How to Howl at the Moon

Okładka książki How to Howl at the Moon Eli Easton
Okładka książki How to Howl at the Moon
Eli Easton Wydawnictwo: Pinkerton Road Cykl: Howl at the Moon (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Howl at the Moon (tom 1)
Pinkerton Road
2015-02-28
2015-02-28

To było naprawdę, naprawdę urocze, zabawne i ciepłe. ❤
Kiedy do jadłodajni w Mad Creek wchodzi nerwowy i wyraźnie nie śmierdzący groszem młody mężczyzna, wszystkie instynkty szeryfa Lance'a Beauforta każą mu się nim zainteresować. Dlaczego obcy pachnie trawką? Po co mu ziemia do uprawy roślin i narzędzia? Czy sprowadzi do miasteczka kłopoty? Lance ma się czego obawiać, bo poza dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców, musi strzec również ich tajemnic. A tajemnice to nie byle jakie, bo prawie jak ze Zmierzchu - niezupełnie, ale blisko. 🙃
Tima Westona, choć jest dopiero po dwudziestce, życie już mocno poturbowało. Nie otrzymał wsparcia w rodzinie, a jedyny przyjaciel, z którym budował biznes, oszukał go i wykorzystał. Żeby wyrwać się z toksycznego układu, Tim musiał uciec aż do Mad Creek - ukrytego na uboczu małego miasteczka, do którego nie zagląda nikt, kto w nim nie mieszka. Tim ma nadzieję, że były wspólnik go tu nie znajdzie, więc będzie mógł odbudować swoje życie i zarobić na chleb - jeśli pozwoli mu na to dziwaczny i irytujący, ale także piekielnie gorący szeryf Beaufort.
Kocham u Eli Easton to, że jej postaci są prawdziwe, pełnokrwiste i nieidealne. Tim jest chudy i upośledzony społecznie, ale za to posiada talent do roślin i złote serce. Lance z kolei jest bardzo przystojny, ma też dobry charakter i jest lojalny, ale nie grzeszy poczuciem humoru (według słów jego matki ma kij w tyłku) i niespecjalnie lubi się komunikować. Kiedy tych dwóch się spotka, nic nie może być łatwe. Zwłaszcza, gdy we wszystko zaczyna mieszać się szalona matka Lance'a, bogini garnków i złych pomysłów.
Historia ta utkana została jak życie - obok fragmentów humorystycznych są w niej sceny wypełnione ciepłem i liryzmem, a także inne - pełne napięcia i dramatyzmu. Wszystkie postaci, jak zwykle u tej autorki, mają swoją historię i kontekst. Zdarzenia nie wyskakują na czytelnika znikąd, wszystko ma sens, nawet jeśli fabuła rozgrywa się w społeczności zmiennokształtnych. Bardzo to doceniam. ❤

To było naprawdę, naprawdę urocze, zabawne i ciepłe. ❤

• Ang Ebook