Chory na miłość. Miłość jako choroba umysłowa

Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Love as a mental illness. Love sick
Miłość, psychologia
poradniki
Pistacia

Napisana z polotem i erudycją rozprawa udowadniająca, że stan zakochania nosi wszelkie znamiona i kliniczne symptomy nie jednej, lecz wielu chorób psychicznych. Teza ta służy autorowi (praktykującemu psychologowi klinicznemu) jako pretekst do odbycia wraz z czytelnikami fascynującej podróży przez wieki, kontynenty i kultury. Przy każdej okazji, analizując kolejne elementy i konsekwencje stanów zakochania, Tallis podaje najnowsze odkrycia i badania z dziedzin neurologii, psychiatrii, psychologii i farmakologii, kompetentnie odpowiadając m.in. na pytania: "Dlaczego czujemy to, co czujemy? Dlaczego ktoś wydaje nam się piękny, a inny nie?". Frank Tallis jest przy tym świetnym gawędziarzem i tak umiejętnie przekazuje swoją wiedzę, że czytelnik nawet nie wie, jak wiele podczas tej lektury się uczy.

[opis wydawcy]

Adencjusz | 2016-06-08