Ciuciubabka

Wydawnictwo: Czarna Owca
BLINDBOCK
Paul Hjelm, OpCop, gangi, przemyt
Aksamitt

Europol dostaje informację,że pozostające w cieniu gangi kontrolujące europejskich żebraków łączą się w wielką sieć, skupioną na przemycie ludzi. Od kilku tygodni Paul Hjelm i jego zespół z OpCopu śledzą podejrzanych o kierowanie tą potężną organizacją. Przełom w śledztwie będzie dopiero drastycznym początkiem serii tragicznych wydarzeń.

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Paulina | 2019-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2019

To juz trzecia czesc tej serii. I jest tak samo dobra jak dwie pozostale, a moze nawet lepsza. Trzyma w napieciu do ostatniej strony.
Goraco polecam.

nie dałam rady doczytać, a tak lubię książki Dahla... nie wiem, co mnie tak zniechęciło, może za dużo polityki tym razem, przez co rozmyły się wątki kryminalne

książek: 2059
jamczyk | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Po raz kolejny Arne Dahl udowadnia, że jest bardzo dobrym pisarzem, z wieloma ciekawymi pomysłami, potrafiącym stworzyć wyrazistych bohaterów, którym niestraszne żadne wyzwania. Warte zaznaczenia jest również to, że autor doskonale orientuje się w trendach polityczno-ekonomicznych, co ma odzwierciedlenie w powieści. Był wybuch na autostradzie, a później jest jeszcze ciekawiej. Czas na część czwartą...

iacobus | 2017-06-30

Najciekawsza chyba - jak dotąd - część cyklu o jednostce Opcop. Niestety - kończy się potwornym cliffhangerem! Zabieram się zatem za część ostatnią...

Krzysiek88 | 2017-05-17

Jak dla mnie to za bardzo śmierdziało tutaj polityką i te achy,ochy na temat unii europejskiej.

movedbybooks | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

W przeciwieństwie do wcześniejszych książek Dahla, które rozpoczynały się dość niemrawo, ta już od pierwszych stron narzuca szybkie tempo. Autor prowadzi równolegle kilka wątków, w których czytelnik może się na początku gubić jednak zostają one zgrabnie połączone tworząc ciekawą historię. Choć książka jest gruba, kolejne strony "wchodzą" doskonale, bez żadnych dłużyzn czy niepotrzebnych opisów.

daka | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Kryminał
Przeczytana: 15 października 2016

Takie zakończenie, a w zapowiedziach nie ma następnej części! To znęcanie się nad czytelnikiem w czystej postaci. Ciuciubabka, jak wszystkie poprzednie części ma te same zalety. I te same wady :-) Dużo wątków, wielu bohaterów, ale jak już wejdziesz w ich świat-nie możesz się oderwać. Bardzo aktualny wątek uchodźców ( tutaj głównie Romów), traktowania ich przez społeczeństwa Europy, ale również intrygujący i obecny teraz temat obrony własnych interesów przez wielkie korporacje międzynarodowe. W tym wszystkim kilkoro ludzi, którym zależy.... No i to zakończenie... Kiedy się dowiemy co naprawdę dzieje się z tą dwójką, spisaną na straty w poprzedniej części? I czy mamy kolejną ofiarę? No, kiedy?

Anna | 2016-09-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Ach, co za radość z czytania!

Zakończenie może nieco zbyt dramatyczne, ale poza tym sam miód.
Akcja, bohaterowie, tematyka - wszystko mi w tej książce pasowało.

A najbardziej podoba mi się, że będzie kolejna część.
Czekam z niecierpliwością.

eR_ | 2016-08-28
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Skandynawskie kryminały, choć podbijają serca czytelników na całym świecie, mają jedną podstawową wadę - wszystkie wydają się być takie same. podobnie jest w przypadku Ciuciubabki, nie mniej to naprawdę udana pozycja dla fanów thrillerów wypełnionych po brzegi bohaterami.Zacznijmy może jednak od początku.

Organizacja OpCop zajmuje się śledztwem, którego głównym wątkiem jest handel żywym towarem, a ściślej rzecz ujmując żebrakami.Przestępcy, wyszli z założenia, że takimi osobami nikt się nie zainteresuje.Co za tym idzie, ich proceder będzie kwitł i przynosił dochody.Tak się działo-istotnie na samym początku.Sprawa w którą zaangażowano rzeszę ludzi i nie mały środki, stała w miejscu.Dopóki, pewien szczegół, nie sprawił, że całe to dochodzenie nabrało tempa, które wskazywało na pozytywne rozwiązanie, tego bulwersującego procederu.

Pobocznym wątkiem, jest śledztwo, jakie prowadzi Paul Hjelm, który nieoficjalnie wspiera pewną panią komisarz, której ustawa-o ile ujrzy światło dzienne,...

AKasiaCzyta | 2016-08-21
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Jakiś czas temu miało miejsce moje pierwsze spotkanie
z bohaterami cyklu o tajnej jednostce OpCop. Kiedy dowiedziałam się, że pojawił się kolejny tom, musiałam po niego sięgnąć. Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania, ale i tak przeczytam następne części.

Policjanci z OpCop śledzą szajkę zajmującą się handlem żebrakami na terenie całej Europy. Przez długi czas ich działania nie przynoszą żadnego skutku, aż w końcu następuje przełom, poprzedzony emocjonującymi zdarzeniami.
W tym samym czasie Paul Hjelm pomaga nieoficjalnie pewnej pani komisarz UE, której projekt ustawy może nieodwracalnie zmienić świat. Jeżeli ten pomysł wejdzie w życie, wielu potentatów straci miliony.
Nie dziwi więc fakt, że nad kobietą wisi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Prawda jest taka, że przez pierwsze kilkadziesiąt stron miałam ochotę tę książkę rzucić w kąt. Na jej stronach przewija się zbyt wielu bohaterów i zupełnie nie potrafiłam za tym wszystkim nadążyć. Byłam zmęczona i zirytowana. To...