Weteran

Okładka książki Weteran
Katy Regnery Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Współczesne baśnie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Współczesne baśnie (tom 1)
The Vixen and the Vet
NieZwykłe
2018-03-14
2018-03-14
Data 1. wydania:
2014-06-04
Maciej Olbryś
Weteran artykuł piękna i bestia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo fajna historia :) i przede wszystkim fajnie napisana. Na pewno przeczytam kolejna część .

Fajna :) Trochę baśniowa niczym Piękna i Bestia, ale czytało się przyjemnie.

Fajna :) Trochę baśniowa niczym Piękna i Bestia, ale czytało się przyjemnie.

Współczesna wersja Pięknej i Bestii. Cóż w końcu książka w której liczy się nie tylko wygląd zewnętrzny ale wnętrze. Kocham tą książkę, wzrusza do łez i pokazuje że kochamy za to jakim ktoś jest a nie jak wygląda. Piękna historia. Polecam.

Piękna historia o miłości, gdzie nikt nie jest idealny. Doskonale miłość ubrana w słowa, ciekawy pomysł na powieść.
Polecam zdecydowanie.

Polecam zdecydowanie.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej chwili. Faktycznie może miejscami sprawia wrażenia banalnej, jednak to fajna pozycja do przeczytania podczas weekendu :)

Przepiękna nowa odsłona motywu pięknej i bestii. Rodzące się uczucie między młodą pisarką, a poturbowanym, dosłownie i w przenośni, weteranem, to coś co chwyciło mnie za serce. Historia rozczulająca i dająca nadzieję, cudowna na długi wieczór z książką. Przeżyłam cały wachlarz emocji. Polecam !

Akcja rozwijała się za szybko, niewspółmiernie opisana do potencjału, który miała.

Zamysł książki i przedstawienie jej jako współczesnej wersji Piękna i Bestia myślę że się udał autorce. Połączona jest historia weterana, który przeżył wybuch miny z piękna pisarka. W książce znajdują się bardzo ważne wartości tj. Samoakceptacja siebie i docenienie wartości życia i cieszenia się nim.
Największym minusem całości książki jest to, że niektóre opisy byly przesłodzone, odbiegające od realiów.
Patrzac na plusy . Lubię tę ksiazke, zdecydowanie (przeczytałam ją w dwa długie wieczory). Akcja toczy się szybko. Styl pisania akutorki jest ok. Na oderwanie się od codzienności jak najbardziej mozna skusić i ją przeczytać.

Największym minusem całości książki jest to, że niektóre opisy byly...

Określenie tego dzieła i ich bohaterów jako „Piękna i Bestia” jest naprawdę trafne. Katy przedstawiła nam opowieść o człowieku, który odciął się od ludzi, którzy się go bali. Kto by tego nie zrobił, prawda? Ta historia wywołała u mnie wielką gamę uczuć. W pewnych momentach miałam ochotę zakopać się w pościeli i płakać nad losem tego biednego mężczyzny. Mężczyzny tak kochanego, wyrozumiałego, oczytanego, miłego, a przede wszystkim odrzuconego przez ludzi. Nikt nie chciał mu pomóc, nikt nie widział jego zasług. Zauważali tylko jego wygląd, jego blizny, których przecież nie chciał. Savannah sprawiła, że znowu uwierzył w to, że może należeć do świata. Dla niej był w stanie zrobić wszystko i to zrobił. Przeszedł ogromną zmianę od początku książki, aż do końca. Dopuścił do siebie kogoś, kto prawdziwie go pokochał. Kogoś kto patrzył głębiej. Pozwolił sobie żyć i to w tym wszystkim było najpiękniejsze. Postać Ashera sprawia, że nawet narracja trzecioosobowa, której nienawidzę nie powstrzymała mnie przed dalszym czytaniem. W tej książce są pokazane wszystkie wartości, którymi człowiek powinien się kierować. Zaufanie, miłość, patrzenie głębiej… Człowiek pierwsze co robi to patrzy na wygląd. Nie powinno tak być. Pierwszy raz pokochałam bohatera książkowego, który nie jest bad boyem. Asher w odpowiednich momentach potrafi być stanowczy i pewny siebie, ale od razu po chwili zaskakiwał mnie swoją delikatnością, niepewnością, a przede wszystkim wzruszeniem. Płakał i nawet się tego nie wstydził. Co do Savannah… Postąpiła źle, ale wzięła się w garść i naprawiła swój błąd. Jest prawdziwym aniołem dla naszego głównego bohatera. Co do stylu pisania to był on bardzo przejrzysty, a słownictwo bardzo bogate i urozmaicone. Od dzisiaj ta książka jest moją top 1. Kto nie czytał nawet nie wie co traci.

Savannah została zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu ufała.
Wraca do rodzinnego miasta gdzie otrzymuje propozycje napisania reportażu o interesującym człowieku.
Asher to okaleczony weteran wojenny, który od powrotu osiem lat temu nie opuszcza swojego domu.
Pewnego dnia dziewczyna puka do jego drzwi ubrana w kolorową sukienkę.
Od tej chwili życie tej dwójki już nie będzie takie same.

Lubicie bajkę o Pięknej i Bestii?
Ja uwielbiam.
Dlatego postanowiłam sięgnąć po tą książkę.
To 1 część serii Współczesne Baśnie.

Od pierwszych stron było czuć między bohaterami więź.
Poznawali się nawzajem i zaprzyjaźnili.
Zaskoczyło ich to uczucie.
Ash postanowił dla ukochanej wyrwać się ze swojej skorupy i zmienić swoje życie.
Wiele wycierpiał by wrócić do normalności.
Savannah wspierała go jak mogła, ale popełniła błąd. Kolejny raz zaufała temu,któremu nie powinna i wszystko się posypało.
Długo musiała starać się o wybaczenie.
Na szczęście jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze.

Książka bardzo mi się podobała.
Były łzy radości i wzruszenia.
To książka o tym,że miłość nie patrzy na wygląd, ale na wnętrze człowieka.

Polecam każdemu kto lubi takie historie.

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

Savannah została zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu ufała.
Pewnego dnia dziewczyna puka do jego drzwi ubrana w kolorową sukienkę.
Od tej chwili życie tej dwójki już...