Tyskie vademecum piwa

hobby
Cezary Murawski
piwo zwyczaje

Na półkach: , , , ,

Dziwne, bo autor jest rzekomo ekspertem, a ta publikacja ma charakter zbioru ciekawostek dla piwnych Januszy.

Książka trafiła do mnie na pamiątkę zwiedzania jednego z najstarszych polskich browarów. Nie spodziewałem się po niej żadnego efektu "wow", więc nietaktem byłyby jakiekolwiek większe narzekania. Ciekawostki o piwie w ujęciu lokalnym i globalnym, anegdoty o samym tyskim browarze, trochę piwnych inspiracji - ot, coś w sam raz, żeby pokazać komuś mniej zorientowanemu w...

Przeciętniak. Proces fermentacji i samego ważenia piwa mam w książce kucharskiej mojej babci. Historia browarnictwa nigdy mnie nie interesowała, choć pisałam pracę o Kompanii Piwowarskiej.
Tytuł "Tyskie..." sugeruje kryptoreklamę i skupienie na tej marce. I tak jest.

Jak na materiał reklamowy, to całkiem fajna pozycja. Jako produkt "samodzielny" - już niekoniecznie.

Bardziej ładnie oprawiona broszura, niż prawdziwa książka. trochę ciekawostek, trochę informacji na temat produkcji i powstawania piwa, taki powiedzmy elementarz. Na plus wydanie i dodatkowa gwiazdka za przepisy piwne, akurat do gotowania najlepiej sprawdza się piwo niezbyt wyraziste, bez wyczuwalnej goryczki i ostrego smaku. Jednym słowem Tyskie jak znalazł ;)

Krotka "broszura", ktora dostalam darmowo przy okazji zwiedzania Browarow Tykich.
Nie wyczerpujaca tematu warzenia piwa (na to kilkanascie stron byloby zdecydowanie za malo) lecz jest zbiorem ciekawostek.
Chyba musze po kilku latach zajrzec do tej ksiazeczki ponownie, aby jako wyjatkowy smakosz piwa, wylapac bledy merytoryczne ;-)

Niestety w książce wiele można znaleźć błędów merytorycznych. Widać, że osoba która robiła przekład na język polski nie zna technologii, ani też nie skonsultowała swojego tłumaczenia z piwowarem lub technologiem. Szkoda bo był potencjał.

Sporo ciekawostek, cytatów, każdy birofil musi przeczytać ;)

Jeśli pominąć rozdziały traktujące o Tyskim, to nawet ciekawa, choć niewiele nowego się z niej dowiedziałem :P

Serio? tak perfidnej reklamy tyskiego nigdy wczesniej nie widziałem. Szkoda czasu na to, jak i na picie tego piwa. No cóż jak już nie da się inaczej , sam produkt się nie obroni , to trzeba tworzyć jakieś dziwne historie. Nieobiektywne, niezgodne z prawdą, o mitach , taka to prawda, jak chmiel w tyskim....

Dyskusje

• Posiadam Nie Czytałem
  • Alba atque dictionarii atlantesque
  • Posiadam 📚
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Tyskie vademecum piwa