40 godzin

Okładka książki 40 godzin Kathrin Lange
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki 40 godzin
Kathrin Lange Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Faris Iskander (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Faris Iskander (tom 1)
Gorzka Czekolada
40 Stunden
Media Rodzina
2017-09-27
2017-09-27
Miłosz Urban, Anna Urban
literatura niemiecka porwanie śledztwo thriller zabójca zagrożenie zamach terrorystyczny

W niedoczasie

Świetny, elektryzujący thriller. Trzymający w napięciu, mroczny, czyta się szybko. W mojej opinii bardzo dobra książka.

Faris Iskander jest muzułmaninem pracującym w berlińskiej policji,w wydziale specjalnym do walki z przestępstwami na tle religijnym. Urodzony w Egipcie,wychowany w Niemczech ,na co dzien musi stawiać czoło uprzedzeniom rasowym i religijnym. Nawet we wlasnym zespole.
Kiedy w stolicy Niemiec trwają obchody Ekumenicznych Dni Kościoła ,Faris otrzymuje anonimowy telefon i filmik ,na którym ktoś torturuje mężczyznę(ukrzyżowanie )
Policja ma czterdzieści godzin na znalezienie ofiary. Jeśli nie zdąży ,zginie nie tylko mężczyzna ale cały Berlin stanie w ogniu. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pogoń za zamachowcem . Faris musi zmierzyć się z szaleńcem (odkrycie kim jest osobnik-szokuje)
Historia ukazuje nam fanatyzm religijny w pełnej odsłonie (ojciec fanatyk religijny zmusza swego syna do różnych epizodów związanych z cytatami z Biblii-post,biczowanie- wbrew jego woli),odkryjemy siłę manipulacja wraz ze wszystkimi skutkami ,zagłębimy się w psychikę paranoika,oraz zahaczymy o progi rasizmu.
Fabuła książki to jak splyw kajakiem po rzece ,wiemy co może nas czekać ,przewidujemy różne scenariusze ,rozważamy wszystkie za i przeciw by zaraz po tym adrenalina pchnęła nas ku przygodzie,aby na końcu stwierdzić że było warto!
"40 godzin" to thriller w którym godziny zamieniają się w sekundy. Realistyczne opisy,charyzmatyczny bohater i niepokojące prawdopodobieństwo zdarzeń wywołują dreszcz emocji!!!
Polecam!!

Czytra się świetnie, ale....
To współczesny niemiecko- lewacki bełkot. Niesprawiedliwie oskarżani o terroryzm biedny muzułmanin, gdy tymczasem ksiądz katolicki ma romans z panią pastor, bo ona może mieć męża więc ok. Ale czy może mieć kochanków? Bo ochoczo wskakuje mężczyznom do łóżka? Młodzież ściąga do Berlina na spotkanie z Papieżem, by przy tej okazji przeżyć swój pierwszy seks??? To chore, zwłaszcza gdy było się uczestnikiem takich katolickich wydarzeń , chora wyobraźnia autorki. I w końcu
wyznawcy Chrystusa chorzy na tym punkcie nawiedzeni chcący naśladować Chrystusa a równocześnie sadystyczni mordercy. Papka ideologiczną . Z tych psychicznych religijnych zboczeń świat ratuje berliński policjant muzułmanin.

Czytra się świetnie, ale....

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Książka dobra, ale szkoda że akcja której oczekiwałam od początku, trochę się rozwlekła. Według mnie można było to skrócić. Książka ma 453 strony. Dopiero od ponad połowy czytanie idzie jak burza, wtedy wciąga najbardziej...

Niniejsza książka pojawiła się na rynku wydawniczym już jakiś czas temu, bo roku 2017 w serii Gorzka Czekolada ukazującej się pod szyldem Wydawnictwa Media Rodzina.

„40 godzin” to historia, której głównym bohaterem jest Faris Iskander. Zawieszony w czynnościach funkcjonariusz niemieckiej policji. Pewnego dnia od nieznanego nadawcy otrzymuje on e-mail z tajemniczym filmem przedstawiającym ukrzyżowanego mężczyznę. Dowiaduje się również, iż ma zaledwie 40 godzin na to, by go odnaleźć i ocalić życie ukrzyżowanemu, a także mieszkańcom Berlina.

W taki oto sposób rozpoczyna się mrożąca krew w żyłach gra z niebezpiecznym psychopatą oraz wyścig z czasem, bo przecież zegar wciąż tyka…

Kathrin Lange stworzyła misterną i niesamowicie wciągającą powieść kryminalną z jednej strony osadzając ją w realiach religijnych napięć i coraz powszechniejszych niestety zamachów terrorystycznych. Z drugiej strony natomiast okraszając ją skomplikowanymi pod względem psychiczno-emocjonalnym postaciami, które mają za sobą traumatyczne przejścia.

Tropienie zamachowca, który na różne sposoby myli tropy przypomina zabawę w ciuciubabkę. Iskander i jego współpracownicy czują się coraz bardziej osaczeni i zagubieni w gąszczu mylnych poszlak, jednak, mimo, iż w Berlinie, gdzie akurat trwają Ekumeniczne Dni Kościoła dochodzi do kolejnych wybuchów i są następne ofiary nasi śledczy się nie poddają.

Oprócz historii sensacyjnej jest to również według mnie opowieść mocno psychologiczna, ponieważ już sama postać niemieckiego policjanta mającego egipskie korzenie i będącego, co prawda niepraktykującym, ale jednak muzułmaninem budzić może różnorodne odczucia w jego otoczeniu. Fakt ten z całą pewnością nie jest bez znaczenia dla samego Iskandera i wywołuje w nim całą gamę emocji, zwłaszcza w kontekście wielu ekstremalnych sytuacji, w których zmuszony jest się odnajdywać i podejmować działania w celu ujęcia terrorysty.

Kathrin Lange uchyla też przed czytelnikami drzwi do psychopatycznej osobowości zamachowca. Zimnego, wyrachowanego osobnika, który bez najmniejszych skrupułów stawia swoje chore ultimatum.

Autorka prowadzi nas bardzo krętymi drogami do finału wyścigu z kurczącym się czasem. Czy Farisowi uda się w określonym czasie odnaleźć mężczyznę na krzyżu, czy też Berlin stanie jednak w ogniu?

Jeśli macie ochotę przeczytać dobrą powieść kryminalną, w której główny bohater z zagmatwaną i nie łatwą przeszłością próbuje zmierzyć się z wyrachowanym psychopatą, rozwiązując przy tym bardzo wiele zagadek rzucanych mu wciąż niczym przysłowiowe kłody pod nogi to koniecznie zanurzcie się w lekturę odliczając razem z Farisem Iskanderem tytułowe „40 godzin”.

Dodam jeszcze, że w roku 2018 pojawiła się druga odsłona cyklu o Farisie Iskanderze, która nosi tytuł „Detonator”. Niestety nie czytałam tej książki, ale mam nadzieję, że kiedyś to nadrobię.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Miłość stanowi siłę napędową działań człowieka. I tych dobrych i tych okrutnych. On kiedyś kochał całym sercem, ale jego wybranka miała męża. I była muzułmanką. A w islamie karą za zdradę jest śmierć. Ukamienowali ją na jego oczach. Kazali patrzeć jak umiera. W chwili gdy odeszła jego serce skamienialo i stało się bryłą lodu. Odtąd jego motywem była zemsta na wszelkich religiach. Został okrutnym cynicznym mordercą wcieleniem zła. Pałał żądzą mordu. Doskonała okazja do rozprawienia się z e znienawidzonymi religiami nadeszła podczas ekumenicznych uroczystości gdy kościoły: katolicki i protestancki postanowiły wyciągnąć do siebie dłoń zgody. Szatański plan ziszczą się. Gdy tylko na krzyżu jaki pojawia się w zakamarkach Berlina zawisa człowiek. Jego serce jeszcze bije gdy zatrzyma się zginą wszyscy uczestnicy ceremonii na stadionie. Odkrycie tożsamości i tajemnic zabójcy staje się zadaniem Farisa Iskandera. Muzułmanina. Funkcjonariusz wydziału WPR ma 40 godzin by ocalić ludzi zgromadzonych na Mszy wieńczącej uroczystości. Czy Daria zdoła podnieść ten ciężar i odnaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania? Przeczytajcie koniecznie. Jak dla mnie rewelacja!

Czytało się dobrze. W pewnym momencie już wiedziałam kto, ale jeszcze nie wiedziałam dlaczego. Mimo wszystko było zaskoczenie na koniec.

Całkiem niezły thriller.
Początek bardzo mocny, mrożący krew w żyłach, ale później akcja nieco zwalnia. Nie na tyle jednak, by powieść stała się nudna. Wręcz przeciwnie, była bardzo ciekawa i wciągająca.
Niemiecki policjant muzułmańskiego wyznania (choć niepraktykujący),z pochodzenia Egipcjanin, ale w pełni zintegrowany z niemiecką społecznością zostaje "wybrany" przez niezwykle niebezpiecznego psychopatę do swojej chorej gry, którą stawką jest nie tylko życie ukrzyżowanego człowieka, ale też życie tysięcy Berlińczyków, którym grozi zamachem bombowym na niewyobrażalną skalę. I cóż ma zrobić biedny Iskander?...
To niezwykle ciekawa postać, świetnie wykreowana. Prosty człowiek, ze swoimi przywarami i wadami, ale też zaletami musi stawić czoło niezwykle niebezpiecznemu bandycie. Ugania się więc za nim po całym Berlinie, chcąc dopaść go za wszelką cenę. (To bardzo mnie zaciekawiło, gdyż niedawno byłem w tym mieście a opis kilku miejsc pokrywał się z tymi, które odwiedziłem.)
Autorka poruszyła także problem postrzegania przez rodzimą społeczność muzułmańskich imigrantów. Nie wszyscy są przecież fanatycznymi islamistami. Chcą normalnie żyć i pracować, ale nie mają łatwo...
W sumie całkiem dobra powieść, choć kilka mankamentów można by wytknąć. Po następny tom "Detonator" na pewno wkrótce sięgnę.
Polecam!

Całkiem niezły thriller.

Zaczęło się świetnie. I naprawdę bardzo mi się podobało, chociaż zakończenie wydało mi się jakby nie pełne. Czekałam co jeszcze się wydarzy? Czy mnie autorka zaskoczy? No ale nic- ogólnie oceniam książkę bardzo dobrze i polecam na jesienne wieczory.

• 2017
  • 2017