Śmiertelne zespolenie

Frank Tallis Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zapiski Liebermanna (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Deadly Communion
Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo Dolnośląskie
Kryminał historyczny psychoanaliza wiedeń freud
Deadly Communion
Zapiski Liebermanna (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Beata Hrycak-Domke
Kryminał historyczny psychoanaliza wiedeń freud

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kryminał w kolorach retro

9 Link do recenzji

Książka była ciekawa. Na samym początku akcja była nieciekawa. Natomiast później gdy poznajemy bliżej postacie i ich historie możemy dojść do wniosku kto jest prawdziwym mordercą a właściwie kim są ci zabójcy.

5/10 – PRZECIĘTNY

W cesarskim Wiedniu ktoś morduje młode kobiety. Prowadzący dochodzenie inspektor Oskar Rheinhardt prosi swego przyjaciela, młodego psychoanalityka Maxa Liebermana, o pomoc w śledztwie. Wspólnie próbują przeniknąć mroczny umysł zabójcy i schwytać go zanim jego ofiarą padną kolejne dziewczęta. By odkryć tożsamość zafascynowanego śmiercią seksualnego...

Absolutnie nie mogłam się wciągnąć w historię, sam pomysł na serię morderstw w Wiedniu wydawał mi się interesujący, niestety książka nie zrobiła na mnie wrażenia. Zdecydowanie wolę ten klimat rozgrywający się w czasach współczesnych, z dostępem do wszelkich technologicznych nowinek.

Bardzo lubię czytać kryminały historyczne. I nieważna jest dla mnie epoka. Łapczywie pochłaniam książki Stevena Saylora i Lindsey Davis, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie. Zaczytuję się w średniowiecznych historiach o poczciwym braciszku Cadfaelu, które wyszły spod pióra Ellis Peters. To samo mogę powiedzieć o powieściach "nowożytnych", jak choćby seria Susan...

Interesujące połączenie kryminału, medycyny i psychoanalizy z domieszką klimatu XIX-wiecznego Wiednia. Główny bohater doktor Max Libermann to postać inteligentna, błyskotliwa, cierpliwa, ale momentami do bólu sztywna i szara. Kobiecy trup w tej powieści ściele się gęsto, a detektywi nie mają większego pomysłu, kto może stać za tymi zbrodniami. Giną kobiety z różnych sfer, a...

Jeden z lepszych kryminałów, jakie czytałam. Nie dość, że ciekawa koncepcja, to jeszcze bardziej pomysłowe rozwinięcie. Pomimo iż historia opowiada o zabójstwach i ukazanych jest wiele psychologicznych spostrzeżeń na temat podejmowanych kwestii, książkę czyta się szybko i gładko. Napisana przystępnym językiem, trzyma w napięciu i rozwija wszelkie wątpliwości dopiero pod...

Świetne połączenie wątku kryminalnego z psychologicznym. Do tego napisane fajnym językiem i ponadto osadzone w klimacie muzycznego Wiednia.

Książka dobra, chociaż nie do końca moje klimaty. Momentami była ciekawsza, momentami nudziła. Co prawda teoria, że "farbując włosy na czarno, chciał przybliżyć się do mroku" wgniotła mnie w fotel, ale zważywszy na stare czasy jakoś aż tak bardzo mnie to nie poraziło. Książkę miło i szybko się czytało, lecz już pewnie nie sięgnę po dalsze części z tego cyklu ;)

2034

To już moja druga książka tego autora i ponownie ciekawie spędzony czas nad lekturą. Bardzo dobrze pociągnięte wątki kryminalne, a do tego świetnie zobrazowana atmosfera cesarskiego Wiednia.
Książka warta przeczytania!

Po słabszej części czwartej cyklu u Liebermannie, Tallis odzyskuje dawną formę w części piątej. Oby tak dalej! Niezmiennie polecam Tallisa wiedniomaniakom (dla nich lektura obowiązkowa), fanom kryminałów, wielbicielom klimatów z przełomu wieków XIX/XX.

• Kryminały
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • 2012
  • 2013
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Śmiertelne zespolenie