Alibi na szczęście

Cykl: Alibi na szczęście (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec. Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec. Przestań się spieszyć i pomyśl o tym, co w życiu najważniejsze. Hania straciła wszystko. Jej życie zatrzymało się pewnego sierpniowego dnia. Przestała marzyć, a jedyne plany to te, które układa dla swoich uczniów. Kiedy na jej drodze staje...

Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec.

Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec. Przestań się spieszyć i pomyśl o tym, co w życiu najważniejsze. Hania straciła wszystko. Jej życie zatrzymało się pewnego sierpniowego dnia. Przestała marzyć, a jedyne plany to te, które układa dla swoich uczniów. Kiedy na jej drodze staje Mikołaj, Hania boi się zaangażować, ale on walczy o miłość za nich dwoje. Pomaga mu w tym jej przyjaciółka Dominika, której energia i poczucie humoru rozsadziły niejedno męskie serce. Jest też pani Irenka: prawdziwa skarbnica ciepła i mądrości – po prostu anioł stróż. To w jej nadmorskim domu, gdzie na parapecie dojrzewają pomidory, a kuchnia pachnie szarlotką i sokiem malinowym, Hania odnajduje utracony spokój, odzyskuje wiarę w miłość i daje sobie wreszcie prawo do bycia szczęśliwą. To pełna ciepła i nadziei opowieść o tym, że nic nie zamyka nam drogi do szczęścia. Bo szansa na nowe życie jest zawsze i tylko od nas zależy, czy zechcemy ją wykorzystać.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

kajsa | 2012-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Słowa,słowa słowa...ileż dobrego napisano o tej książce. I pani Stenka z panem Żmijewskim promocję jej zrobili,no więc jak owieczka uległam i zakupiłam.
Niestety,odczucia mam diametralnie różne. Wynudziłam się sromotnie przy lekturze tej powieści. Nie dostrzegłam w niej magii,piękna języka.cudownej fabuły,skomplikowanych i zawirowanych losów postaci.
Tak mało w niej realiów współczesnych czasów.Czuć na kilometr komercję.
Główna bohaterka,nauczycielka zresztą,okrutnie dotknięta przez los,materialnie żyje niczym królewna w wielkim domu z gosposią i ogrodnikiem. Podobnie zresztą wygląda sytuacja jej przyjaciół.
Wszyscy,mimo że młodzi,realizują się zawodowo,wygrywają międzynarodowe konkursy.
Najbardziej nieprzekonujący jest dla mnie watek główny,czyli miłosny. Hanka jest nieszczęśliwa i okaleczona przez życie,ale niestety to bardzo skupiona na sobie i chimeryczna kobieta. Chce i nie chce kochać,i tak przez 640 stron wystawia na próbę uczucia Mikołaja,a on ze stoickim spokojem i wielką...

boziaczek | 2012-07-29

Piękna książka o miłości, przyjaźni, odnajdywaniu samego siebie. Czytałam z wielką przyjemnością. Bardzo kibicowała Mikołajowi, żeby udało mu się rozkochać w sobie Hankę. Taka miłość nie zdarza się często. Olbrzymie wrażenie zrobiła na mnie postać Dominiki - wiele bym dała za to, żeby posiadać taką wspaniałą przyjaciółkę:) Książka napisana dobrym stylem, wciągająca. Jedyne co mnie raziło, to "doskonałość" Hanki; wszystko czego dotknęła było idealne, najlepsze..., w co trudno czasem uwierzyć. Polecam dla wszystkich czytelniczek!

Monika | 2012-07-10
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka jest urocza, napisana z dużą dbałością o język polski - i tu duże brawa dla autorki.
Doskonała na handrę i złe dni, czuć zapach morza, ciasta, konfitur. To lektura utwierdzająca w przekonaniu, że każdy zasługuje w życiu na szęście i miłość.
Polecam !!! i czekam na kolejną część.

Ela | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Sennie i leniwie toczy się ta opowieść... Czytając ją musiałam robić sobie przerwy wypełnione czytaniem innych książek. Kilka razy byłam już gotowa poddać się, odłożyć, nie kończyć... Jednak wrodzone poczucie uczciwości zmusiło mnie do doczytania - bo jakbym mogła ocenić pół książki? Może w tej drugiej części wreszcie będzie to 'coś', co innych zachwyca? Niestety - ja tego nie znalazłam... Reasumując - mnie nie poruszyła. Może dlatego, że ani w życiu, ani w literaturze nie przepadam za postaciami bezwolnymi, bezbarwnymi i bez życia

Biblioteczka Rudej | 2012-10-08
Przeczytana: 06 października 2012

Rewelacyjna:)) z żalem patrzyłam jak szybko ubywa mi kartek.To nic,że obiadu nie ma,to nic,że pranie i sprzątanie, liczyły się tylko losy Hanki i Mikołaja. Z największą przyjemnością sięgnę po ciąg dalszy

książek: 2018
Ulka | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

To najwspanialsza powieść jaką miałam okazję ostatnio przeczytać. Poznając losy Hani, Dominiki,Przemka, Mikołaja czułam się jak zahipnotyzowana. Nie mogłam oczu oderwać od kartki,bo cały czas chciałam wiedzieć co wydarzy się dalej. Wydarzenia z życia Hani mocno mną wstrząsnęły. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że jestem gdzieś tam z nimi. Bohaterowie wspaniali,miejsca cudowne,wszystko opisane pięknym polskim językiem. Z niecierpliwością czytam kolejną część.
Wdrażając się w losy tych osób, mogę wysunąć wiele wniosków. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak Dominika. Miałam wrażenie, że ona najbardziej budziła towarzystwo do życia, Hania przez swoje ciężkie przeżycia straciła zaufanie do życia, pewność siebie i tego co miało się wydarzyć. Przemek super facet, a Mikołaj... Zakochałam się w nim.... Dzięki niemu inaczej zaczęłam spoglądać na świat.
Jak to powiedziała Hania : "Jesteś aniołem" ... - jest, na pewno nim jest..

Zachciało mi się odmóżdżyć. Mama akurat skończyła tę powieść, a wsiąkła w nią tak, że cały świat mógłby nie istnieć, co rzadko jej się zdarza. Pełna zachwytów powiedziała mi, że nie jest to zwykły harlekin - oraz że książka napisana została pięknym językiem polskim.

OTÓŻ NIE. (Mamo, czemuż?)
Jest to straszny harlekin, a język polski jest w nim tak kaleczony, że aż serce krwawi.

Gdzie są efekty pracy redaktorskiej i korektorskiej? Nazwiska odpowiedzialnych za nią widnieją w stopce (aż CZTERY!) - czy wydawnictwo Znak, dawno-dawno-temu posiadające tradycje, do cna już zdurniało? Wydawać tak skandalicznie niechlujny tekst? Praktycznie brak akapitu, w którym nie pogubiłyby się podmioty, skoro autorka lubuje się w domyślnych - rzadko wiadomo, kogo dotyczy narracja. Zbędnych zaimków tu na potęgę, gdyby je wyciąć, z ponad 600 stron zostałoby pewnie ze 100 mniej. Zdarzają się nazwy własne pisane małą literą. CO GORSZA, tekst utrwala błędne rozumienie frazy (między innymi) "nie można...

BagatElka | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

I mam za swoje.
Ponad rok wszystkie tomy stały sobie i czekały na półce aż mnie podkusiło żeby po nie sięgnąć. Okładka subtelna więc na letnie leniuchowanie w sam raz.I niestety to powinno mnie ostrzec ,niestety diabeł mnie opętał.
Okładka bajkowa,książka grubaśna,literki maleńkie a fabuła to lukier,cukier i ciągutki.Bohaterka to taka mamleja,że zęby cierpną,wszystko co się dzieje jest bajkowe i liryczne tylko elfów i wróżek brak.
Może to błąd i nie powinnam brać się za czytanie po "Siewcy wiatru" bo tam anioły są ,owszem ale jako zakapiory i banda zabijaków. A tutaj pani Irenka z wiarą,nadzieją i umiłowaniem i pieszczotami,Hanusiami i ciamcianiem.
Można dostać poważnego uszczerbku na umyśle od czytanie takich "cudów" literackich.Ja wiem,że pani Autorce nudziło się na wychowawczym więc sobie postanowiła,że nagryzmoli wielkie dzieło.
Mnie się tez czasami nudzi i nie całkiem równo pod kopułą mam bo gromadzę książki jak wiewiórka orzechy ale na Bogów wszelakich!,- nie biorę się za ich...

Pela | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 16 września 2013

Niezwykle ciepła i domowa książka, w sam raz na deszczowe dni i coraz dłuższe wieczoory. Główna bohaterka Hania jest bardzo poraniona przez dramatyczne przeżycia. Spotyka na swojej drodze Mikołaja ale boi się być szczęśliwą. Mikołaj ma trudne zadanie, ale nie poddaje się i walczy o Hankę. Hanka ma w swoim otoczeniu Dominikę, niezwykle dynamiczna i przebojową osóbkę. W książce nie ma złych postaci, wszyscy są dobrzy, ciepli... Może trochę to i nudne ale jakże optymistyczne. A co do samej Hani to jest to taka mimoza, która zamyka się pod wpływem dotyku i zbyt silnych emocji i wzruszeń; jest krucha, delikatna, chorowita i wrażliwa, że chwilami mnie bardzo denerwowała i myślałam sobie: weź się w garść dziewczyno, przestań być taką egoistką i nie rań swoim cierpiętnictwem ludzi, którzy cie kochają. Dodatkowo styl pisania autorki jest rozwlekły. Mimo wszystko przeczytałam w czasie jednego weekendu z dużą przyjemnością. Gorąco polecam!

Przeczytana: 03 grudnia 2013

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale musiałam dać sobie trochę czasu, aby móc coś o niej napisać. Po pierwsze debiut przez wielkie D, bo autorka ma talent i absolutnie nie ma co się w tej kwestii spierać, bo wystarczy przeczytać tą oto powieść i wszystko jasne. Historia niesamowicie wciągająca, klimat niby taki powszedni, ot codzienne życiowe ludzkie sprawy, a jednak czytasz i nie możesz się oderwać. Tak wiele czasu po przeczytaniu książki zajęły mi przemyślenia dotyczące historii bohaterki Hani, sens jej wyborów, zachowań, myśli. Trochę przeszkadzał mi jej brak pewności siebie, niezdecydowanie, zagubienie. Pozostałych bohaterów oceniam bardzo pozytywnie- osoba Dominiki to istna bomba pozytywnej energii:-) Wszystkim szczerze polecam książkę i wierzę, że każdemu przypadnie do gustu.