Pustkowia

Patronat LC
Arne Dahl Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sam Berger i Molly Blom (tom 1) Seria: Czarna Seria kryminał, sensacja, thriller
Utmarker
Maciej Muszalski
Czarna Owca
detektyw kryminał literatura szwedzka niebezpieczeństwo skandynawski kryminał szwedzki kryminał śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Utmarker
Sam Berger i Molly Blom (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Muszalski
Czarna Seria

Oficjalne recenzje i

Arne Dahl i nieznośny ciężar przeszłości

[ 9 ] Link do recenzji

Mocny, ciekawy i mroczny thriller. Muszę przyznać, że autor odwalił kawał dobrej roboty. Postacie i fabuła są dobrze napisane, a całość prawdziwego rozpędu nabiera w drugiej połowie książki. Zawsze podobały mi się historie, w których bohaterowie są wyjęci spod prawa i działają na własną rękę. Powieść pokazuje także jak wielkie krzywdy psychiczne może wyrządzić...

Do połowy książki trochę się męczyłam. Nie wiem czy to wina autora czy przekładu ale coś mi tutaj nie grało. Trudno mi było utrzymać uwagę, wiało nudą i lekkim chaosem. Ale pamiętam, że inna powieść autora zrobiła na mnie dobre wrażenie, postanowiłam brnąć. W okolicy giną piętnastoletnie dziewczyny. Ciał nie odnaleziono ale ktoś stara się policję wodzić za nos - wskazuje...

Z trudem dotrwałem do końca. Odradzam.

Dobrze się czyta, choć mrok przeważa. To moja druga książka Dahlego po "Ciemnej liczbie" i bardziej mi odpowiada. Znacznie większe zrozumienie postaci.

W "Pustkowiach" Arne Dahla trudnością dla mnie jest natłok nazwisk - jedna postać ma kilka fałszywych personaliów!
Ale Dahl dobrze pisze! Chociaż w sposób wymagający od czytelnika pewnego wysiłku. Jak kogoś mniej więcej w 1/3 książki szlag trafi, nie należy się zniechęcać, warto czytać dalej.

Dobry kryminał z bohaterami rozpoczynającymi nową serię. Fabuła nawet intrygująca, dotycząca przeszłości głównych postaci książki.

Do połowy czytało się jak złoto. Potem nastąpił masywny zwrot akcji i … napięcie zamiast rosnąć zaczęło siadać… Stopień skomplikowania fabuły jest dość schematyczny, no i te dialogi … Może i Arne Dahl ma status króla, cesarza, czy nowego MankelloLarssona, jednak nie zmienia to faktu, że „Pustkowie” to przyzwoity, ale średniej jakości kryminał bez fajerwerków.

Zawsze na miejscu tragedii zatrzymują się przechodnie i przejeżdżający ludzie. Taśma policyjna przyciąga gapiów jak magnes. Niektórzy są „niewidzialni”, a inni charakterystyczni. Dziwnym zbiegiem okoliczności kobieta z rowerem znalazła się na wielu zdjęciach. Co ją przyciągało do miejsc oddalonych od siebie?

Tam, gdzie mruczy ciemność i krzyczą ściany, swoje śledztwo...

Pierwszy tom serii skandynawskiej.Całkiem zgrabnie napisany thriller z ciekawymi postaciami głównych bohaterów.Akcja dynam8czna i pełna niespodziewanych zwrotów.Koniecznie trzeba przeczytać,bo nic nie jest takie jak nam się wydaje...

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale chyba nieudane. Sto stron i wystarczy. Absurdalna fabuła, dziwaczna narracja i główny bohater. Nie kontynuuję tej przygody. Nie polecam.

Wiem, że autor popełnił inne cykle kryminalne, więc nie odcinam się zupełnie.

Dyskusje

• 2018