Spróbujmy jeszcze raz

Tłumaczenie: Danuta Śmierzchalska
Cykl: Mrs. Wright (tom 3)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
The Wright Mistake
ew_cia

Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach. Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało mi po tym jedynie złamane serce. Nie mogę mu ufać. Już nie mogę mu oddać ani ciała, ani serca. Jednak minęły dwa lata, a ja nadal go łaknę jak narkoman działki. Kiedy ostatnio spróbowaliśmy, niemal mnie to zniszczyło. Wiem, że powinnam...

Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach.

Kiedy ostatnio spróbowaliśmy, niemal mnie to zniszczyło. Wiem, że powinnam uciec, nie oglądając się za siebie. Ale jego ciemne oczy i zabójczy uśmiech przenikają mi duszę. Jego dotyk mnie rozpala. A wiadomo, co się dzieje, gdy podpalić benzynę. Ktoś musi spłonąć.

Druga próba może zniszczyć nas oboje.

Przecież wszyscy wiedzą, że brnięcie w te same błędy szczęścia nie przynosi.

źródło opisu: burdaksiazki.pl/

źródło okładki: burdaksiazki.pl/

Oficjalna recenzja
Karolina książek: 165

Uzależnienie od uzależnionego

Czy istnieje coś takiego jak pozytywne uzależnienie? W większości przypadków odpowiedź przecząca sama ciśnie się na usta. Alkohol, leki, hazard, narkotyki, praca. A uzależnienie od drugiego człowiek? Na tyle silne, że aby zatrzymać go w naszym życiu jesteśmy w stanie pokonać swoje największe słabości i naprawdę stać się lepsi? Tutaj sprawa mocno się komplikuje. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na nią z tylu różnych stron, ile w trzeciej części serii o braciach Wright - „Spróbujmy jeszcze raz" - proponuje nam K.A. Linde.

Austin i Julia rozstali się dwa lata temu. Zakończyli krótką, gwałtowną, pełną pożądania, ale też sprawianego sobie nawzajem bólu, relację i rozeszli się każde w swoją stronę. Choć właściwie nie do końca, bo wspólne miejsce pracy i środowisko bliskich osób co jakiś czas krzyżuje ich ścieżki. W pewnym momencie uczucie zaczyna rodzić się na nowo. Choć oboje pamiętają, jak destrukcyjnie działali na siebie za pierwszym razem, decydują się spróbować ponownie. Bo po prostu nie potrafią inaczej.

Bohaterów poznajemy dokładnie tak, jak w rzeczywistości nowo wchodzące do naszego życia osoby. Zaczynamy od zewnętrznej warstwy - najsilniej eksponowanej przed innymi, często pełniącej funkcje ochronne. W tym przypadku składającej się z dużego temperamentu, pasji, stabilnej pracy, dość banalnych problemów, iluzji normalności. Austin i Julia rysują się jako postaci o silnych charakterach i sporym przydziale życiowego farta. Dopiero później stopniowo pojawiają się sygnały, że pod zewnętrzną, beztroską warstwą kryją się poważne lęki, słabości oraz - przepracowane i nieprzepracowane - doświadczenia z przeszłości, których zarówno zapomnienie, jak i wyciągnięcie na światło dzienne okazuje się o wiele trudniejsze, niż by się chciało. Czasem zdecydowanie łatwiej utopić je po prostu w alkoholu.

K.A. Linde z ogromną dawką wyczucia mierzy się na kartach swojej powieści z tematem uzależnień, sięgając do niego w różnych stadiach fabuły, odwzorowując wielość jego twarzy i nadając każdemu nawiązaniu indywidualnego charakteru. Na problem patrzymy zarówno oczami osoby uzależnionej, jak i z perspektywy jej bliskich. Ekstremum równoważne jest odcieniami bardziej stonowanymi, a wątki dające nadzieję na szczęśliwszy ciąg dalszy przeplatają się z wątkami ukazującymi przegraną walkę, brak uświadomienia i upadek na samo dno. Uzależnienie staje się motywem spajającym "Spróbujmy jeszcze raz" w przemyślaną całość, przy czym spod warstwy fabularnej cały czas przebija autentyczna empatia autorki. Związek głównych bohaterów płynnie wpisany został w powyższy kontekst, stając się miejscem zetknięcia wszystkich jego ogniw, a jednocześnie obrazując kolejną, mniej standardową odsłonę problemu - uzależnienie od bliskości osoby, która już nie raz zadawała nam ból.

Relacja Julii i Austina, a także sami bohaterowie, na przestrzeni fabuły ulegają znaczącej przemianie. Dojrzewają, stają się bardziej otwarci na trudne decyzje. Jest to proces jak najbardziej pożądany i naturalny w obliczu wydarzeń, w jakich stawia ich autorka. Mój główny zarzut wiąże się jednak z pozycją wyjściową, z której bohaterowie startują. Książka, która finalnie okazuje się przemyślaną, emocjonalną historią z mądrym przesłaniem, zaczyna się bowiem rozczarowująco infantylnie. Dość sztampowe otwarcie i niedojrzałe zachowanie bohaterów z pierwszych rozdziałów uwypuklają co prawda drogę, jaką Julia i Austin przeszli, jednak pierwsze spotkanie czytelnika z wykreowaną przez K.A. Linde rzeczywistością zamiast zachęcać, działa moim zdaniem na niekorzyść historii. A ta ma przecież wiele do zaoferowania.

Pierwsze nie najlepsze wrażenie na szczęście zaciera się, gdy tylko akcja nabiera impetu. Poszczególne, kluczowe wydarzenia wdzierają się w historię gwałtownie, z zaskoczenia, doskonale korelując z wybuchowym charakterem relacji głównej pary. Wszystko pomiędzy to z kolei czysta zmysłowość, formujące się uczucie i emocje rozpięte na niezwykle szerokiej skali. Wystarczy dodać jeszcze na koniec siłę braterskich, siostrzanych i przyjacielskich więzi, trochę porozchlapywanych wokół farb oraz pluszowego jednorożca i esencję "Spróbujmy jeszcze raz" mamy gotową. Do wypicia jednym duszkiem. Tylko warto pamiętać, że emocjonalnie może kopać mocno.

Karolina Drabik

Eli1605 | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Ta część dotyczy trzeciego z braci Wrightów. Chyba najmniej w niej seksu a odrobinę innych treści. Jest tu jakaś myśl przewodnia. Mam to przeczytałam, ale bez fajerwerków.

Kasiek | 2018-03-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2018

Trzecia część sagi o braciach Wright. Tym razem rzecz dotyczy Austina. Jego historia jest chyba najbardziej skomplikowana spośród dotychczasowych, a główną przyczyną jest jego problem z alkoholem. Związek z Julią jest bardzo burzliwy. Nie brakuje sielankowych momentów, jednak te gorsze przeważają, aż do sytuacji, w której wszystko zostaje postawione na jedną kartę. Oczywiście historia jest przewidywalna i zakończenie oczywiste od samego początku, jednak książkę czyta się przyjemnie. Poza tym autorka poruszyła również kwestie sióstr, co zapowiada ciekawe kontynuacje.

zaczytanapatka | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Julia Banner jest kierownikiem działu HR w firmie Wright Construction. Zrywa ze swoim chłopakiem Trevorem i wybiera się z przyjaciółką Heidi nad jezioro. Zamierza miło spędzić czas i zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół. Jej plany legną w gruzach gdy okazuje się, że jest tam również Austin. Jakiś czas temu spędzili ze sobą sześć cudownych tygodni, które zakończyły się wielką katastrofą i złamanym sercem. Austin wywołuje w niej jednocześnie gniew i pożądanie. Działa na nią jak narkotyk i dziewczyna nie chce zostać zraniona kolejny raz. Oboje skrywają w sobie mnóstwo tajemnic i nie potrafią bezgranicznie komuś zaufać. Alkohol jest dla Austina wolnością, tłumi jego myśli i uczucia. Starają się zapomnieć o tygodniach, które kiedyś ich łączyły. Zadziorna i pyskata Julia nie jest obojętna egoistycznemu Austinowi. Zdają sobie sprawę jak bardzo się krzywdzą ale pomimo tego coś bardzo ich do siebie ciągnie. Od nienawiści do miłości droga jest bardzo krótka. Czy będą potrafili się...

magpie101 | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

W tej czesci poznajemy kolejnego z braci Wrightem tym razem Austina, ktory ma 31 lat, jest czarna owca w rodzinie i nikt nie traktuje go powaznie. Austin jest alkoholikiem, ktory praktycznie od sniadania pije i cala rodzina mowi o tym glosno ale on sam uwaza, ze nie ma problemu z alkoholem.
Jest tez Julia, kobieta ktora Austin skrzywdzil dwa lata wczesniej jednak nadal o niej mysli. Austin chce kolejnej szansy z Julia, obiecuje, ze przestanie pic ale oszukuje tylko sam siebie i dziewczyne.
Musialo dojsc do tragedii aby Austin zrozumial, ze jest chory i potrzebuje pomocy ale czy to nie jest juz za pozno, czy Julia da mu trzecia szanse? O tym sie przekonacie czytajac ta ksiazke.
W "Sprobujmy jeszcze raz" bardzo czesto pojawiaja sie bohaterowie z dwoch poprzednich czesci przez co ksiazka jest naprawde bardzo dobra, polecam!

sabi | 2018-03-10

Trzecia część serii Mister Wright - Spróbujmy jeszcze raz jest dobra a nawet bardzo dobra, bohaterów poznaliśmy we wcześniejszych częściach Austin ze swoim urokiem i Julia koleżanka Emery i Heidi. Uważam że ta część jest najlepsza z dotychczasowych przyciągnęła mnie do siebie i trzymała w napięciu.Trudny wątek z Sutton jej stratą tak nieoczekiwaną. Świetny wątek z przeszłością Julii która ją dopada z trudnymi decyzjami jakie musi podjąć jak się okazuje samodzielnie a dlaczego ??? Po odpowiedź sięgnijcie do książki gorąco zachęcam.

Moya | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Książka?... słodko-gorzka...
Podeszłam do tej ( trzeciej już ) części trochę sceptycznie ponieważ poprzednia (delikatnie mówiąc) nie "rzucila mnie na kolana" . A że z natury gdy zaczynam czytać to staram się przeczytać całość, bez znaczenia czy książkę czy całą serię.
Czytam zawsze z nadzieją że być może coś mnie zaskoczy.
Tak właśnie się stało z tą częścią serii o braciach Wright.
Tym razem wkraczamy w "świat" Austina i Julii. Każde z nich ma skomplikowaną przeszłość... każde z nich musi pokonać swoje problemy/demony.
Kiedyś już byli razem .. ale czy uda im się to znowu ? Czy uda im się stworzyć wspólną przyszłość?
Warto przeczytać by się przekonać... jest to książka którą mogę śmiało polecić.

Isiak1989 | 2018-05-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2018

Trzecia część serii o braciach Wright według mnie jest najlepsza, bardziej dojrzała w porównaniu z wcześniejszymi, poruszająca ważne tematy jak alkoholizm, przemoc w związku, śmierć oraz ukazująca sposób radzenia sobie z problemami, przeciwnościami losu. Uświadamiająca jak bardzo potrzebne jest nam wsparcie najbliższych, ich miłość.
"Spróbujmy jeszcze raz" to naprawdę dobra książka.

zofiawkrainieksiazek | 2018-02-19

K. A. Linde już nie raz rozgrzała moje serce. Jej historie zawsze wywołują burzę emocji, uśmiech na twarzy oraz morze łez wzruszenia. Są piękne, romantyczne, a przy tym niezwykle prawdziwe. To, przez co przechodzą bohaterowie mogłoby się przydarzyć każdemu z nas i właśnie za ten pierwiastek realności cenię autorkę i jej twórczość. Przy historiach starszych braci Wright czułam zachwyt, ale to wydarzenia z życia Austina ścisnęły mnie za serce, wywołały wodospad łez i dały nadzieję na lepsze jutro.
Austin i Julia spędzili ze sobą sześć błogich tygodni. Układało się między nimi jak w bajce. Do czasu. Ich miłosna bańka szybko prysła. Pozostał po niej tylko ból, cierpienie i niezrozumienie. Chociaż od tego czasu minęły dwa lata, intensywność uczuć się nie zmieniła. Dla Julii Austin jest jak narkotyk, dla Austina Julia jest ideałem. Niestety, nie zawsze to wystarcza. Kobieta nie chce po raz kolejny ulec pięknemu mężczyźnie, nie pozwoli sobie znowu złamać serca. Tylko jak uciec od kogoś,...

JustMajka | 2018-06-15

Julia przeprowadziła się do Lubbock stosunkowo niedawno i od razu rozpoczęła pracę w firmie Wrigtów. Szybko odnalazła przyjaźń u Heidi i Emery. Przyjęły ją do swojej paczki i nie pozwoliły, aby rozpamiętywała przeszłość - o której nie miały nawet pojęcia. A była ona wyjątkowo przerażająca... Julia z pewnością wyróżniała się z tłumu - jej ciało zdobiło wiele tatuaży, a kolczyk w nosie dopełniał całości. Taki miała image, choć wiązał się on niestety z chwilami, o których dziewczyna wolałaby zapomnieć. Z kolei Austin Wright był typem niegrzecznego chłopca. I choć Julia starała opierać się uczuciu, musiała przyznać, że bardzo ją do mężczyzn tego rodzaju ciągnęło. Ale czy byłaby w stanie wytrzymać z nim na dłuższą metę? Ausin był uzależniony od alkoholu. Ciężko było go spotkać całkowicie trzeźwego, ale jak wiadomo - taka osoba nigdy nie widzi w tym problemu. Alkohol uśmierzał jego ból, wszystkie gorsze myśli, wprawiał w przyjemny stan odrętwienia. Tylko czy na takiego człowieka można...

Natalia | 2018-03-07
Przeczytana: 07 marca 2018

"Austin jest jak wciąganie kokainy i odlot. Czujesz się bosko, będąc pod wpływem, ale potem sięgasz dna."

Historia widziana jest oczami Jules oraz Austina. Już na początku dostrzegamy, że powieść jest romansem połączony z przeciwnościami losu. Przyznam, że akcja płynie powoli. Niestety u mnie jest tak, że jeśli na początku nie czuję konkretnego kopa akcji, to lekturę czytam wolno i mozolnie. W tym wypadku było podobnie. Coś mi w niej nie zagrało. Lekko się nią zawiodłam.

W sumie jest tak, że język mi nie wadził, sama fabuła również. W gruncie rzeczy nie widzę większego problemu niż ten, że akcja jest zbyt mozolna. Jest ona dość nostalgiczna, brakuje jej właściwej sobie mocy. Przy takich romansach zazwyczaj lubię jak dzieje się dużo, lecz pomimo wszystko nie cierpię gdy jest aż nadto szczegółów. Trudno jest mi to w umiejętny sposób wytłumaczyć, lecz w podsumowując chodzi mi o to, że akcja jest wolna, brak w niej szczegółów.

"Chciałem zapomnieć. Chciałem kogoś, kto...