Bezdroża

Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Cykl: Sam Berger i Molly Blom (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Inland
Ag2S

Były detektyw Sam Berger otwiera oczy i nie ma pojęcia, gdzie jest. Otacza go biel, świat pozbawiony kształtów. Towarzyszy mu Molly Blom. Wkrótce Berger zaczyna rozumieć, że oboje uciekają przed wymiarem sprawiedliwości, który przestał być sprawiedliwy. W zapierającej dech w piersiach kontynuacji międzynarodowego bestsellera Pustkowia Sam i Molly otrzymują zadanie powiązane z nieprzyjemną...

W zapierającej dech w piersiach kontynuacji międzynarodowego bestsellera Pustkowia Sam i Molly otrzymują zadanie powiązane z nieprzyjemną sprawą z przeszłości. Morderca już dawno został skazany i osadzony w więzieniu, ale czy to naprawdę on jest sprawcą?

Mrożącą krew w żyłach podróż przez lodowate serce mroku. To Arne Dahl w szczytowej formie.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/hinterland,p675383724

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/hinterland,p675383724

katala | 2018-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Kiedy brałam do ręki Pustkowia, nie spodziewałam się tego co Arne Dahl ma w planach, co postanowił uczynić swoim bohaterom, co zrobić z nami czytelnikami. Teraz, uzbrojona w wiedzę, której poprzednio mi zabrakło, zabrałam się za Bezdroża. I teraz śmiało mogę powiedzieć, że nie byłam przygotowana na to, co spotkało bohaterów i mnie jako czytelnika podczas lektury Bezdroży.
W drugiej części opowieści o dwójce policjantów czy teraz już byłych policjantów Arne Dahl zabiera nas w świat krainy lodu i wszechobecnego śniegu. I zimna, nie tylko tego wynikającego z panujących temperatur, ale również tego, które kryje się w ludziach, które sprawia, że dokonane zbrodnie są okrutniejsze, plany niszczenia innych bardziej przemyślane, a przestępcy bardziej wyrafinowani. Duet poznanych wcześniej bohaterów ponownie staje przed zadaniami, które w miarę mijających białych dni, stają się coraz bardziej zagmatwane, przeciwnik nieoczekiwany, a droga do rozwiązania zagadki kręta, zasypana śniegiem i...

książek: 2059
jamczyk | 2018-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Bardzo dobra kontynuacja "Pustkowi". Arne Dahl po raz kolejny udowadnia, że świetnie potrafi konstruować fabułę, gmatwając wątki, by wyprowadzić czytelnika na manowce, a chwilę później łącząc wszystko w zgrabną i logiczną całość.
Już z niecierpliwością czekam na kolejną część. Dla każdego, kto lubi dobrze napisaną sensację, koniecznie.

Anna | 2018-03-30
Przeczytana: 30 marca 2018

Matko, jak ten Dahl umie tworzyć intrygi...
Znowu czytałam po nocach, z zapartym tchem, a i tak zakończenia nie przewidziałam.
Wszystko mi w tym Autorze pasuje. Dopisuję go do listy ulubionych.

Matylda Saresta | 2018-03-17

Klimat lepszy niż w 1 - zima i faktycznie bezdroża, ale więcej emocji wzbudziła we mnie jedynka, choć styl pozostaje taki sam - mnóstwo drobiazgów, mnóstwo szczegółów i zero oczywistości.
Zapowiada się na 3 część, którą z pewnością przeczytam:)

krokus19 | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Arne Dahl w super formie. Trudno powiedzieć, który z cykli tego szwedzkiego pisarza jest najlepszy. Drużyna A byłą niezła, ale dość zwyczajna jak na szwedzkie kryminały. OPCOP jak dla mnie zbyt szalony, zbyt krwawy, zbyt nieprawdopodobny. A Blom i Berger, choć to "dopiero" drugi tom zapowiada się naprawdę nieźle. Jest mrocznie, jest zimno, ciemno - i dosłownie i przenośnie. W tych książkach zbliża się do poziomu Nesbo i pod względem budowania napięcia, dynamiki akcji i tak dalej. W Szwecji wyszedł już trzeci tom cyklu (a może to będzie trylogia) - czekam na tłumaczenie z niecierpliwością.

Skylla | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Bezpośrednia kontynuacja tomu Pustkowia. Nic więc dziwnego, że bardzo podobna. Podobna ale jednak słabsza. Pierwszy tom miał w sobie dużo świeżości, a sama historia była dobrze wyważona. Tutaj wszystko jest niepotrzebnie pokomplikowane, czasem na siłę. Narracja także słabsza i czasami dziwna, jakby autor znudził się i eksperymentował :-). Czyta się mimo wszystko dobrze i z zainteresowaniem, ale jednak lekki zawód.

K-czyta | 2018-04-29
Przeczytana: kwiecień 2018

Mam z książką „Bezdroża” w pewnym sensie problem. Dosyć długo trwało zanim się w niej zaczytałam, ale później podobało mi się kilka twistów fabularnych. Samo zakończenie nie zrobiło jednak na mnie wielkiego wrażenia, a o kolejnej części, gdy się ukaże, nie myślę z jakąś dużą ekscytacją. Sam Berger i Molly Blom to bohaterowie, którzy mnie intrygują i nie chciałabym się z nimi rozstawać, ale na razie ta seria pozostaje dla mnie tylko niezła.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/04/arne-dahl-bezdroza.html

Mariolus18 | 2018-03-19
Przeczytana: 18 marca 2018

Przy czytaniu nie można nawet na chwilę tracić czujności-łatwo stracić wątek i pogubić się w gąszczu szczegółów. Nagłe zwroty akcji są tu na porządku dziennym. No i oczywiście jak to u Dahla nikt z bohaterów nie jest tym za kogo jest od początku uważany. To oczywiście dodaje smaczku powieści ale nie ułatwia czytania. Do tego czytelnicy, którzy liczyli na rozwiązanie zagadki z części pierwszej muszą liczyć się z rozczarowaniem-jest tu całkiem nowa sprawa. Klimat książki jest mroźny i niepokojący, no i to nieoczywiste zakończenie, do którego musimy się przyzwyczaić czytając tę serię. A teraz czekam na ciąg dalszy.. byle nie za długo.

Miśka | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Arne się rozkręca... Jest coraz ciekawiej. Czy ktoś wie, kiedy w planach trzecia część?

książek: 1939
karola | 2018-04-21
Przeczytana: 24 marca 2018

Skończyłam czytać "Bezdroża" Arne'go Dahl'a. To szwedzki autor cyklu o Drużynie A, który bardzo lubiłam. Nowy cykl o Samie Bergerze i Molly Bloom jest bardziej dynamiczny i zdecydowanie bardziej zakręcony. Dużo się dzieje i trzeba być dobrze skoncentrowanym podczas lektury. Sprawa z 1ej części wciąż czeka na wyjaśnienie, a w "Bezdrożach" dominuje inna, mroczna zagadka. Czy polecam? Dla wielbicieli gatunku oczywiście.