10 cytatów o miłości na Dzień Wyznawania Miłości [KONKURS]

LubimyCzytać
20.08.2020

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, tylko to więcej nic” śpiewał przed laty Piotr Szczepanik. Przy okazji dzisiejszego Dnia Wyznawania Miłości, zapraszamy na przegląd książkowych cytatów o miłości. Jak o tym najpiękniejszym uczuciu pisali George Orwell, Agnieszka Osiecka i Andrzej Sapkowski?

10 cytatów o miłości na Dzień Wyznawania Miłości [KONKURS]

Jeśli się kogoś kocha, to się go kocha, a gdy nie ma już nic, co można by mu zaoferować, wciąż daje się miłość.  -  George Orwell „Rok 1984”

W jednym i tym samym człowieku można się zakochać nie raz, ale kilka razy, zawsze inaczej i tak samo pięknie. Dlatego każdy mężczyzna powinien spędzić życie z jedną kobietą i gdy taka kobieta po kilkunastu latach go zaskoczy, mówimy o prawdziwym szczęściu.  -  Łukasz Orbitowski „Kult”

Bo w życiu to wszystko lepiej smakuje, jak jest przyprawione miłością. Trzeba jej dodawać wszędzie. Gdzie się tylko da. - Anna Ficner-Ogonowska, „Alibi na szczęście”

Często kocha się "z przerwami". To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak, "że można wytrzymać" i w ogóle myśli się mocno o czym innym.  -  Agnieszka Osiecka, „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”.

Jeśli prawdziwe jest powiedzenie: ile głów, tyle rozumów, to również prawdziwe: ile serc, tyle rodzajów miłości.  Lew Tołstoj, „Anna Karenina”.

Bo magia miłości polega również na tym, że uczucie przychodzi do nas nieoczekiwanie. I to nieprawda, że pierwsza miłość jest najważniejsza. Najważniejsza jest zawsze, jego zdaniem, ta ostatnia. Ale każda z tych przeżywanych po drodze do "najważniejszości" tej ostatniej się przyczynia.  - Janusz Leon Wiśniewski, „Zbliżenia”

Ale może właśnie do tego wszystko się sprowadza. Do miłości, która nie jest falą namiętności, lecz decyzją, by poświęcić się czemuś, komuś, niezależnie od tego, jakie przeszkody stoją nam na drodze. I może podejmowanie tej decyzji wciąż, dzień po dniu, rok po roku, mówi więcej o miłości, niż gdyby w ogóle nie było trzeba stawać przed takim wyborem. - Emily Giffin, „Sto dni po ślubie”.

Okazywanie miłości, jak potem zrozumiałem, to coś więcej niż dwa słowa wymamrotane przed zaśnięciem. Miłość trzeba bez ustanku podsycać, pielęgnować choćby drobnymi codziennymi gestami. - Nicholas Sparks, „Ślub”

Miłość dziecięca trzyma się zasady: „ Kocham, ponieważ jestem kochany". Natomiast miłość dojrzała twierdzi: „Jestem kochany, ponieważ kocham". A Niedojrzała miłość mówi: „Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję". Dojrzała miłość powiada: „ Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham".  - Erich Fromm, „O sztuce miłości”.

I choć nikt mnie tego nie uczył, wiem, że na tym polega miłość. Jeśli jest prawdziwa, sprawia, że człowiek staje się kimś więcej, niż był, kimś więcej, niż wierzył, że może być. - Veronica Roth, „Wierna”.

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno. - Andrzej Sapkowski, „Pani Jeziora”

Konkurs

Czy jest coś lepszego od literackiego wyznania miłości? Chyba każdy mól książkowy o tym marzy. W komentarza poniżej czekamy na propozycję waszych czytelniczych wyznań miłosnych, które powstaną z TYTUŁÓW KSIĄŻEK! Spróbujcie ułożyć zdanie, a może nawet uda wam się kilka zdań, dzięki którymi wyrazicie swoje uczucia.

Trzy osoby, które wymyślą najoryginalniejsze wyznanie miłosne nagrodzimy książką niespodzianką.

Podawajcie swoje odpowiedzi w komentarzu pod tą aktualnością. Macie czas do 26 sierpnia.

Regulamin konkursu

  • Organizatorem konkursu jest Lubimyczytać.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Słowackiego 45.
  • Konkurs trwa 20 - 26 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce, będące zarejestrowanymi użytkownikami serwisu  lubimyczytać.pl.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Wybrani Laureaci zostaną poinformowani o nagrodzie w ciągu 2 dni od rozstrzygnięcia, za pośrednictwem wiadomości prywatnej w serwisie lubimyczytać.pl.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

[kk]

Reklama

komentarze [80]

Sortuj:
3041
4
31.08.2020 16:26

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

fantastyczna
RyszardHałas1986 Hałas
male22

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


3041
4
26.08.2020 23:59

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.


0
1505
01.09.2020 08:47

Bardzo ładne. Szkoda tylko, że nie powstały z TYTUŁÓW KSIĄŻEK.


370
168
03.09.2020 19:53

Również uważam, że prace są świetne jednak w pytaniu było :,,...które powstaną z TYTUŁÓW KSIĄŻEK!" A w tych przypadkach tylko są wzmianki o pojedynczych tytułach.


1650
43
09.09.2020 09:41

Też tak uważam. Po ponad 2h szukania pasujących tytułów wolałabym przegrać z pracami spełniającymi regulamin. Dużo łatwiej umieścić tytuł jako część wypowiedzi niż w języku polskim znaleźć tytuły z odpowiednią odmianą czasowników itd. klejące się w sensowną całość. Not fair.


1743
736
10.09.2020 22:20

W takim razie widzę, że również źle zrozumiałam zadanie konkursowe. Wydawało mi się, że mają być same tytuły książek, a nie dodatkowy tekst między wierszami...


1650
43
11.09.2020 09:31

@Villiana

"(...)powstaną z TYTUŁÓW KSIĄŻEK!"

"Spróbujcie ułożyć zdanie, a może nawet uda wam się kilka zdań"

Zasady były Jasne jak słońce. Można wziąć dowolny Tekst kilkuzdaniowy i w nim zaznaczyć tytuły, bo jakieś Są na pewno

więcej

330
63
26.08.2020 23:08

„Miłość warta wszystkiego” to „Więcej niż słowa”
„Zaufaj mi” „Ponad wszystko” „Jeszcze będziemy szczęśliwi”
„Tylko dla Ciebie” „Milion nowych chwil” „Z widokiem na miłość” „Aż po horyzont”
„To wiem na pewno” „Dopóki starczy światła” „Zawsze będziemy razem”


Reklama
624
16
26.08.2020 22:46

"Zanim się pojawiłeś" myślałam, że jestem "Bez uczuć", a tym samym "Bez szans" na miłość, ale kiedy Cię poznałam "Bez złudzeń" stwierdziłam, że "Razem będzie lepiej", ponieważ "Pierwsza przychodzi miłość". "Gdyby nie ty" moja "Nocna droga" okazałoby się "Wielka samotnościa" i byłabym tylko zwykłą "Dziewczyna na klifie". Jesteś dla mnie niczym "Światło w środku nocy"....

więcej

99
0
26.08.2020 21:06

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ, byłem niezwykle SAMOTNY,
ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI wołałem, URATUJ MNIE!
Marzył mi się ROMANS PO BRYTYJSKU, chociażby przelotny…
Teraz KIEDY ODSZEDŁEŚ, tonę w aksamitnym lnie.

Wciąż pamiętam TAMTE DNI, TAMTE NOCE,
Gdy pokazałeś mi WSZYSTKIE JASNE MIEJSCA,
BYLIŚMY PRZYSZŁOŚCIĄ rozpływając się w miłosnej zatoce.
Teraz MROK tkwi w sercu, mych uczuć...

więcej

261
21
26.08.2020 20:27

Jestem jak MARZYCIELKA Z OSTENDY.. tak bardzo chce Ci podać NAPÓJ MIŁOSNY, żebyś chciał przeżyć ze mną NOC OGNIA, a od dnia następnego będziemy szli przez ZAPASY Z ŻYCIEM.. i będziesz jak CZŁOWIEK KTÓRY WIDZIAŁ WIĘCEJ. Wspólnie poznamy TEKTONIKĘ UCZUĆ!


20
0
26.08.2020 16:22

Wielkie nadzieje Kontra Małe eksperymenty ze szczęściem.

Tamte dni, tamte noce - To, co zostało Przeminęło z wiatrem.

Teraz albo nigdy Kontra Teraz i na zawsze.

Trudny wybór Pomiędzy czerwienią a czernią.

Zawsze będę Cię kochać Aż po horyzont

I będę żyć Odważna i zakochana

Moja miłość, Miłość dobrej kobiety Tylko dla ciebie.


328
65
26.08.2020 13:41

„Z Tobą zawsze” jestem „Bliżej nieba”,
Twoje ramiona, „Bezpieczna przystań”, więcej mi nie trzeba.
„Z każdym oddechem” szepczę „Wyznanie”,
„Kocham Cię nad życie” i nigdy nie przestanę.
„Miłość warta wszystkiego” raz tylko się zdarza,
Dziękuję, że uczyniłaś ze mnie tego „Szczęściarz”a.
„Kiedy wszystko się zmienia”, mam prośbę jedyną,
„Bądź przy mnie zawsze” i pozostań tą...

więcej

451
72
26.08.2020 13:22

Kiedyś myślałam „Nigdy w życiu!”, „Miłość po grób” nie jest dla mnie. „A jednak” stało się – zakochałam się w Tobie „Od pierwszego wejrzenia”. „Tylko jedno spojrzenie” i od razu wiedziałam, że „Moje serce należy do Ciebie”. Całe szczęście okazało się, iż „Jesteśmy tacy sami” oraz, że rozumiemy się „Bez słów”.
Bardzo szybko stałeś się dla mnie „Jak powietrze”. „Z każdym...

więcej

102
0
26.08.2020 08:38

Mówiłeś do mnie CIAO BELLA
 i IMIĘ RÓŻY mi nadałeś
Nie świadom że to ZWIASTUN BURZY
do ucha KOCHAJ mi szeptałeś
7 LAT PÓŹNIEJ nic się nie zmienia
iI WCIĄŻ JĄ KOCHAM - mówisz o mnie
Budujesz moje FILARY ZIEMI
ja POCAŁUNEK Ci wkładam na skórnie
MIĘDZY USTAMI A BRZEGIEM PUCHARU
to co najlepsze się wydarza
więc zamiast czekać na STO DNI SZCZĘŚCIA
wolimy szczęście sami...

więcej

zgłoś błąd