Tyskie vademecum piwa

The Tyskie Beer Compendium
piwo, zwyczaje
hobby
Pistacia

Dlaczego w angielskim pubie nawet z najmocniejszą głową nie dotrwasz do północy? W którym z niemieckich miast jest najwięcej browarów? Czy Irlandczyk wypije piwo przez słomkę? Gdzie w Polsce rośnie najlepszy chmiel? I czy na pewno piwo robi się z chmielu? Międzynarodowa kultura piwa jest fascynująca, a Tyskie od lat stanowi jej nieodłączny element. Dlatego pragniemy przybliżyć polskim...

W którym z niemieckich miast jest najwięcej browarów?
Czy Irlandczyk wypije piwo przez słomkę?
Gdzie w Polsce rośnie najlepszy chmiel?
I czy na pewno piwo robi się z chmielu?

Międzynarodowa kultura piwa jest fascynująca, a Tyskie od lat stanowi jej nieodłączny element. Dlatego pragniemy przybliżyć polskim piwoszom zwyczaje związane z piciem piwa w różnych zakątkach Europy, po których oprowadzi nas Michael Jackson, określony przez The "Wall Street Journal" „największym światowym krytykiem piwa”.

[opis wydawcy]

takisobiejac | 2011-06-08
Na półkach: Inne, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2008 rok

Niestety, książka jest zbyt uboga i za krótka. Przerost reklamy nad treścią. Można przeczytać w pół godziny, a i tak ma się wrażenie, że te kotlety jedliśmy w zeszłym tygodniu. Nothing new, same old odds.
I myślę, że to nie jest wina słynnego autora, znawcy piwa i whisky. To raczej sprawka Kompanii Piwowarskiej i jej coraz durniejszych pomysłów na reklamę.
Nie polecam, bo nawet tej pół godziny na przeczytanie szkoda.

Wkp | 2012-04-26

Jak na moją półkę "Tyskie vademecum piwa" to książka dość kontrowersyjna. Jestem bowiem zagorzałym abstynentem i coś takiego nie powinno się tam znaleźć. Ale zainteresowania mam duże i pomimo moich przekonań historia alkoholu, jego tradycja, wyrobnictwo, odmiany etc. ciekawią mnie na tyle bym chciał im się nieco lepiej przyjrzeć.<br />
Co do "Vademecum" jednak to nie sprawdza się ona jako kompendium wiedzy o złocistym napoju. Nieco ciekawostek, nieco historii - tematy ledwie liźnięte (jeśli miał to być zabieg zachęcający czytelnika do samodzielnego zgłębienia tematu, to nie wyszedł) - i dużo (za dużo) zdjęć, które też do najlepszych nie należą. Całość sprawia więc wrażenie tego czym jest w rzeczywistości, reklamą browaru Tyskie i niczym poza tym. A szkoda.<br />

| 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 08. 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ciekawa, jednak tendencyjna książeczka na temat piwa Tyskie i nie tylko.

Pan_Mżawka | 2011-01-11

Troszkę za mało ciekawostek.

adi | 2015-08-16

Serio? tak perfidnej reklamy tyskiego nigdy wczesniej nie widziałem. Szkoda czasu na to, jak i na picie tego piwa. No cóż jak już nie da się inaczej , sam produkt się nie obroni , to trzeba tworzyć jakieś dziwne historie. Nieobiektywne, niezgodne z prawdą, o mitach , taka to prawda, jak chmiel w tyskim....

pufa13 | 2016-07-17

Jeśli pominąć rozdziały traktujące o Tyskim, to nawet ciekawa, choć niewiele nowego się z niej dowiedziałem :P

Joanna Bożek | 2010-02-07

Ciekawe, na pewno warto sobie chociażby przejrzeć ;)

benia86 | 2011-02-01

OK... przyznaję się- obejrzałam obrazki tylko :P

BartłomiejNieBartosz | 2013-05-13

Broszura reklamowa piwa o wiadomej nazwie.

danny8 | 2016-10-22
Na półkach: Piwowarstwo, Przeczytane

Niestety w książce wiele można znaleźć błędów merytorycznych. Widać, że osoba która robiła przekład na język polski nie zna technologii, ani też nie skonsultowała swojego tłumaczenia z piwowarem lub technologiem. Szkoda bo był potencjał.