Srebrna dziewczyna

Wydawnictwo: IUVI
Silver girl
DRAMAT, PRZYJAŹŃ, MARZENIA, RANY,
Niko

Srebrna Dziewczyna to fenomenalna powieść dla osób 18+. Dawno nie było tak głębokiej i zarazem tak przerażającej książki. Dawno nikt nie pokazał tak wielkich ran, które nigdy się nie zabliźniły. Jeśli chcesz wreszcie przeczytać książkę „o czymś”, szczerą, trudną opowieść, miejscami wgniatającą w fotel; książkę, którą pokochasz albo nie, ale której na pewno długo nie zapomnisz – właśnie...

Srebrna Dziewczyna to fenomenalna powieść dla osób 18+.

Jeśli chcesz wreszcie przeczytać książkę „o czymś”, szczerą, trudną opowieść, miejscami wgniatającą w fotel; książkę, którą pokochasz albo nie, ale której na pewno długo nie zapomnisz – właśnie trzymasz ją w ręku.

Srebrna Dziewczyna to mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób, w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy.

„Na pozór zwyczajna, dobrze wychowana studentka, życzliwa i uczynna. Ale powoli poznajemy jej przeszłość, jej wujka, młodszą siostrę, ojca i wszystko, co wydarzyło się w Iowa. I co dzieje się w Chicago. Mocna powieść na gorący temat”.

„Kirkus Reviews”

źródło opisu: http://iuvi.pl/ksiazka/srebrna-dziewczyna/

źródło okładki: http://iuvi.pl/ksiazka/srebrna-dziewczyna/

księgozbiór | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

„Srebrna dziewczyna” to tak naprawdę książka o różnych odcieniach miłości, przyjaźni, kłamstwach i tajemnicach zaplecionych w losy młodej dziewczyny, której imienia autorka nam nie zdradza.
Książka porusza dość ważne z punktu widzenia życia społecznego tematy, jakimi są rodzina, miłość, związki, zdrada czy przyjaźń, jednak według mnie jest to przedstawione w dość ciężki do przyswojenia sposób.
Jak wcześniej wspomniałam, historia przedstawiona jest ze strony bezimiennej narratorki, dziewczyny, która właśnie rozpoczęła nowy rozdział w swoim życiu – studia. Obecne wydarzenia przeplatane są retrospekcjami, które przekazują nam cenne informacje, jednak miejscami doprowadzają czytelnika, przynajmniej mnie, do lekkiej dezorientacji.
Jeśli chodzi o analizę bohaterów, to mogłabym rzecz, że przestawione w tej książce osoby są bardzo specyficzne. Mam wrażenie, że zbudowane na zasadzie przeciwieństw i kontrastów, jednak żadna z nich, tak naprawdę nie zapadła w moją pamięć. Nasza główna...

Ida | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

GodzinaZksiazka.blogspot.com
Z opisu dowiedziałam się, że będzie to książka mocna i szczera do bólu. Książka "o czymś". A po przeczytaniu mogę powiedzieć, że to "coś" niestety nie było do końca przeznaczone dla mnie. Historia, opowiedziana przez tajemniczą dziewczynę, studentkę, pochodzącą z przeciętnej rodziny. Młoda kobieta wchodzi w nowe życie w studenckim kampusie, mieszka z Jess, której rodzice są nie tylko zamożni, ale zupełnie inaczej postępują ze swoimi dziećmi. Bohaterka dzieli się swoimi wspomnieniami i przeżyciami. Odsłania właściwie wszystko, włącznie z najbardziej intymnymi sekretami, a jednocześnie chowa się przed nami w bezimiennej postaci.
Głównym wątkiem, przewijającym się w całej opowieści jest siostrzana miłość. W różnych odcieniach, w różnych sytuacjach życiowych i w odmiennych kulturowo rodzinach.
Siostry kochają się mimo wszystko, a jednak nie zawsze o tym sobie mówią, nie okazują, a nawet nie zawsze o tym wiedzą. Stosunki pomiędzy siostrami definiowane...

Paulina | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Srebrna dziewczyna to książka, która miała poruszać trudne tematy, wgniatać w fotel i ogólnie robić wrażenie na czytelniku. Tak przynajmniej głosił opis na okładce. Niestety, ja nie odnalazłam w tej lekturze nic, co mogłoby mnie tak dogłębnie poruszyć. Dotarłam ledwo do setnej strony, a zanim do tego doszło, momentami przysypiałam. Tę książkę albo się kocha, albo nienawidzi. Dla mnie była zbyt chaotyczna i tak właściwie o niczym. Po raz pierwszy zawiodłam się na wydawnictwie, bo spodziewałam się czegoś innego… nie znaczy to jednak, że pozycja jest zła. Po prostu do mnie nie trafiła, ale na pewno znajdzie grono wielu odbiorców.

Aga | 2018-06-21
Na półkach: 2018, Recenzje, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Gdy usłyszałam o premierze Srebrnej dziewczyny, byłam bardzo podekscytowana. Urzekła mnie oprawa graficzna, zaintrygował opis i tematyka. Później zabrałam się wreszcie za lekturę i z kolejnymi kartkami przychodziło coraz więcej mieszanych uczuć. To znaczy z jednej strony podziw, z drugiej konsternacja. Zainteresowanie, a po chwili znudzenie. Właściwie to przez cały czas ze Srebrną dziewczyną miałam takie zawahania i nie jestem do końca pewna, czym to było spowodowane. Bo książka jest dobra, nawet bardzo dobra. Ale… No właśnie, co to za ale? I może właśnie o to chodziło po przeczytaniu tej powieści, by znaleźć się na jakimś rozdarciu?

Całość: https://naszksiazkowir.blogspot.com/2018/06/leslie-pietrzyk-srebrna-dziewczyna.html

Katarzyna | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Zapraszam na www.nalogowyksiazkoholik.pl

Srebra dziewczyna to książka dla wytrwałych i zapewniam, że nie ma w niej nic, czego możecie się spodziewać. Trudno mi napisać tę recenzję, ponieważ w mojej głowie wciąż kłębią się kontrowersje. Trudno również zawrzeć w jednej recenzji wszystkie myśli związane z tą powieścią. Może więc napiszę, jaka ta książka jest i tylko delikatnie zaznaczę, czemu nie zostałam tak do końca wbita w fotel. Sami zdecydujcie, czy odważycie się na jej lekturę.

Główną bohaterką tej powieści jest bezimienna dziewczyna, która rozpoczyna nowy etap w życiu, wyprowadza się ze swojego domu i przenosi do dużego miasta, by studiować. Jednocześnie jest ona narratorką i całą akcję poznajemy z jej perspektywy. Powoli – bardzo powoli – wnikamy w jej zawiłą sytuację rodzinną, obserwujemy nawiązywanie przyjacielskich relacji, a także razem z nią snujemy plany na przyszłość. Nasza bohaterka wcale jednak nie jest taką zwyczajną dziewczyną, ponieważ pod maską normalnej młodej...

książek: 2083
olga | 2018-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Znacie to powiedzenie 'co cię nie zabije, to cię wzmocni'? Otóż jest ono chyba życiową dewizą bohaterki SREBRNEJ DZIEWCZYNY Leslie Pietrzyk. Wychowana na prowincjonalnym zadupiu gdzieś w Iowa, przyjechała do miasta na studia. Biedna, licząca dosłownie każdego centa, skryta, niezbyt atrakcyjna, zaprzyjaźnia się z dziewczyną, będącą jej przeciwieństwem - bogatą, piękną i pewną siebie Jess. Pozwala się wykorzystywać, upokarzać, czasem wydaje się niemalże bezwolna. To wrażenie skrytości potęguje jeszcze fakt, że przez całe 383 strony książki pozostaje bezimienna. Budzi litość, ale chwilami także taką irytację, że ma się ochotę nią mocno potrząsnąć.

W międzyczasie zaczynają wyłaniać się z tej historii różne szczegóły dotyczące jej przeszłości, domu rodzinnego, w którym została jej młodsza siostra. Sprawy latami zamiatane cichaczem pod dywan. Zaczynamy dostrzegać, że ta dziewczyna to taka 'cicha woda', która ma co ukrywać i potrafi chłodno kalkulować. Zaczynamy też rozumieć, do czego...

ZaczytanaMajka | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

SKOMENTUJ NA: https://majkabloguje.blogspot.com/2018/06/sa-rzeczy-o-ktorych-nie-mowi-sie-gosno.html

Tę książkę można pokochać albo znienawidzić. Nie ma innej możliwości. Ta książka, jeśli Wam się spodoba bardzo mocno Was zaskoczy, ale nie jest to też taka lektura, która jest lekka.

Po książkę sięgnęłam z kilku powodów. Po pierwsze okładka, która jest w granatowych odcieniach i takiej szarości, która intryguje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Po drugie opis, który nie mówi nic o fabule i posysa ciekawość, którą powoduje okładka. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że ta książka jest inna i to bardzo, ale od początku. „Srebrna dziewczyna” jest opowiedziana przez dziewczynę, której imienia nie znamy, co mnie w pierwszym momencie zbiło z tropu, gdy podczas czytania nie wiedziałam, kto tak naprawdę opowiada mi o tej historii. Narratorka książki jest studentką w Chicego, do którego przyjechała z Iowa. Dziewczyna mieszka z Jessicą - piękną i zdolną dziewczyną, która też ma swoje tajemnice....

Maja | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Na okładce tej książki znajdujemy taką informację:

"Dawno nie było tak głębokiej i zarazem tak przerażającej książki. Dawno nikt nie pokazał tak wielkich ran, które nigdy się nie zabliźniły.

Srebrna Dziewczyna to mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób, w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy".

To nie była łatwa lektura. Podchodziłam do niej kilka razy i nie byłam w stanie przeczytać jej za jednym razem. Czy to znaczy, że książka jest źle napisana? Nie powiedziałabym. Po prostu to jest specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu sposób, w jaki ta historia została opowiedziana. Mnie momentami bardzo...

Słyszałam negatywne opinie o tej książce, ale postanowiłam dać jej szansę. Jednak okazało się, że ta pozycja rzeczywiście zasługuje na negatywnie opinie.

Książka ta jest zwyczajnie nudna. Każdy rozdział to tak naprawdę zupełnie inna historia z życia bohaterki przez co trudno się w tym wszystkim odnaleźć.

Spodziewałam się książki w stylu "Baśniarz" albo chociaż jakiegoś kryminały z tajemnicami, jednak otrzymałam pozycję, która nudzi i nie zachwyca.

Agata | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Srebrną dziewczynę czytało mi się ciężko. Na wstępie mamy spis rozdziałów, które nie są poukładane w kolejności chronologicznej: zaczynamy od środka, potem jest początek i wreszcie zakończenie. W ogólnym rozrachunku nie jest jednak trudno się w tym wszystkim połapać, choć czasami pojawiają się wątpliwości i lekka dezorientacja, ale nie zmienia to zbytnio odbioru fabuły. Fabuła w zasadzie jest i jej nie ma. Cała sprawa toczy się wokół studentki, która przeniosła się z Iowa do Chicago. W Iowa zostawia swoją przeszłość, młodszą siostrę i chce rozpocząć nowe życie. Jest biedna, więc nie stać jej na luksusy, ale ucieczka z domu jest dla niej wystarczającym powodem by żyć skromne i niedoskonałe życie w Chicago. Już pierwszego dnia w akademiku poznaje Jess- dziewczynę z innej sfery; bogatą, przodującą we wszystkich dziedzinach życia. Dziewczyny łączy przyjaźń, taka, która zdarza się raz w życiu.

Akcja książki rozgrywa się w latach 80 XX wieku, dzięki czemu bardzo dobrze uwydatnione są...