Robby Riverton: Mail Order Bride

Pinkerton Road
2018-04-30
2018-04-30
1980935459

Dziki Zachód, wiejskie klimaty i kuriozalna okładka... Naprawdę, gdyby nie rekomendacja, nigdy bym po tę książkę nie sięgnęła. I to byłby błąd, ponieważ historia jest świetna.
W skrócie: nowojorski aktor, Robby Riverton, jest świadkiem morderstwa i staje się kolejnym celem zabójcy. Gangsterzy ścigają go po całym kraju, w wyniku czego Robby trafia do małego miasteczka nieopodal Santa Fe jako tzw. wysyłkowa narzeczona. Ma zostać żoną najgorszej partii w okolicy, ale zanim do tego dojdzie, brat narzeczonego - miejscowy szeryf - rozszyfrowuje przebranie Robby'ego. Trace ma własny pomysł na to, jak wybrnąć z sytuacji. Tymczasem Robby/Rowena zaczyna wprowadzać na farmie nowe porządki.
Eli Easton świetnie pisze. Jej proza jest mięsista, a kreowany świat wyraźny, zmysłowy, pełen tekstur, zapachów, kolorów, mimo że opisy są nienachalne, wręcz skromne. W tym doskonale nakreślonym krajobrazie i środowisku autorka umieszcza równie wyraziste i interesujące postaci. Każda z nich ma własną osobowość i charakterystyczne cechy, dzięki czemu łatwo je odróżnić i polubić. Każdy ma tu swoją historię - ojciec Trace'a, jego bracia i bratowe, miejscowa nauczycielka, a także oryginalna Rowena (cóż to jest za postać! nakreślona dosłownie w kilku akapitach, a jestem pewna, że zapamiętam ją na długo). No i oczywiście Robby i Trace.
Trace to prawdziwy twardziel, były strzelec wyborowy, jeden z czterech synów farmera, który jako jedyny zdecydował się opuścić rodzinną farmę i poszukać szczęścia w wojsku. Po poważnej kontuzji wraca do rodzinnej miejscowości i zostaje szeryfem. Ojciec Trace'a to niebywały tyran, rządzi swoimi synami i synowymi żelazną pięścią i nikt, nawet Trace, nie ośmiela się mu sprzeciwiać - z wyjątkiem Robby'ego.
Robby posiada tony charyzmy i wdzięku oraz delikatną urodę, ponadto jest wybitnie utalentowanym aktorem i ma smykałkę do charakteryzacji - to wszystko umożliwia mu skuteczne udawanie kobiety. Kiedy do tego dodać ponadprzeciętny talent dyplomatyczny i wyjątkowe umiejętności komunikacyjne, Robby staje się poważnym graczem przy stole rodziny Crabtree.
Trace musi wymyślić, jak uratować Robby'emu życie. Raczej nie spodziewa się, że przy okazji się w nim zakocha.
Relacja między bohaterami rozwija się tu naturalnie, z szacunkiem wobec historycznych realiów. Wątek kryminalno-sensacyjny dobrze wplata się w całą opowieść, nadaje jej właściwego tempa i buduje napięcie, nie jest pretekstowy. Ogólnie cud, miód i orzeszki i skończyłam lekturę z ogromnym uśmiechem na twarzy.
Jedyne zastrzeżenie - okładka. Na litość boską, czy ktoś chory na kurzą ślepotę stworzył ją w nocy na kolanie w paintcie? Robby by się wściekł, a Trace zastrzeliłby artystę. Na śmierć.

• MM romans

Dodaj cytat z książki Robby Riverton: Mail Order Bride