Ciuciubabka

Okładka książki Ciuciubabka Arne Dahl
Okładka książki Ciuciubabka
Arne Dahl Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Opcop (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Opcop (tom 3)
Czarna seria
BLINDBOCK
Czarna Owca
2016-07-20
2016-07-20
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Paul Hjelm OpCop gangi przemyt

Są takie książki "filmowe" jak ja to nazywam. I ta należy do nich. Idealny scenariusz na świetny film lub serial sensacyjny. Gdzie siedzisz w fotelu i wgniata Cię w niego, nie możesz na chwilę oderwać wzroku od akcji.
Gdzie wiele wątków, pozornie nie powiązanych ze sobą, w końcu się łączą.
Taka właśnie jest ta książka.
Serdecznie polecam.

Gdzie wiele wątków, pozornie nie powiązanych ze sobą, w końcu się łączą.
Taka właśnie jest ta książka.
Serdecznie polecam.

Początek powieści mnie zaskoczył, znalazłam się nagle w trakcie trwającego śledztwa bez wcześniejszego wprowadzenia - czy mi to przeszkadzało? Nie.
Uwielbiam styl pisania Arne Dahla i każda jego książka po prostu mnie zachwyca.
Polecam gorąco!

Uwielbiam styl pisania Arne Dahla i każda jego książka po prostu mnie zachwyca.
Polecam gorąco!

To juz trzecia czesc tej serii. I jest tak samo dobra jak dwie pozostale, a moze nawet lepsza. Trzyma w napieciu do ostatniej strony.
Goraco polecam.

Goraco polecam.

Po raz kolejny Arne Dahl udowadnia, że jest bardzo dobrym pisarzem, z wieloma ciekawymi pomysłami, potrafiącym stworzyć wyrazistych bohaterów, którym niestraszne żadne wyzwania. Warte zaznaczenia jest również to, że autor doskonale orientuje się w trendach polityczno-ekonomicznych, co ma odzwierciedlenie w powieści. Był wybuch na autostradzie, a później jest jeszcze ciekawiej. Czas na część czwartą...

Najciekawsza chyba - jak dotąd - część cyklu o jednostce Opcop. Niestety - kończy się potwornym cliffhangerem! Zabieram się zatem za część ostatnią...

W przeciwieństwie do wcześniejszych książek Dahla, które rozpoczynały się dość niemrawo, ta już od pierwszych stron narzuca szybkie tempo. Autor prowadzi równolegle kilka wątków, w których czytelnik może się na początku gubić jednak zostają one zgrabnie połączone tworząc ciekawą historię. Choć książka jest gruba, kolejne strony "wchodzą" doskonale, bez żadnych dłużyzn czy niepotrzebnych opisów.

Jak dla mnie to za bardzo śmierdziało tutaj polityką i te achy,ochy na temat unii europejskiej.

1934

nie dałam rady doczytać, a tak lubię książki Dahla... nie wiem, co mnie tak zniechęciło, może za dużo polityki tym razem, przez co rozmyły się wątki kryminalne

Najlepsza część tej serii, zwłaszcza dzięki mocnej i trzymającej w napięciu końcówce.
Największy minus według mnie to jak zawsze u tego autora dużo mało wnoszących do fabuły opisów no i poznaliśmy poglądy polityczne pisarza.

Genialna książka, koniec trzymał mocno w napięciu.
Kolejna od tego autora i kolejna, która zachwyciła mnie połączeniem z pozoru nie łączących się spraw. Zdecydowanie polecam każdemu fanowi kryminałów.

Genialna książka, koniec trzymał mocno w napięciu.

• Kryminał
  • Kryminały