Naturalna kolej rzeczy

Wydawnictwo Kobiece
2018-04-13
2018-04-13
Daria Kuczyńska-Szymala
antyutopia dyskryminacja kobieta literatura australijska manipulacja niewolnictwo przemoc reżim strach terror ucieczka zemsta

Książka chwilami ciekawa, ale nic nie wniosła w mój świat.

Książka chwilami ciekawa, ale nic nie wniosła w mój świat.

stracony czas.....nie polecam

stracony czas.....nie polecam

Kupa jakich mało. Książka o niczym i dla cierpiętników. Zapowiadało się dobrze a skończyło klapą, rozdrażnieniem i nerwem za stracony czas. Jeśli powstała na fali sukcesu " opowieści podręcznej" to została napisana tylko dla hajsu. A piarowiec zgarnął niezłą kasę promując to gów.no. sorry ale nie czytajcie tego.

Opis i początek bardzo ciekawy, wciagający, ale z czasem wszystko sie rozmywa, a końcówka bardzo mnie zawiodła.

Czym się kierujecie sięgając po książkę do czytania ze swojej biblioteczki?

U mnie zazwyczaj wybiera... impuls. Czuję coś takiego, żeby akurat zacząć czytać daną pozycję. I tutaj poczułam to nieokreślone coś i zaczęłam lekturę, która swoje wyczekała.

Ta książka to był dobry wybór, i to jak! Jestem usatysfakcjonowana, książka wydaje się taka "moja". Mam na myśli przede wszystkim język powieści. Jednocześnie metaforyczny i obnażający. Czasem mocno stąpający po ziemi, ale ukazujący jakieś dziwne piękno.

#naturalnakolejrzeczy pokazuje nowy świat dla kilku kobiet, który zostały porwane i uwięzione w australiskim ośrodku, zmuszane do ciężkiej pracy fizycznej z dala od cywilizacji.

Od tej pory będą zdane na siebie, bez możliwości ucieczki. W tych nowych okolicznościach będą poznawały siebie, warstwa po warstwie. Zostaną odarte z wyobrażeń, z wygód, z tradycyjnego życia, z bliskich osób, z normalności, którą znały. Zapomniane przez wszystkich, mają tylko lub aż siebie. I muszą nauczyć się ze sobą żyć.

Książka jest głęboka. Niespieszna, ale tym samym ukazująca oblicze kobiet. Ale nie te wystawione na pokaz, dla innych. Widzimy niemal ich wnętrze. Człowiek. Zwierzę. Natura i instynkt. Prawdziwość pełna skaz. Iluzja łączy się z prawdą, szaleństwo z rzeczywistością.

Dla mnie ta pozycja to coś sięgającego daleko w nas, chwytająca za struny naszej osobowości.
"Och, skarbie, musisz wiedzieć, CZYM jesteś".

Czym się kierujecie sięgając po książkę do czytania ze swojej biblioteczki?

Słaba...spodziewałam się kompletnie czegoś innego. Mnóstwo opisów...niepotrzebnych. Fajny potencjał gdzieś zgubiony. Męczyłam się okropnie. Zanik fabuły ,źle poprowadzona akcja. Książka o niczym w zasadzie. Jak zwykle ciekawiło mnie zakończenie więc wytrwałam. Po prostu marna.

I po co ja to czytałam? Zmarnowałam tylko czas!

I po co ja to czytałam? Zmarnowałam tylko czas!

Plus za to, że błyskawicznie się ją czyta. Zakończenie również niezłe, choć to już gdzieś grali, jakaś nowomoda? Nieinteresujący bohaterowie, płascy. Można wypożyczyć, ale co do kupna... akcyza na alkohol idzie w górę, te pieniądze jeszcze się przydadzą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po opisie fabuły spodziewałam się naprawdę fajnej i nietypowej książki. Jednak bardzo się rozczarowałam. Na początku nie mamy żadnego wyjaśnienia i z tego powodu oczekiwałam go chociaż pod koniec. Jednak wtedy również nic nie otrzymałam. Co więcej zakończenie jest otwarte i tak naprawdę bardzo niezrozumiałe.

Mamy niezły klimat, ale tak naprawdę to jedyne co dostajemy od tej pozycji. Szkoda, bo pomysł jest świetny i można by stworzyć genialną książkę. Mam wrażenie, że autorka nie wiedziała w jakim kierunku pójść.

Mamy niezły klimat, ale tak naprawdę to jedyne co dostajemy od...

Ta książka jest trudna, momentami bardzo trudna. Ale zdecydowanie warta przeczytania. Zmusza czytelnika do myślenia. Pozostawia go z mnóstwem pytań. I jest zdecydowanie feminstycza, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

• Rok 2018
  • Ebooki