Tyskie vademecum piwa

The Tyskie Beer Compendium
piwo, zwyczaje
hobby
Pistacia

Dlaczego w angielskim pubie nawet z najmocniejszą głową nie dotrwasz do północy? W którym z niemieckich miast jest najwięcej browarów? Czy Irlandczyk wypije piwo przez słomkę? Gdzie w Polsce rośnie najlepszy chmiel? I czy na pewno piwo robi się z chmielu? Międzynarodowa kultura piwa jest fascynująca, a Tyskie od lat stanowi jej nieodłączny element. Dlatego pragniemy przybliżyć polskim...

W którym z niemieckich miast jest najwięcej browarów?
Czy Irlandczyk wypije piwo przez słomkę?
Gdzie w Polsce rośnie najlepszy chmiel?
I czy na pewno piwo robi się z chmielu?

Międzynarodowa kultura piwa jest fascynująca, a Tyskie od lat stanowi jej nieodłączny element. Dlatego pragniemy przybliżyć polskim piwoszom zwyczaje związane z piciem piwa w różnych zakątkach Europy, po których oprowadzi nas Michael Jackson, określony przez The "Wall Street Journal" „największym światowym krytykiem piwa”.

[opis wydawcy]

książek: 1927
takisobiejac | 2011-06-08
Na półkach: Inne, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2008 rok

Niestety, książka jest zbyt uboga i za krótka. Przerost reklamy nad treścią. Można przeczytać w pół godziny, a i tak ma się wrażenie, że te kotlety jedliśmy w zeszłym tygodniu. Nothing new, same old odds.
I myślę, że to nie jest wina słynnego autora, znawcy piwa i whisky. To raczej sprawka Kompanii Piwowarskiej i jej coraz durniejszych pomysłów na reklamę.
Nie polecam, bo nawet tej pół godziny na przeczytanie szkoda.

Karolina | 2017-03-16
Przeczytana: maj 2010

Krotka "broszura", ktora dostalam darmowo przy okazji zwiedzania Browarow Tykich.
Nie wyczerpujaca tematu warzenia piwa (na to kilkanascie stron byloby zdecydowanie za malo) lecz jest zbiorem ciekawostek.
Chyba musze po kilku latach zajrzec do tej ksiazeczki ponownie, aby jako wyjatkowy smakosz piwa, wylapac bledy merytoryczne ;-)

Wkp | 2012-04-26

Jak na moją półkę "Tyskie vademecum piwa" to książka dość kontrowersyjna. Jestem bowiem zagorzałym abstynentem i coś takiego nie powinno się tam znaleźć. Ale zainteresowania mam duże i pomimo moich przekonań historia alkoholu, jego tradycja, wyrobnictwo, odmiany etc. ciekawią mnie na tyle bym chciał im się nieco lepiej przyjrzeć.<br />
Co do "Vademecum" jednak to nie sprawdza się ona jako kompendium wiedzy o złocistym napoju. Nieco ciekawostek, nieco historii - tematy ledwie liźnięte (jeśli miał to być zabieg zachęcający czytelnika do samodzielnego zgłębienia tematu, to nie wyszedł) - i dużo (za dużo) zdjęć, które też do najlepszych nie należą. Całość sprawia więc wrażenie tego czym jest w rzeczywistości, reklamą browaru Tyskie i niczym poza tym. A szkoda.<br />

danny8 | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Piwowarstwo

Niestety w książce wiele można znaleźć błędów merytorycznych. Widać, że osoba która robiła przekład na język polski nie zna technologii, ani też nie skonsultowała swojego tłumaczenia z piwowarem lub technologiem. Szkoda bo był potencjał.

| 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 08. 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ciekawa, jednak tendencyjna książeczka na temat piwa Tyskie i nie tylko.

Pan_Mżawka | 2011-01-11

Troszkę za mało ciekawostek.

Logun | 2017-05-24
Przeczytana: 18 maja 2008

Bardziej ładnie oprawiona broszura, niż prawdziwa książka. trochę ciekawostek, trochę informacji na temat produkcji i powstawania piwa, taki powiedzmy elementarz. Na plus wydanie i dodatkowa gwiazdka za przepisy piwne, akurat do gotowania najlepiej sprawdza się piwo niezbyt wyraziste, bez wyczuwalnej goryczki i ostrego smaku. Jednym słowem Tyskie jak znalazł ;)

adi | 2015-08-16

Serio? tak perfidnej reklamy tyskiego nigdy wczesniej nie widziałem. Szkoda czasu na to, jak i na picie tego piwa. No cóż jak już nie da się inaczej , sam produkt się nie obroni , to trzeba tworzyć jakieś dziwne historie. Nieobiektywne, niezgodne z prawdą, o mitach , taka to prawda, jak chmiel w tyskim....

pufa13 | 2016-07-17

Jeśli pominąć rozdziały traktujące o Tyskim, to nawet ciekawa, choć niewiele nowego się z niej dowiedziałem :P

Joanna Bożek | 2010-02-07

Ciekawe, na pewno warto sobie chociażby przejrzeć ;)