Tyskie vademecum piwa

Muza
hobby
piwo zwyczaje

Kup książkę

Przeciętniak. Proces fermentacji i samego ważenia piwa mam w książce kucharskiej mojej babci. Historia browarnictwa nigdy mnie nie interesowała, choć pisałam pracę o Kompanii Piwowarskiej.
Tytuł "Tyskie..." sugeruje kryptoreklamę i skupienie na tej marce. I tak jest.

Jak na materiał reklamowy, to całkiem fajna pozycja. Jako produkt "samodzielny" - już niekoniecznie.

Bardziej ładnie oprawiona broszura, niż prawdziwa książka. trochę ciekawostek, trochę informacji na temat produkcji i powstawania piwa, taki powiedzmy elementarz. Na plus wydanie i dodatkowa gwiazdka za przepisy piwne, akurat do gotowania najlepiej sprawdza się piwo niezbyt wyraziste, bez wyczuwalnej goryczki i ostrego smaku. Jednym słowem Tyskie jak znalazł ;)

Krotka "broszura", ktora dostalam darmowo przy okazji zwiedzania Browarow Tykich.
Nie wyczerpujaca tematu warzenia piwa (na to kilkanascie stron byloby zdecydowanie za malo) lecz jest zbiorem ciekawostek.
Chyba musze po kilku latach zajrzec do tej ksiazeczki ponownie, aby jako wyjatkowy smakosz piwa, wylapac bledy merytoryczne ;-)

Niestety w książce wiele można znaleźć błędów merytorycznych. Widać, że osoba która robiła przekład na język polski nie zna technologii, ani też nie skonsultowała swojego tłumaczenia z piwowarem lub technologiem. Szkoda bo był potencjał.

2009

Sporo ciekawostek, cytatów, każdy birofil musi przeczytać ;)

Jeśli pominąć rozdziały traktujące o Tyskim, to nawet ciekawa, choć niewiele nowego się z niej dowiedziałem :P

Serio? tak perfidnej reklamy tyskiego nigdy wczesniej nie widziałem. Szkoda czasu na to, jak i na picie tego piwa. No cóż jak już nie da się inaczej , sam produkt się nie obroni , to trzeba tworzyć jakieś dziwne historie. Nieobiektywne, niezgodne z prawdą, o mitach , taka to prawda, jak chmiel w tyskim....

Ciekawa, jednak tendencyjna książeczka na temat piwa Tyskie i nie tylko.

Książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. W ciekawy sposób przedstawiona została historia piwowarstwa.

Dyskusje

Dodaj cytat z książki Tyskie vademecum piwa