Logun 
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-22 17:42:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Legendarne Samochody to pozycja poświęcona rozwojowi i zmianom jakie zachodziły na przestrzeni lat w stylizacji samochodów. Bardzo ładnie wydana, jej główny atut to zdjęcia, każdy samochód jest profesjonalnie sfotografowany na wyciemnionym tle, często z dodatkowym uwzględnieniem najciekawszych detali. W sumie tyle plusów ... Opisy są nawet niezłe, choć zdarza się że zawierają błędy... Legendarne Samochody to pozycja poświęcona rozwojowi i zmianom jakie zachodziły na przestrzeni lat w stylizacji samochodów. Bardzo ładnie wydana, jej główny atut to zdjęcia, każdy samochód jest profesjonalnie sfotografowany na wyciemnionym tle, często z dodatkowym uwzględnieniem najciekawszych detali. W sumie tyle plusów ... Opisy są nawet niezłe, choć zdarza się że zawierają błędy merytoryczne, co przy ich długości jest wręcz osiągnięciem. Problemem jest dobór samochodów - zabrakło kilku realnych ikon motoryzacji, a z drugiej strony mamy kilka przykładów tego co autor nazywa samochodem przeciętnym dla epoki ... Największy problem to brak konsekwencji do 65 roku mamy opisane kilkadziesiąt modeli, po tym okresie raptem ... 6 samochodów i to raczej dyskusyjnych. Szkoda, gdyby ktoś się przyłożył była by ciekawa pozycja dla miłośników motoryzacji.

pokaż więcej

 
2018-07-21 08:10:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kwiat paproci (tom 1)
 
2018-07-19 22:28:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Szczerze mówiąc oczekiwałem prawdziwego bestiariusza, czegoś na wzór Sapkowskiego (Rękopis znaleziony ...) czy możne nawet Bunetto Latiniego (Skarbiec wiedzy). To co otrzymujemy spełnia oczywiście wymogi ... hmm ... gatunku ? Próżno jednak tu szukać tradycyjnego opisu zwierząt znanych z mitologii i świata fantasy, coś tam się znajdzie jednak kolejne hasła są głównie pretekstem dla popisów... Szczerze mówiąc oczekiwałem prawdziwego bestiariusza, czegoś na wzór Sapkowskiego (Rękopis znaleziony ...) czy możne nawet Bunetto Latiniego (Skarbiec wiedzy). To co otrzymujemy spełnia oczywiście wymogi ... hmm ... gatunku ? Próżno jednak tu szukać tradycyjnego opisu zwierząt znanych z mitologii i świata fantasy, coś tam się znajdzie jednak kolejne hasła są głównie pretekstem dla popisów erudycji autora. I w sumie nie w tym nic złego bo czyta się to ciekawie, trochę - choć może to dziwne skojarzenie - jak tomik poezji. Niemal w każdym haśle znajdziemy odniesienia do rozmaitej literatury i sporo inteligentnego humoru. Polecam jako ciekawostkę, choć jeżeli ktoś szuka bestiariusza w bardziej typowym wydaniu w/w autorzy są lepsi.

pokaż więcej

 
2018-07-19 09:41:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: 1001...

Książka , którą czytałem najdłużej w życiu - ponad rok. Nie ze względu na to, że jest to opasłe tomiszcze (choć przecież jest), ale dlatego że założyłem sobie obejrzenie każdego filmu który się w niej znajduje, co też mi się udało. Swoją drogą pokazuje to też jak kapitalny dostęp do filmów daje internet, wystarczy trochę chęci i znajomość angielskiego ...
Wracając do książki była miłym...
Książka , którą czytałem najdłużej w życiu - ponad rok. Nie ze względu na to, że jest to opasłe tomiszcze (choć przecież jest), ale dlatego że założyłem sobie obejrzenie każdego filmu który się w niej znajduje, co też mi się udało. Swoją drogą pokazuje to też jak kapitalny dostęp do filmów daje internet, wystarczy trochę chęci i znajomość angielskiego ...
Wracając do książki była miłym zaskoczeniem, nie wiele zazwyczaj spodziewam się po publikacjach w stylu "1001 najlepszych ...", atu okazało się że oprócz ładnego wydania, mamy do czynienia z całkiem merytoryczną pozycją. Jest to oczywiście praca zbiorowa, z wszystkimi wadami i zaletami tego rozwiązania. Plusy to duża różnorodność filmów i sposób spojrzenia na kino, znajdziemy tu głównie produkcje amerykańskie i europejskie, ale jest też naprawdę sporo filmów azjatyckich, a także kilka z pozycji z Afryki, Ameryki południowej czy antypodów. Wady też raczej typowe, niektóre opisy są słabe a inne zawierają spoilery co w tego typu pozycji często jest ciężkie ale jednak możliwe do osiągnięcia. Oczywiście może też się zdarzyć że nawet przy tak dużej ilości opisanych filmów coś może być pominięte, a coś innego znalazło się na liście, choć być może nie do końca na to zasługuje, ale w tym też urok takich książek żeby samemu to odkryć. Na koniec dodatkowy plus za spis treści z kratkami do odznaczania filmów które się już widziało, fajnie że ktoś o tym pomyślał. Myślę że pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
147 104 534
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd