Ślepy archeolog

kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
2018-03-14
2018-03-14
alkohol archeolog kryminał literatura polska polski kryminał śledztwo Turcja zabójca zabójstwo
Inne

Okładka książki Influencerka, która spadła ze schodów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Ocena 0,0
Influencerka, ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Pisarz, który bał się upiorów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Ocena 6,4
Pisarz, który ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Wróżka, która widziała za dużo Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Ocena 7,2
Wróżka, która ... Marta Guzowska, Les...

Oficjalne recenzje i

Doktor House na wykopaliskach

Konto usunięte
Konto usunięte

Ciekawa pozycja pod względem sensorycznych opisów życia niewidomego. Poznajemy świat, którego nie widzimy, a czujemy. Zagadka kryminalna przysłonięta opisami wykopalisk, badań i pracy archeologicznej. Rozwiązanie dość przewidywalne.

Świetnie mi się czytało. Nie przytłoczyła mnie ilość archeologicznych tematów czy nazewnictwa, interesujący bohaterowie. Dobra narracja, dużo dialogów. Fajna akcja, ciekawe zakończenie. Ogromny plus za brak błędów. Ostatnio nie miałam szczęścia i bardzo mi się źle czytało książki z dużą ilością bledow, na prawdę. Ta pozycje polecam chociaż nie wiem czy sięgnę po kolejne bo podobno większość jest z tej tematyki archeologicznej. Mi jedna wystarczy. Miłego czytania!

Dopiero wyciągnęłam się przy 250str.

Dopiero wyciągnęłam się przy 250str.

W książce mamy narracje pierwszoosobową - poznajemy historię z perspektywy głównego bohatera. Tom jest niewidzącym archeologiem, poznajemy jego życie, zwyczaje, pracę oraz współpracowników. Na samym początku mamy już do czynienia z trupami, więc wydawać by się mogło, że jak to na kryminał przystało akcja będzie się rozkręcać, jednak tak nie było. Więcej w tej książce opisów związanych z archeologią i prywatą głównego bohatera niż samego czystego kryminału. Jest motyw trupa, motyw zabójcy, ale jednak brakuje kryminalnej akcji. Książka ani razu mnie nie zaskoczyła, nie pobudziła i nie sprawiła, że się w nią wciągnęłam - wręcz przeciwnie, przy niektórych momentach przysypiałam. Zakończenie - banalne, zero emocji. Rozwiązanie kto jest zabójcą też było mdłe. Książka licząca 400 stron, więc wydaje się, że jest obszerna w wydarzenia, jednak tak nie jest, ponieważ sam czas wydarzeń ma zaledwie 4 dni. Książka jest podzielona na rozdziały różnej długości (raz krótki, raz idealnej długości, a innym razem za długi). Akcja przeskakuje pomiędzy czasem przeszłym, a teraźniejszym. czyli między historią z wykopalisk, a posterunkiem policji. Fajnie jest dowiedzieć się czegoś o archeologi, ale miałam wrażenie, że jest jej tam za dużo.

Książka przesłuchana w audiobooku, co bardzo polecam.
Świetna książka! Niesamowicie interesująca bo związana z archeologią, której jest w niej dość sporo. Koncept ślepego archeologa jest tez bardzo ciekawy. Bardzo się wciągnęłam. Jednocześnie mało kryminały w kryminale, co mnie akurat pasowało!

Książka przesłuchana w audiobooku, co bardzo polecam.

Książka jest wypracowaniem na temat "Dlaczego archeolog NIE MOŻE być ślepy". W pewnym momencie myślałem, że wszyscy w ekipie kradną za plecami Toma i tylko on o tym nie wie. Zakończenie mało przekonujące.

Chętnie przeczytałbym część 2.

Chętnie przeczytałbym część 2.

1952

Na półkach: , , , ,

Czytało się... źle. Przydługawe rozważania, może pomysł i dobry, ale dla mnie nieatrakcyjna.

Straszny cham ten bohater. A akcja taka sobie .

Straszny cham ten bohater. A akcja taka sobie .

Bardzo nietypowa fabuła… jak każda powieść Guzowskiej, zachwyca!

Bardzo nietypowa fabuła… jak każda powieść Guzowskiej, zachwyca!