Tyskie vademecum piwa

2007-01-01
2007-01-01
Cezary Murawski
piwo zwyczaje

Przede wszystkim to fajnie wydana broszura reklamowa.
Podstawowe informacje o piwie i procesie jego tworzenia, zbiór ciekawostek, kilka przepisów.
Niedawno zwiedzałam Zamek Książ - a browar w Tychach jest powiązany z księciem Janem Henrykiem XV Hochberg, także książki nie wpadają w ręce do przeczytania tak zupełnie przypadkowo ;)
Czytając miałam ochotę wypić jakieś małe piwo - czyli efekt marketingowy jak najbardziej prawidłowy :)

Przede wszystkim to fajnie wydana broszura reklamowa.
Czytając miałam ochotę wypić jakieś małe...

Zbiór ciekawostek o piwie zapewne sponsorowany przez znaną polską markę. Nachalna reklama nie pomaga książce, obniża jej wartość.

Dziwne, bo autor jest rzekomo ekspertem, a ta publikacja ma charakter zbioru ciekawostek dla piwnych Januszy.

Książka trafiła do mnie na pamiątkę zwiedzania jednego z najstarszych polskich browarów. Nie spodziewałem się po niej żadnego efektu "wow", więc nietaktem byłyby jakiekolwiek większe narzekania. Ciekawostki o piwie w ujęciu lokalnym i globalnym, anegdoty o samym tyskim browarze, trochę piwnych inspiracji - ot, coś w sam raz, żeby pokazać komuś mniej zorientowanemu w temacie, aby cokolwiek zapamiętał i nie zanudził się przy tym bądź nie zraził nadmiarem "chmielowych" informacji.

2080

Przeciętniak. Proces fermentacji i samego ważenia piwa mam w książce kucharskiej mojej babci. Historia browarnictwa nigdy mnie nie interesowała, choć pisałam pracę o Kompanii Piwowarskiej.
Tytuł "Tyskie..." sugeruje kryptoreklamę i skupienie na tej marce. I tak jest.

Tytuł "Tyskie..." sugeruje kryptoreklamę i skupienie na tej marce. I tak jest.

Jak na materiał reklamowy, to całkiem fajna pozycja. Jako produkt "samodzielny" - już niekoniecznie.

Bardziej ładnie oprawiona broszura, niż prawdziwa książka. trochę ciekawostek, trochę informacji na temat produkcji i powstawania piwa, taki powiedzmy elementarz. Na plus wydanie i dodatkowa gwiazdka za przepisy piwne, akurat do gotowania najlepiej sprawdza się piwo niezbyt wyraziste, bez wyczuwalnej goryczki i ostrego smaku. Jednym słowem Tyskie jak znalazł ;)

Krotka "broszura", ktora dostalam darmowo przy okazji zwiedzania Browarow Tykich.
Nie wyczerpujaca tematu warzenia piwa (na to kilkanascie stron byloby zdecydowanie za malo) lecz jest zbiorem ciekawostek.
Chyba musze po kilku latach zajrzec do tej ksiazeczki ponownie, aby jako wyjatkowy smakosz piwa, wylapac bledy merytoryczne ;-)

Niestety w książce wiele można znaleźć błędów merytorycznych. Widać, że osoba która robiła przekład na język polski nie zna technologii, ani też nie skonsultowała swojego tłumaczenia z piwowarem lub technologiem. Szkoda bo był potencjał.

Sporo ciekawostek, cytatów, każdy birofil musi przeczytać ;)

Sporo ciekawostek, cytatów, każdy birofil musi przeczytać ;)

• Wymienię
  • Inne
  • 類: Alba atque dictionarii atlantesque
  • Sprzedaż/Wymiana
  • Piwowarstwo
  • Posiadam Nie Czytałem

Dodaj cytat z książki Tyskie vademecum piwa