Ślepy archeolog

Marta Guzowska Wydawnictwo: Marginesy kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
2018-03-14
2018-03-14
alkohol archeolog kryminał literatura polska polski kryminał śledztwo Turcja zabójca zabójstwo
Inne

Okładka książki Zagadka Łysej Góry Marta Guzowska, Asia Gwis
Zagadka Łysej ... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Zagadka upiornego lasu Marta Guzowska, Joanna Gwis
Zagadka upiorn... Marta Guzowska, Joa...
Okładka książki Morderstwo wliczone w cenę, czyli 6 zleceń Lucji Słotkiej Marta Guzowska, Leszek Talko
Morderstwo wli... Marta Guzowska, Les...

Doktor House na wykopaliskach

Konto usunięte
Konto usunięte

Świetny kryminał. Moim zdaniem jest on rewolucją w swojej dziedzinie. Główny bohater naszej powieści jest ślepy... Co naprawdę pozwala nam poznać historię z innej perspektywy niż każda inna książka

Bardzo nietypowa fabuła… jak każda powieść Guzowskiej, zachwyca!

Bardzo nietypowa fabuła… jak każda powieść Guzowskiej, zachwyca!

Ciekawa pozycja pod względem sensorycznych opisów życia niewidomego. Poznajemy świat, którego nie widzimy, a czujemy. Zagadka kryminalna przysłonięta opisami wykopalisk, badań i pracy archeologicznej. Rozwiązanie dość przewidywalne.

Straszny cham ten bohater. A akcja taka sobie .

Straszny cham ten bohater. A akcja taka sobie .

Czytało się... źle. Przydługawe rozważania, może pomysł i dobry, ale dla mnie nieatrakcyjna.

Chętnie przeczytałbym część 2.

Chętnie przeczytałbym część 2.

Książka jest wypracowaniem na temat "Dlaczego archeolog NIE MOŻE być ślepy". W pewnym momencie myślałem, że wszyscy w ekipie kradną za plecami Toma i tylko on o tym nie wie. Zakończenie mało przekonujące.

Świetnie mi się czytało. Nie przytłoczyła mnie ilość archeologicznych tematów czy nazewnictwa, interesujący bohaterowie. Dobra narracja, dużo dialogów. Fajna akcja, ciekawe zakończenie. Ogromny plus za brak błędów. Ostatnio nie miałam szczęścia i bardzo mi się źle czytało książki z dużą ilością bledow, na prawdę. Ta pozycje polecam chociaż nie wiem czy sięgnę po kolejne bo podobno większość jest z tej tematyki archeologicznej. Mi jedna wystarczy. Miłego czytania!

Dopiero wyciągnęłam się przy 250str.

Dopiero wyciągnęłam się przy 250str.

Książka przesłuchana w audiobooku, co bardzo polecam.
Świetna książka! Niesamowicie interesująca bo związana z archeologią, której jest w niej dość sporo. Koncept ślepego archeologa jest tez bardzo ciekawy. Bardzo się wciągnęłam. Jednocześnie mało kryminały w kryminale, co mnie akurat pasowało!

Książka przesłuchana w audiobooku, co bardzo polecam.

• Kryminał
  • Audiobooki