Ostatnia para ucieka

Arne Dahl Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Opcop (tom 4) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Sista Paret Ut
kryminał, sensacja, thriller
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Czarna seria
Anna Krochmal Robert Kędzierski

Godne zwieńczenie 4, ostatniej serii o grupie Opcop. Te wszystkie 4 części są jak 4 sezony dobrego serialu. Nie każdy był udany - po świetnej pierwszej części "Głuchy telefon", "Gorące krzesła" zostawiły spory niedosyt. To była z pewnością najsłabsza ze wszystkich części, niemniej, po przeczytaniu "Ciuciubabki" oraz "Ostatniej pary" całość nabiera klarownego obrazu.

Dahl,...

Wspaniałe zakończenie serii. Myślę też, że najlepsza z czterech części. Nie można się oderwać.
Polecam!

Ostatnia i moim zdaniem najciekawsza część serii o Opcop. Grupa ulega rozproszeniu, pary rozjeżdżają się we wszystkie strony świata, jednak wciąż kontynuują wątki znane czytelnikowi z poprzednich tomów. Krok po kroku zagadki znajdują swoje rozwiązania, a pary mogą wrócić i na nowo stać się częścią grupy.

2059

Bardzo zgrabne zamknięcie (?) cyklu Opcop. Trochę szkoda, że to już koniec przygód bohaterów, z którymi zżywało się przez ostatni rok. Dla fanów "Drużyny A" i "Opcopu" lektura obowiązkowa, a Arne Dahl, jest świetnym pisarzem i basta.

Całkiem niezłe czytadło. Dla tych którzy przebrnęli przez pozostałe trzy tomy - lektura obowiązkowa. W całym cyklu trochę męczy polit-poprawna sieczka. Zupełnie jakbym słuchał wynurzeń Junckera czy innego Cymmermansa ;-)

Mój krytycyzm w stosunku do książek Arne Dahla jest zerowy.
Każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Policjanci z Opcopu są jak dobrze zaprogranowane maszyny - dostrzegają powiązania tam, gdzie zwykły śmiertelnik nawet nie domyśliłby się jakogokolwiek związku, są wrażliwi na niuanse, myślą z prędkością komputerów używanych przez NASA, a do tego wszystkiego mają...

• Kryminał
  • Ebooki
  • Kryminały
  • Czarna Seria
  • Chcę w prezencie
  • Pożyczone
  • 2018

Dodaj cytat z książki Ostatnia para ucieka