SHOWman, czyli spowiedź świra

Okładka książki SHOWman, czyli spowiedź świra Szymon Majewski
Okładka książki SHOWman, czyli spowiedź świra
Szymon Majewski Wydawnictwo: Publicat film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Publicat
2007-01-01
2007-01-01

Okładka książki Wygrać życie Kamil Durczok, Piotr Mucharski
Wygrać życie Kamil Durczok, Piot...
Okładka książki No Woman No Cry. Moje Życie z Bobem Marleyem Hettie Jones, Rita Marley
No Woman No Cr... Hettie Jones, Rita ...
Okładka książki Niestety wszyscy się znamy Anna Karolina Kłys, Bohdan Smoleń
Niestety wszys... Anna Karolina Kłys,...
Okładka książki Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł Mirosław Piepka, Michał Pruski
Czarny Czwarte... Mirosław Piepka, Mi...

Wywiad-rzeka, który Majewski opublikował w 2007 roku, czyli u szczytu swojej popularności. Przede wszystkim interesuje mnie, czy książka była pokłosiem umów zawartych z TVN (logo telewizji widnieje na okładce) i Majewski nie miał wyjścia, czy było to klasyczne odcinanie kuponów od sławy (w 2007 "Szymon Majewski Show" był dość popularny),czy to rzeczywiście książka napisana (chociaż poniekąd) z potrzeby serca. No w każdym razie wykorzystał chyba wtedy swoje pięć minut.
Ja książkę przeczytałem w 2023, czyli 16 lat po publikacji. Wnioski? Wydaje mi się, że Majewski jest bardzo autentyczny i szczery. Nie opowiada bajek na swój temat. Pięknie wspomina dziadka i rodziców. Miał całkiem fajne i bogate dzieciństwo i młodość.
Podoba mi się też, że Majewski jest świadomy własnych wartości: inteligencji, zaradności, poczucia humoru, pewnej wyjątkowości. I opowiada o tych cechach bez zarozumialstwa czy wywyższania się, ale i bez fałszywej skromności i kokieterii.
Zawarł też mnóstwo wspaniałych anegdot, przy których kulałem się ze śmiechu. Może to i arcydzieło literackie nie jest, ale całkiem przyjemnie spędziłem czas przy tej książce.

Przyznam się szczerze że sięgnąłem po tę książkę z myślami że będzie to jakiś gniot od przeczytania i zapomnienia. Okazało się że jest to jedna z ciekawszych biografii z jakimi się spotkałem. Szymon Majewski szczerze opowiada o zwykłym życiu i o show biznesie. W cudowny wręcz sposób opowiada o swoich relacjach z ukochanym dziadkiem...

1962

Podzielam opinie czytelników, że przeczytać można, ale szału nie ma. Ciekawa raczej dla fanów, do których raczej się nie zaliczam.

Ksiązka jest niczym innym jak Klasycznym wywiadem. Całkiem dobrze się ją czyta, ale szczerze powiedziawsze porywająca jakoś zbytnio nie jest. Spodoba się na pewno fanom Szymona. Mi osobiście przypadła do gustu, choć jak wcześniej pisałem jakaś szałowa ona nie jest.

Zawsze lubiłem Szymka Majewskiego i jego program w TVN. W przeciwieństwie do wulgarnego, aroganckiego i odpychającego swoim stylem bycia Kuby Wojewódzkiego, Majewski reprezentował pewien poziom w swoich występach. Nie będę na siłę upierał się, że jego humor jest najwyższych lotów - całkiem spora część żartów Szymona była czerstwa niczym suchary w żołnierskim chlebaku. Tym niemniej, ,,Spowiedź Świra" czytało mi się dobrze, historie opowiadane przez Majewskiego były zabawne i ciekawe. Nadal lubię od czasu do czasu wrócić do najlepszych fragmentów tej książki.

Historia Szymona Majewskiego opowiedziana z typowym dla niego humorem. (Przecież nie mogło być na poważnie :D )
Dla wielbicieli i sceptyków. Lekka. Polecam ;]

Dla wielbicieli i sceptyków. Lekka. Polecam ;]

Tak jak wizja i fonia Szymona Majewskiego są dla mnie w porządku, tak czytanie tego, co stworzył, nieco mnie męczyło.

Nie spodobala sie mi nie mój gust

Nie spodobala sie mi nie mój gust

Trochę nie mój styl, ale uważam, że wiele osób pewnie przeczyta z zaciekawieniem.

Miło się czyta, niektóre jego historie zostały ze mną na lata, jak np. Zdziwienie że mu płacą za pracę w radio🤣🥰

• Biografie
  • Ebooki