Jak przestać się martwić

- Kategoria:
- poradniki
- Wydawnictwo:
- Insignis
- Data wydania:
- 2021-02-24
- Data 1. wyd. pol.:
- 2021-02-24
- Liczba stron:
- 174
- Czas czytania
- 2 godz. 54 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 37075675
- Tłumacz:
- Anna Krochmal
- Tagi:
- psychologia motywacja zmartwienia samopoczucie poradnik
Masz skłonność do zamartwiania się? A może czasem czujesz się zmartwiony bez żadnej wyraźnej przyczyny? I to akurat wtedy, kiedy chciałbyś zaznać chwili spokoju…
Martwienie się to coś zupełnie naturalnego – jest jak alarm, który daje ci znać, że powinieneś uporać się z jakimś problemem. Zdarza się jednak, że wymyka się spod kontroli, nie pozwala spać, odbiera radość życia i źle wpływa na zdrowie.
Dzięki tej książce poznasz praktyczne i wypróbowane sposoby, jak sprawić, by zamartwianie się działało na twoją korzyść. Dowiesz się, jak skutecznie mierzyć się z problemami różnego rodzaju, zrozumiesz źródła swoich lęków i nauczysz się sprawnego podejmowania przemyślanych decyzji.
Przywróć swojemu życiu spokój i równowagę.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Mieszane uczucia. Z jednej strony książka zaoferowała mi nowe punkty widzenia i zawierała łatwe do zrozumienia przykłady, z drugiej zaś napisana jest w specyficzny sposób, słownictwem i laniem wody przypominając niektóre prace licencjackie. Momentami ma się wrażenie, że te same informacje zmieściłyby się na 20 stronach. Nie jest to też nic super odkrywczego, co odmieni życie czytelnika o 180 stopni. Podoba mi się jednak fakt, że autor przewidział różne możliwości i nawet zachęca do sięgnięcia po pomoc lekarską. Oczekiwałam trochę więcej, ale nie jest źle.
Z rzeczy które najbardziej zapady mi w pamięć:
- Martwienie się to czas między powstaniem problemu a jego rozwiązaniem. Szybsze rozwiązanie = mniej martwienia.
- Rozwiązywanie problemów to umiejętność tak jak gra na fortepianie, dlatego trzeba ćwiczyć zamiast się zniechęcać niepowodzeniami.
- Nie zastępuj negatywnych myśli pozytywnymi, tylko realistycznymi.
Mieszane uczucia. Z jednej strony książka zaoferowała mi nowe punkty widzenia i zawierała łatwe do zrozumienia przykłady, z drugiej zaś napisana jest w specyficzny sposób, słownictwem i laniem wody przypominając niektóre prace licencjackie. Momentami ma się wrażenie, że te same informacje zmieściłyby się na 20 stronach. Nie jest to też nic super odkrywczego, co odmieni...
więcej Pokaż mimo toTa książka bardzo mnie rozczarowała i nie trafiła do mnie w najmniejszym stopniu. Odniosłam wrażenie, że dłużej opisywano zagadnienia, o których "będzie mowa w danym rozdziale", niż rzeczywiście się nimi zajmowano. Moim zdaniem, to, że warto zdefiniować przyczynę zamartwiania się aby dłużej się nie zamartwiać, wystarczy napisać raz. Wydaje mi się, że dla osób dorosłych interesujących się działaniem ludzkiej psychiki czy borykających się z różnymi lękami, pozycja ta będzie nieco infantylna.
Ta książka bardzo mnie rozczarowała i nie trafiła do mnie w najmniejszym stopniu. Odniosłam wrażenie, że dłużej opisywano zagadnienia, o których "będzie mowa w danym rozdziale", niż rzeczywiście się nimi zajmowano. Moim zdaniem, to, że warto zdefiniować przyczynę zamartwiania się aby dłużej się nie zamartwiać, wystarczy napisać raz. Wydaje mi się, że dla osób dorosłych...
więcej Pokaż mimo toStrasznie mnie zirytowała.
Jedną z rad, jaką dostałam jest to, żeby "po prostu się nie martwić" w ciągu dnia, wybrać sobie na to określoną godzinę codziennie, na moje małe zamartwianko. Jeśli nie da rady- spisać na karteczce męczące sprawy i czekać grzecznie na ustaloną godzinę przeznaczoną na rozmyślanie.
Jakiś zalążek porad możliwe, że zostanie mi w głowie, które zostały wspomniane...
Ta książka jest strasznie miałka, wywołała chwilowe zainteresowanie, które szybko zniknęło.
Strasznie mnie zirytowała.
więcej Pokaż mimo toJedną z rad, jaką dostałam jest to, żeby "po prostu się nie martwić" w ciągu dnia, wybrać sobie na to określoną godzinę codziennie, na moje małe zamartwianko. Jeśli nie da rady- spisać na karteczce męczące sprawy i czekać grzecznie na ustaloną godzinę przeznaczoną na rozmyślanie.
Jakiś zalążek porad możliwe, że zostanie mi w głowie, które zostały...
aki totalny misz-masz.
Pachnący bigosik informacji.
Szczypta sprzecznych stwierdzeń.
Chochla dobrych rad.
I najważniejsza nuta przełamania.
Ja złapałam jedno.
Wybierz sobie konsekwentnie
30 min każdego dnia.
O tej samej porze.
Wtedy wylej sobie wiadro zamartwiania.
Czas się skończy.
Przenosisz na następny dzień.
A w ciągu dnia.
Odkładaj na ten wyznaczony czas.
No nie zamartwiaj się.
Jak masz wpływ. To działaj.
Dobrze wiesz co zrobić.
Jak nie masz wpływu.
To i tak nic nie zmienisz.
Dobrych fluidów wszystkim.
https://www.instagram.com/p/CW8qfJzMZQQ/?utm_source=ig_web_copy_link
aki totalny misz-masz.
więcej Pokaż mimo toPachnący bigosik informacji.
Szczypta sprzecznych stwierdzeń.
Chochla dobrych rad.
I najważniejsza nuta przełamania.
Ja złapałam jedno.
Wybierz sobie konsekwentnie
30 min każdego dnia.
O tej samej porze.
Wtedy wylej sobie wiadro zamartwiania.
Czas się skończy.
Przenosisz na następny dzień.
A w ciągu dnia.
Odkładaj na ten wyznaczony czas.
No nie...
Zapraszam na recenzję: https://moleksiazkowerazem.blogspot.com/2021/10/dr-frank-tallis-jak-przestac-sie-martwic.html
Poradnik jak każdy jeden. Trochę filozofii, trochę psychologii i trochę ludzkiej perspektywy.
Jak dla mnie książka jedna z wielu, która nie przekonała mnie do swoich racji. (...)
Zapraszam na recenzję: https://moleksiazkowerazem.blogspot.com/2021/10/dr-frank-tallis-jak-przestac-sie-martwic.html
Pokaż mimo toPoradnik jak każdy jeden. Trochę filozofii, trochę psychologii i trochę ludzkiej perspektywy.
Jak dla mnie książka jedna z wielu, która nie przekonała mnie do swoich racji. (...)
"Jak przestać się martwić" no właśnie, jak? Na to fundamentalne pytanie bardzo ciężko odpowiedzieć. Czy aby napewno? Ile razy słyszeliśmy tekst " łatwo powiedzieć, ciężej zrobić".. a może po prostu lepiej tkwić nam w stagnacji zamiast zacząć robić coś z własnym życiem? Po co właściwie powstają takie poradniki? A właśnie po to byśmy zrobili porządek z własnym życiem. Nie sztuką jest pogrążać się tylko wyjść na prostą, a ciągle zamartwianie nic nam nie da... Musimy nauczyć się rozwiązywać problemy, a wtedy z całą pewnością będziemy mieli mniej powodów do zmartwień.
"Jak przestać się martwić" no właśnie, jak? Na to fundamentalne pytanie bardzo ciężko odpowiedzieć. Czy aby napewno? Ile razy słyszeliśmy tekst " łatwo powiedzieć, ciężej zrobić".. a może po prostu lepiej tkwić nam w stagnacji zamiast zacząć robić coś z własnym życiem? Po co właściwie powstają takie poradniki? A właśnie po to byśmy zrobili porządek z własnym życiem. Nie...
więcej Pokaż mimo toKażdy z nas zmaga się (w mniejszym bądź w większym stopniu) z jakimiś troskami i problemami. Czasami niektóre z nich wydają się nie do rozwiązania. Często w wyniku takiego myślenia tkwimy zatem bezsensownie w naszych katastrofalnych, hiperbolizowanych wizjach i rozmyślaniach. Dr Frank Tallis – psycholog kliniczny, jeden z czołowych brytyjskich autorytetów w kwestii stanów obsesyjnych – przedstawia nam swoisty podręcznik dotyczący efektywnego stawiania czoła problemom, zrozumienia źródeł naszych zmartwień oraz zręcznego podejmowania decyzji. Książka „Jak przestać się martwić”, mimo swych skromnych rozmiarów, w bardzo rzeczowy i obrazowy sposób przedstawia czytelnikowi poszczególne etapy radzenia sobie z wewnętrznymi bolączkami. Autor nie narzuca swoich poglądów i metod, lecz raczej przedkłada możliwości, popierając to konkretnymi przykładami. Ponadto, propozycja Franka Tallisa nie przytłacza mnóstwem specjalistycznych pojęć z dziedziny psychologii, lecz w bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego sposób omawia tematykę związaną z zamartwianiem się. Próbuje także doszukać się pozytywnych stron ludzkich zgryzot i zachęca do sprawnego inicjowania rozwiązań. Autor stale podkreśla, iż z każdej sytuacji jest wyjście i należy podejmować działania, zamiast biernego rozmyślania. Konstruuje jasne i proste w realizacji wskazówki. Jego receptą na zmartwienia jest przede wszystkim aktywność, a wiec jej realizacja zależy tylko i wyłącznie od nas. „Jak przestać się martwić” nie jest oczywiście panaceum na wszystkie ludzkie problemy i wewnętrzne rozterki. Stanowi jednak cenne, a za razem niepokaźne treściowo kompendium, po które warto sięgnąć – szczególnie wówczas, gdy wpadniemy w egzystencjalny krater trosk i niepokoi. Damiano.
Każdy z nas zmaga się (w mniejszym bądź w większym stopniu) z jakimiś troskami i problemami. Czasami niektóre z nich wydają się nie do rozwiązania. Często w wyniku takiego myślenia tkwimy zatem bezsensownie w naszych katastrofalnych, hiperbolizowanych wizjach i rozmyślaniach. Dr Frank Tallis – psycholog kliniczny, jeden z czołowych brytyjskich autorytetów w kwestii stanów...
więcej Pokaż mimo toTa niewielka książeczka mieści w sobie wiele treści… i z łatwością zmieści się kieszeni, plecaku, czy damskiej torebce. Jest w niej zarówno sporo ciekawych i przydatnych rzeczy jak i stereotypów. Wiadomo, ze w przypadku takich książek jest tyle punktów widzenia, co do przeczytanej treści ilu samych czytających. A rady w niej zawarte nawet jeśli nie pomogą, czy się z nimi nie zgadzamy, to na pewno pomogą w uświadomieniu sobie tego czy innego problemu z którym się borykamy i zamartwiamy, a od tego już droga prostsza ku znalezieniu pomocy…
Ta niewielka książeczka mieści w sobie wiele treści… i z łatwością zmieści się kieszeni, plecaku, czy damskiej torebce. Jest w niej zarówno sporo ciekawych i przydatnych rzeczy jak i stereotypów. Wiadomo, ze w przypadku takich książek jest tyle punktów widzenia, co do przeczytanej treści ilu samych czytających. A rady w niej zawarte nawet jeśli nie pomogą, czy się z nimi...
więcej Pokaż mimo toKsiążka krótka, można ją przeczytać w jeden dzień, może nawet wieczór, jeśli człowiek się uprze. Niektóre zdania całkiem ciekawe, może otwierające oczy. Reszta to raczej wywód o rzeczach oczywistych, ale całkiem dobrze napisany. WIELKIE minusy za namawianie do nie martwienia się długami czy chorobą, chwalenie wyparcia jako dobrej metody na "rozwiązywanie problemów", a także mówienie, że lęk uogolniony to nie choroba, że nie trzeba brać leków i to nawet dobrze, żeby mieć to zaburzenie.
Książka krótka, można ją przeczytać w jeden dzień, może nawet wieczór, jeśli człowiek się uprze. Niektóre zdania całkiem ciekawe, może otwierające oczy. Reszta to raczej wywód o rzeczach oczywistych, ale całkiem dobrze napisany. WIELKIE minusy za namawianie do nie martwienia się długami czy chorobą, chwalenie wyparcia jako dobrej metody na "rozwiązywanie problemów", a...
więcej Pokaż mimo toKsiążka, a właściwie mini poradnik, w prosty sposób wyjaśnia problem zamartwiania się, pokazuje różnice pomiędzy pożytecznym strachem, a bezsensownym zamartwianiem się, na podstawie przykładów pokazuje błędy w zachowaniu, kiedy jest ono zdominowane przez tą czynność, a także daje proste wskazówki, jak sobie z tym radzić. Brakuje tutaj jednak szerszych wyjaśnień - skąd takie coś bierze, jak nie przekazywać tego przyszłym pokoleniom. Ale samo zamartwianie się nie zostało też jeszcze dokładnie zbadane i nie wszystko wiadomo, dużo jeszcze przed nami. Książeczka jednak dobrze naświetla ten problem i pomaga go lepiej zrozumieć.
Książka, a właściwie mini poradnik, w prosty sposób wyjaśnia problem zamartwiania się, pokazuje różnice pomiędzy pożytecznym strachem, a bezsensownym zamartwianiem się, na podstawie przykładów pokazuje błędy w zachowaniu, kiedy jest ono zdominowane przez tą czynność, a także daje proste wskazówki, jak sobie z tym radzić. Brakuje tutaj jednak szerszych wyjaśnień - skąd takie...
więcej Pokaż mimo to