SHOWman, czyli spowiedź świra

Wydawnictwo: Publicat

Niesamowite fakty z życia I Stańczyka IV RP Szymon Majewski Show to najchętniej oglądany program rozrywkowy w Polsce, a jego Autor jest najbardziej rozpoznawalnym i lubianym gwiazdorem polskich mediów. znany z niekonwencjonalnego poczucia humory Szymon Majewski zdradza Tajemnice Swojego Życia. Kim była Dlaczego robił to, co robiła W jakie afery się wplatała Ta książka rozbawi Was

Witold Lisek | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2013, Wspomnienia
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Jak dla mnie to ten facet może co najwyżej występować na jakiś jarmarkach lub innych odpustach.To co pokazuje nie jest ani dowcipne,ani zabawne,ani tym bardziej inteligentne.Bełkot po prostu.Za podsumowanie niechaj służy opinia jednego z nagrywających programy Majewskiego(Panowie,kurwa miejcie trochę pokory.przecież to jest beznadziejne co robicie),oraz Andrzej Sikorowski i Pod Budą(nota bene piosenka O Szymonie Majewskim)Tokszoł.Z jednym się tylko z nim mogę zgodzić.
Naprawdę,strzeżmy się milczków.

Agacha | 2018-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Podzielam opinie czytelników, że przeczytać można, ale szału nie ma. Ciekawa raczej dla fanów, do których raczej się nie zaliczam.

Freudysta | 2017-04-05

Ksiązka jest niczym innym jak Klasycznym wywiadem. Całkiem dobrze się ją czyta, ale szczerze powiedziawsze porywająca jakoś zbytnio nie jest. Spodoba się na pewno fanom Szymona. Mi osobiście przypadła do gustu, choć jak wcześniej pisałem jakaś szałowa ona nie jest.

Jarek Kaszuba | 2016-06-30
Przeczytana: 2007 rok

Zawsze lubiłem Szymka Majewskiego i jego program w TVN. W przeciwieństwie do wulgarnego, aroganckiego i odpychającego swoim stylem bycia Kuby Wojewódzkiego, Majewski reprezentował pewien poziom w swoich występach. Nie będę na siłę upierał się, że jego humor jest najwyższych lotów - całkiem spora część żartów Szymona była czerstwa niczym suchary w żołnierskim chlebaku. Tym niemniej, ,,Spowiedź Świra" czytało mi się dobrze, historie opowiadane przez Majewskiego były zabawne i ciekawe. Nadal lubię od czasu do czasu wrócić do najlepszych fragmentów tej książki.

Anilana | 2014-12-31

Tak jak wizja i fonia Szymona Majewskiego są dla mnie w porządku, tak czytanie tego, co stworzył, nieco mnie męczyło.

justanillusion | 2012-12-08
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Jestem w trakcie czytania, wpadła mi w ręce za 5 zł na wyprzedaży, a że zawsze lubiłam tą postać to postanowiłam, że w sumie czemu by nie poczytać sobie w wolnym czasie o nim książki. Jest w formie wywiadu, odpowiada na zadane mu pytania, są śmieszne przygody z jego życia. W sam raz na wieczór, dla zabicia czasu, ale nie robi na mnie większego wrażenia.

Matacz | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, E-Books
Przeczytana: 27 września 2014

Szymon Majewski jest bardzo barwną postacią... niestety głównie za sprawą kolorowych strojów. Telewizyjne show autora nie przypadło mi do gustu, gdyż wolę bardziej wyszukane poczucie humoru, a nie zwykłe pajacowanie, ale postanowiłem dać mu szansę i sięgnąłem po "Spowiedź świra". Książkę czyta się dość dobrze gdyż jest zredagowana w formie długiego wywiadu, jednak treść merytoryczna jest już troszkę słabsza. Poznajemy historię słynnego "szołmena" i jego kolejne stopnie kariery. Trochę osobistych wspomnień na temat rodziny, szkoły i wojska, a raczej unikania wojska. Nic szczególnego...
Po lekturze utwierdziłem się w przekonaniu, że Majewski jest zwykłym szarym człowiekiem, który tyle razy powiedział o sobie że jest zabawny, aż w końcu ktoś w to uwierzył. Po raz kolejny udowodnił, że za wszelką cenę chce być w blasku jupiterów. Jedyne co trzeba przyznać to fakt, że znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i z klasowego błazna stał się ogólnopolskim błaznem. Ja tego nie...

Magda | 2011-07-28
Przeczytana: 2010 rok

Mój ulubiony cytat z Szymona: "Prawdy życiowej szukałem wszędzie, a znalazłem na kefirze: spożyć przed terminem."

Nie którzy mówią, że ludzie dzielą się na fanów Majewskiego lub Wojewódzkiego. Ja lubię poobserwować obu panów siedząc na kanapie. Pomimo tego,że nie przepadam za programem pana Kuby. Za to wszystkie programy Majewskiego oglądała z nie lada frajdą. Ostatni mi czasy nie widać go na antenie.
Jako jego fanka, choć to może złe słowo, jako osoba, która darzy własnie tego celebrytę sympatią z chęcią sięgnęłam po jego książkę.

Książka została wydana w formie wywiadu. Pani Agnieszka zadawała pytania Szymon na nie odpowiadał.
Nigdy nie interesowałam się życiem gwiazd jakoś szczególnie, czasami usłyszałam jakąś plotkę, przeczytałam o jakim skandalu. Jednak ostatnio wzięło mnie na czytanie książek gwiazd. Takie lektury są dla mnie dobry umilaczem czasu, odprężam się przy nich.
Na pewno dużym plusem jest to, że nie skupiają się zbyt mocno na czasie, gdy Majewski zrobił karierę. Możemy poznać go jako dziecko i jako młodzieńca i już dorosłego mężczyznę.
Nigdy bym nie powiedziała,...

mycha1612 | 2012-08-15
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Uważam, że książka jest godna polecenia. Książka jest w formie długiego wywiadu z Szymonem Majewskim, który opowiada o swoim życiu od czasu kiedy był chłopcem, do czasu kiedy osiągnął karierę. Książka ma wiele zabawnych akcentów. na zrelaksowanie się w długie wieczory.