Ostatnia para ucieka

Cykl: Opcop (tom 4) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Sista Paret Ut
Ag2S

Ostatnia para ucieka to czwarta i zarazem ostatnia część cyklu o grupie Opcop. Grupa Opcop zdążyła już stracić kilku członków, blizny innych nigdy się nie zagoją. Mafia jest silniejsza niż kiedykolwiek, handel narkotykami bardziej zaawansowany, a metody brutalniejsze, czego Paul Hjelm i jego koledzy doświadczyli na własnej skórze. Z nieoczekiwanej strony nadchodzi jednak nowe wyzwanie. W...

Ostatnia para ucieka to czwarta i zarazem ostatnia część cyklu o grupie Opcop.
Grupa Opcop zdążyła już stracić kilku członków, blizny innych nigdy się nie zagoją. Mafia jest silniejsza niż kiedykolwiek, handel narkotykami bardziej zaawansowany, a metody brutalniejsze, czego Paul Hjelm i jego koledzy doświadczyli na własnej skórze. Z nieoczekiwanej strony nadchodzi jednak nowe wyzwanie. W świecie, w którym z dnia na dzień zmieniają się reguły gry, pozostała już chyba tylko jedna rzecz, którą można manipulować: ludzkie DNA. Osłabioną jednostkę czeka ostateczna rozgrywka, a walka z przestępczością nabiera osobistego wymiaru – zwłaszcza dla Paula Hjelma.
Dahl gra z nami w szachy i wciąga nas w rozgrywkę, w której od początku zna swój zwycięski ruch. Nie wiemy tego aż chwili, gdy utkniemy z naszym królem zagonionym do narożnika.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/ostatnia_para_ucieka,p1706687479

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/ostatnia_para_ucieka,p1706687479

Anna | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Mój krytycyzm w stosunku do książek Arne Dahla jest zerowy.
Każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Policjanci z Opcopu są jak dobrze zaprogranowane maszyny - dostrzegają powiązania tam, gdzie zwykły śmiertelnik nawet nie domyśliłby się jakogokolwiek związku, są wrażliwi na niuanse, myślą z prędkością komputerów używanych przez NASA, a do tego wszystkiego mają jeszcze niesamowite szczęście. Poza tym nie piją, nie ćpają, nie oszukują, nie mają słabych punktów. I, o dziwo, nawet w życiu prywatnym im się układa, co ociera się już o brak wiarygodności.
Ale przecież wszyscy lubimy bajki i szczęśliwe zakończenia, nieprawdaż?

iacobus | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Całkiem niezłe czytadło. Dla tych którzy przebrnęli przez pozostałe trzy tomy - lektura obowiązkowa. W całym cyklu trochę męczy polit-poprawna sieczka. Zupełnie jakbym słuchał wynurzeń Junckera czy innego Cymmermansa ;-)

mr_best | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone