, szkoda, że autor nie poświęcił mu więcej czasu.

Na półkach: , , , , ,

Znakomicie prowadzona fabuła,świetna akcja i utrzymana książka sensacyjna w mocnym napięciu.
Zdecydowanie świetna,genialna,przejmująca książka wciąga od pierwszych stron do samego końca.

Książka nudna, nie wiem dlaczego podciągnięta pod kryminał, skoro tam prawie nic się nie dzieje. Zero porywającej akcji... bardziej dla kogoś kto lubi spokojne dzieła, bez stresu i ciągłej ciekawości. Bardzo przeciętna.

Pozwolę sobie zacytować klasyka. Jack Reacher to "bohater, którego potrzebujemy, a na którego nie zasługujemy".

To mój pierwszy kontakt z Jack'iem Reacherem. O ile na żywo nie chciałbym być oponentem "Wielkiej Stopy", o tyle przyjemnie obserwuje się sposób myślenia i zachowania tego bohatera. Myślę, że inne książki z tej serii będą równie przyjemne.

Początkowo zupełnie nie mogłam się wciągnąć w fabułę. Nudziło mi się i dłużyło niemosiernie. Pytałam sama siebie, kiedy w końcu coś zacznie się dziać? Okazuje się, że niezupełnie dojdzie do tego etapu. Akcja toczy się wolniutko i spokojnie. Ma to swój urok, jednak nagłych zwrotów akcji nie będzie.

Druga część książki jest troszkę lepsza fabularnie, jednak nie na tyle by...

Jak uwielbiam Reachera, to tym razem nie podobała mi się jego postawa.

Jak Jack wysiada z autobusu,to już jest świetna akcja.Tu było też,trzeba oddać sygnet.Dla kobiety.
Mi się podobało,jak Jack szukał właścicielki sygnetu.A nie miał,w tym interesu bo ani ta mu zapłaci ani nic co ludzkie nie jest mu obce.
No i pamiętajmy,bo to ważne były bijatyki.Kowbojom się,Jack nie podobał.
Ale on,umię się obronić.
Nawet jak na Herkulesa stado leci.
Nie...

Cóż tu mówić - najlepsza książka o Reacherze. Ma spokojną akcję przez zdecydowaną większość czasu. Zmęczony Reacher wciąż jest umiejętnie kreowany. Nie działa w pełni po swojemu, akcja toczy się szybko, przerywana głównie przez wątek policjantki z miasta, o które były wojskowy zahaczył na swojej drodze. O wielkości książki moim zdaniem najlepiej świadczy to, iż od chwili...

Jack Reacher, major żandarmerii wojskowej i obieżyświat jest niczym magnes przyciągający kłopoty. Wystarczy, że wysiądzie z autobusu na stacji benzynowej, aby rozprostować kości, a już czeka tam na niego kolejne zadanie. Drżyjcie łobuzy!

„Nocna runda” to - w moim odczuciu – bardzo dobra część serii. Jest tu wszystko, co lubię u Jacka Reachera: taktyka, logiczne myślenie,...

Dyskusje

• 2018