Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie

2018-02-23
2016-01-01
Karolina Łachmacka
wygląd samopoczucie zdrowie radość odżywianie porady wskazówki Kate Hudson

Kate Hudson emanuje niezwykłą pewnością siebie, wydaje się zawsze wesoła, pełna energii, wręcz beztroska. Fajnie było na chwilę zagłębić się w jej świat i odkryć, że tak jak każda z nas, ma gorsze dni i musi pracować nad motywacją a jej piękne ciało to efekt trzymania się diety i ćwiczeń. I tyle plusów. Książka mnie znudziła, nie znalazłam w niej niczego odkrywczego. Doczytałam do końca, z poczuciem rozczarowania.

Mówią, że każda kobieta pragnie być piękna, mądra i bogata. A jeśli to nieprawda co mówią? Jeśli pragniemy tylko być kochane i akceptowane przez innych? Nawet gdyby tak było, musimy najpierw zacząć od siebie. Nikt bowiem nie pokocha nas za to, jakie jesteśmy, jeśli najpierw to my nie będziemy umiały akceptować siebie. Wbrew pozorom, nie łatwo jest pogodzić się z faktem, że jesteśmy takie a nie inne. Dlatego z pomocą przychodzi nam inna kobieta. Kate Hudson, która również borykała się z problemem samoakceptacji, postanowiła napisać książkę, która da kobietom kilka wskazówek, co zrobić, by czuć się dobrze w swoim ciele i być naprawdę "Pretty Happy".

Samoakceptacja, praca nad sobą, silny związek z własnym ciałem, medytacja, oczyszczanie - to tylko niektóre hasła rozwinięte przez autorkę na kartach tej książki. Zainspirowana medycyną ajurwedyjską, Kate Hudson pragnie namówić wszystkie panie do zajrzenia wgłąb siebie, praktykowania medytacji i prowadzenia "zeszytu myśli", który ułatwi nam kontakt z wewnętrznym "ja". Nie szczędzi przy tym porad dotyczących żywienia, ćwiczeń poszczególnych partii mięśni, czy odpowiednich metod detoksykacji. Jeśli zatem szukacie inspiracji do przeprowadzenia zmian w swoim życiu, to "Pretty Happy" może okazać się motorem napędowym, który zachęci Was do działania i pozwoli spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Ta książka nie jest zwykłym poradnikiem. Autorka nie daje nam gotowych rozwiązań, które sprawią, że z dnia na dzień zmienimy się z brzydkiego kaczątka w cudownego łabędzia. Wręcz przeciwnie, to tylko zbiór wskazówek, w większości stosowanych przez nią samą, które mogą sprawić, że poznamy swoją wartość i zaczniemy wykorzystywać ją w codziennym życiu.

Może zacznijmy od tego kim jest Kate Hudson, aktorka urodzona w 1979 roku. Zaglądając na Filmweb dowiedziałam się, że widziałam tylko jeden film, w którym grała. Zauważyłam, że zazwyczaj gra w komediach romantycznych, może to przez swój uroczy wygląd? W każdym razie jak się nie znam, nie wiem co o tym decyduje.

Pretty Happy zapewnia nas, że jest "wspaniałym poradnikiem, który pozwoli Ci pokochać siebie". Czy aby na pewno? Czekałam na książkę z niecierpliwością, jak już do mnie przyszła i zobaczyłam jak została wydana byłam podekscytowana! Potem ją otworzyłam... Przy okazji, tutaj nie rozwodzę się nad okładką bo jest dokładnie taka sama.

Pomijając przydługi wstęp, to w tej książce jest ogromna ilość niepotrzebnych zdjęć! Czasami ma się wrażenie, że w ręku trzymamy album na zdjęcia nie książkę. Czy kobieta, która szuka motywacji do samoakceptacji widząc milion zdjęć pięknej i uśmiechniętej kobiety będzie zmotywowana, czy wręcz odwrotnie? To już zostawię wam do oceny, wiem jak na mnie kilka lat temu by zadziałały.

Zacznę od mojego największego zawodu, tekst opatrzony taką ilością zdjęć budzi we mnie tylko emocje z cyklu "ale to już było", nie spodziewałam się niczego odkrywczego, ale jakoś tak w tym przypadku jestem zawiedziona, dużo bardziej podobała mi się książka "współczesna bogini", którą również dla was recenzowałam, i która również została wydana przez Wydawnictwo Kobiece. Jedyną prawdziwą różnicą między tymi dwiema pozycjami to ilość zdjęć.. i sposób napisania jej. O wiele bardziej polubiłam Roxanę, jako kobietę odmienioną niż Kate.. przepraszam.

W "Pretty Happy" oprócz wspomnianych zdjęć i tekstu w stylu powtórka z rozrywki znajdziemy pola "twój zeszyt myśli" i jest to bardzo fajna sprawa, jeżeli ktoś lubi pisać po książce, jeżeli nie? To kupcie sobie zeszyt na myśli! Znajdziemy je (te pola) w różnych miejscach w książce, z różnymi pytaniami nad którymi możemy się zastanowić. Oprócz tych pól do wypisania są również po prostu zadawane pytania do Ciebie (kobiety-czytelnika),nie są one do analizowania, a raczej takie proste na zasadzie "co, gdzie, jak", później nad nimi pomyślimy. Problem w tym.. że to też się odwołuje do wspomnianego zeszytu myśli, tylko jest inaczej ubrane graficznie. Troszkę nie jest to spójne, ale cóż, może taki był zamysł autorki. W zeszycie myśli znajdziemy również zadania typu przepis. Nie łatwiej było poprosić czytelniczkę, żeby stanęła przed lustrem i patrząc sobie w oczy powtórzyła te zdania? Może zasugerować niech robi to codziennie? Bo co z tego, że 3x napisze, że chce być szczęśliwa?

Kolejnym ogromnym minusem w książce są testy! Może nie same w sobie, ale to jak źle są sformułowane! Tutaj nie znalazłam żadnego testu, który byłby prawidłowo sporządzony. W każdym pytaniu albo brakuje odpowiedzi, albo są tak sformułowane, że zastanawiasz się gdzie zgubiłaś inne pytanie... niektóre w ogóle nie zakładają, że robisz coś właściwie... przykładowo pytanie o to "jaki masz apetyt" i trzy możliwe odpowiedzi: nieregularny; gwałtowny, jeśli jestem głodna, to muszę coś zjeść; bez problemu mogę opuszczać posiłki. Jak dla mnie gwałtowny apetyt jak i ten drugi, są tymi nieregularnymi, więc... Co jeżeli czytelniczka jest głodna co 4h z zegarkiem w ręku? Wiecie o co mi chodzi? Jest bardzo dużo takich pytań...

W książce znajdziemy też porady dietetyczne, ale szczerze mówiąc, jakbym szukała takowych to sięgnęłabym po ten typ poradników. Nie mówię, że jest tutaj to zbędne, bo to jeden z niewielu plusów tej pozycji, ale po co kupować taką książkę dla kilku takich porad?

Ostatnim plusem jaki znalazłam w tej książce to ostatnie strony, a raczej to, co na nich znalazłam. Kate Hudson podrzuca nam listę swoich ulubionych książek podzielonych tematycznie: jedzenie i odżywianie, medytacja i uważność, fitness oraz ajurwedy. Ogólnie w książce znajdziemy różne listy 'składników, które...', ale to już jak pisałam, nie jest warte kupna poradnika o byciu kobietą, a kupna poradnika dietetycznego ;).

Pretty Happy zapewnia nas, że jest "wspaniałym poradnikiem,...

W czym tkwi sekret piękna i zdrowego stylu życia? Sądzicie, że wystarczy przypadkowo wybrana modna dieta? Wierzycie, że powtarzając zestaw ćwiczeń jakiegoś celebryty, uzyskacie wymarzoną sylwetkę? Nic bardziej mylnego. Kate Hudson w swoim poradniku "Pretty Happy" przekonuje, że tak naprawdę wystarczy wsłuchać się w siebie. Zrozumieć sygnały, jakie wysyła nam organizm i właściwie na nie reagować.

Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze, a właśnie takie prezentuje Kate Hudson w swojej książce. Zamiast stosować kolejne dziwne diety albo zamęczać się ćwiczeniami, które nie dają nam żadnej radości, dostajemy od autorki inną propozycję. Przedstawia nam swoje cztery filary dbania o siebie, a dzięki szczegółowym wyjaśnieniom i licznym wskazówkom bez problemu możemy je dopasować do własnych potrzeb. A czym są te filary? Pierwszy z nich polega na podtrzymywaniu intuicyjnego związku ze swoim organizmem (byciu "body smart"). Samoakceptacja i szacunek do samego siebie to podstawa, o wiele łatwiej dostrzec wówczas sygnały wysyłane przez nasze ciało. Filar drugi dotyczy odżywiania - dostajemy ogólne wskazówki dotyczące jedzenia (np. rezygnacja z przetworzonych produktów, pobudzenie kubków smakowych przez uwzględnianie wszystkich sześciu smaków w jadłospisie każdego dnia),listy zdrowych i niezdrowych produktów. Filar trzeci to obudzenie swojego ciała poprzez ruch. Autorka nie narzuca jednak czytelnikowi jednego konkretnego zestawu ćwiczeń. Zamiast tego zachęca do spróbowania różnych aktywności i wybrania tych, które będą nam sprawiać najwięcej radości. Ostatni z filarów dotyczy cudu uważności, a narzędziem, jakie ma nam tutaj pomóc, jest medytacja. A właściwie dowolny z jej wielu rodzajów. Zanim więc odrzuci Was myśl o siedzeniu po turecku i mruczeniu pod nosem - nie o to chodzi. Wystarczy nawet tak prosta sprawa jak np. słuchanie ulubionej muzyki podczas spaceru. Co jeszcze? Sprawdzimy m.in. jakim typem organizmu jesteśmy według ajurwedy, ocenimy swoją uważność czy np. poznamy proste metody oczyszczania (z przepisami).

"Pretty Happy" to poradnik, który naprawdę do mnie przemawia. Kate Hudson w prosty i bardzo przejrzysty sposób dzieli się swoimi doświadczeniami i udziela porad, jak możemy sprawić, by nasze życie stało się lepsze, zdrowsze i szczęśliwsze. Nie daje jednej uniwersalnej instrukcji, co mamy robić, a czego nie. Każdy z nas jest przecież inny, więc to, co sprawdza się w jej przypadku, w innych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Otrzymujemy zatem wybór narzędzi i liczne wskazówki, reszta należy już do nas. Książka Kate Hudson okazała się ciepła, sympatyczna, a przy tym bogata w różnorodne informacje. Do tego została naprawdę pięknie wydana - twarda oprawa, przyciągająca wzrok okładka, a w środku jeszcze więcej świetnych zdjęć.
Polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!
ogrodksiazek.blogspot.com

Uwielbiam poradniki, szczególnie kierowane do kobiet. Już dawno w moje ręce trafiła książka napisana przez Kate Hudson – Pretty happy. Przepis na pokochanie siebie. Potrzebowałam sporo czasu, aby przedrzeć się przez ten niezwykły poradnik. Dlaczego? Otóż aktorka w swojej książce porusza wiele tematów dotykających odkrywania własnych potrzeb, dbania o zdrowie i co najważniejsze czerpania radości z życia. A takie porady i wskazówki wymagają zbadania, doświadczenia, przemyślenia i wdrożenia do życia. Więc dopiero dzisiaj jestem gotowa podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami związanymi z Pretty happy. Zaczynajmy.

Aktorki Kate Hudson nie musze nikomu przedstawiać. Ta prześliczna kobieta z wielkim uśmiechem na twarzy znana z komedii romantycznych stworzyła osobisty poradnik dla każdej kobiety. Czerpała inspirację ze swojego życia, które pod wpływem blasku fleszy wymagało od niej perfekcji. Dopiero wiele lat zmagań z dietami i perfekcjonizmem pozwoliło wyjść z tego błędnego koła i naprawdę posłuchać swojego ciała. Szukając sposobu na siebie, odnalazła sposób na szczęście, którym dzieli się w Pretty happy.

Kate doradza, przekazuje i inspiruje, nie narzuca. Jej słowa są bardzo jasne, zrozumiałe a zarazem pogodne. Czytając poradnik uwierzyłam, że mogę być świadomą i pewną siebie kobietą. Piękna aktorka zachwyca swoją świetną sylwetką, na którą ciężko pracowała.

Przede wszystkim gotowy produkt w postaci książki jest doskonały. Duży format, twarda oprawa i wiele fotografii sprzyja przyjemności z czytania. Do tego odpowiednia czcionka i grubość kartek. Pisze o tym, ponieważ wertowałam książkę wielokrotnie i dzięki takiemu wydaniu jest odporna i w dalszym ciągu w dobrej formie. Bardzo ważne miejsce na własne notatki sprawiają, że przemyślenia i refleksje można od razu spisać a podkreślenia cytatów ozdabiają każdą kartkę. Od Wydawnictwa Kobiecego dostałam również Zeszyt Myśli, do którego zachęca Kate. Był on mi bliski, kiedy zapisywałam swój sposób żywienia.

Pretty happy spełnia kilka funkcji, zwanych Czterema Filarami. Pierwszy filar przygotowuje do pielęgnacji intuicyjnego związku ze swoim ciałem. Odrzucenie negatywnych myśli, słuchanie intuicji i własnego ciała ma dużą moc sprawczą. Drugi filar informuje na temat odżywiania. Zdrowe przepisy i spojrzenie na zbilansowana dietę dała mi nowe pomysły do wdrożenia we własnym życiu. Trzeci filar odkrywa potrzeby drzemiące w swoim organizmie, czyli po prostu ruch. Ten rozdział sprawił, że oprócz stałych treningów dwa razy w tygodniu zaczęłam odkrywać inne sposoby spędzania czasu w ruchu (np. rolki). I ostatni filar skupiający się na uważności, czyli coś o czym jest ostatnio bardzo głośno. Autorka zamieściła kilka kwestionariuszy na sprawdzenie, np. jaki masz w sobie poziom stresu.

Ponad to dostajemy również informacje o oczyszczeniu swojego ciała i ducha. Inspiracje dały mi sporo czasu. Musiałam wypróbować czego potrzebuje moje ciało, na co dobrze reaguje. W taki sposób trafiłam na zumbę, którą uwielbiam i która oczyszcza mnie ze stresu i złych myśli. Ostatni rozdział dotyczy odkrywania przyjemności na nowo i życie zgodnie z inteligencją swojego organizmu.

Przyznam szczerze, że dawno nie czytałam tak odświeżającego poradnika. Znaczącym na pewno był fakt, że chciałam wszystkiego wypróbować i przetestować. Dzięki temu jestem bardziej w zgodzie ze sobą.

Pretty happy to przede wszystkim dawna motywacji i ogromnego optymizmu bijącego z każdej kartki. Kate Hudson pokazuje też siebie w innym świetle, bardziej ludzkim, zwykłym. Jak każda kobieta musi zmierzyć się z wieloma trudnościami, aby w pełni korzystać z życia. Szczęście to bardzo subiektywne odczucie, dlatego książka jest tylko zachętą do odkrywania z czego czytelnik czerpie radość. Jak słabości i niedoskonałości przerobić w siłę i piękno. Jak rozwój może wpłynąć na odnalezienie w sobie pokładów energii do działania. I że warto słuchać organizmu, bo on wie z czym mu jest dobrze.

"Intuicyjne odczuwanie potrzeb własnego organizmu (bycie "body smart") to kontakt z twoim ciałem i okazywanie mu szacunku. To zorientowanie się, gdzie jesteś teraz i gdzie chcesz być w przyszłości. To szczerość z sama sobą. To świadomość własnych mocnych stron i tych części ciebie, które sprawiają, że pakujesz się w kłopoty. Jeżeli w tym miejscu zaczniesz od akceptacji będzie to pierwszy krok do sukcesu"

Któż nie zna słynnej aktorki Kate Hudson, córki równie sławnej Goldie Hawn? "Cena honoru", "Rozwód po francusku" czy "Dziewczyna mojego kumpla" to tylko nieliczne z jej filmów. Dodatkowo Kate jest producentką filmową i bizneswomen, a teraz... została również autorką.

Już patrząc na tryskającą anergią Kate Hudson widać, że kocha samą siebie i to z wzajemnością. Z jej oczu bije radość, a z całej postawy pewność siebie. Nic tylko pozazdrościć. Autorka zdając sobie sprawę z tego wszystkiego, postanowiła podzielić się z nami, czytelnikami kilkoma radami dotyczącym tego, jak pokochać siebie, a zrobiła to wydając poradnik "Pretty happy. Przepis na pokochanie siebie".

Kate w swym poradniku strona po stronie ukazuje nam jak kochać samego siebie, czuć się piekną, a zarazem szczęśliwą osobą. Robi to w sposób bardzo przystępny i... normalny. Nie znajdziecie tu nic z gwiazdorzenia, bo aktorka ukazuje nam siebie, jako zwykłą kobietę, która również ma kompleksy i także popełnia błędy. Mimo to kocha siebie, a tym samym szczęście położyło się u jej stóp.

Żeby poradnik był bardziej przejrzysty, został podzielony na trzy części. Pierwszy pomaga nam zrozumieć termin "body smart", drugi wyjaśnia co trzeba dostarczyć do naszego organizmu, a trzecia motywuje do odnalezienia w nas motywacji i siły.

Kate porusza wiele temtów, które jej zdaniem są ściśle związane z "pokochaniem siebie". Należą do nich również nasze myśli i uczucia. Wiele uwagi zostało też poświęcone planowaniu i zrozumieniu tego słowa. Wszystko opisane jest w przystępny, skromny i ciekawy sposób. Dodatkowo w książce znajdziemy masę cudownych ilustracji i obrazków, które dopełniają treść, a równocześnie nadają poradnikowi dopracowany wygląd. Trzeba przyznać, że dbałość o najmniejszy szczegół również jest bardzo widoczna, a kredowe kartki i twarda oprawa sprawiają, że książka wydaje się być luksusową.

Jeżeli nie potrafisz spojrzeć na siebie bez całej gamy negatywnych odczuć, to ta książka jest dla Ciebie!

▶▶▶ Uwielbiam poradniki na temat pozytywnego myślenia oraz poprawy jakości życia, dlatego musiałam zapoznać się i z tym- zachęcana pozytywnymi opiniami.

▶▶▶ Kate Hudson zdradza nam swój sekret na utrzymanie harmonii ciała, duszy i umysłu. Dzieli się swoją wiedzą zdobytą na przestrzeni lat i pokazuje sprawdzone metody na zachowanie pewności siebie, zdrowia i energii.

➡ W poradniku znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące przede wszystkim :
- oczyszczania ciała
- ćwiczeń
- zdrowego odżywiania
- pozytywnego myślenia
- osiągnięcia równowagi organizmu
- sposobów radzenia sobie ze stresem
W książce znalazły się również kwestionariusze i ankiety określające m.in poziom stresu czy typ organizmu.

▶▶▶
Pretty Happy to poradnik, który zachwyca nie tylko przepięknym wydaniem, zachwyca również zawartością. Zawiera kompendium zdrowej, pewnej siebie i szczęśliwej kobiety. Kate Hudson wykonała kawał dobrej roboty, napisała inspirujący poradnik, który może zmienić Twoje życie na lepsze. Kieruje poradnik do kobiet którym brakuje pewności siebie oraz do tych które pragną mieć zgrabną sylwetkę i czuć się świetnie.
🌷Z mojej strony wielkie polecam!

" Nikt nie może mówić ci, jak masz żyć. Tu chodzi o to, kim jesteś dla siebie samej." •

➡ W...

Zapewne większości z was obiło się o uszy nazwisko Kate Hudson. To popularna, amerykańska aktorka, którą możecie kojarzyć z filmów takich jak: Jak stracić chłopaka w 10 dni czy Pożyczony narzeczony. To także kobieta z krwi i kości, która kocha siebie i swoje ciało... choć w przeszłości bywało różnie.

Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie nie jest kolejną publikacją o tym jak być fit, doradzającą nam przejście na dietę czy ukazującą milion ćwiczeń na jędrne ciało. To poradnik, który jest nie tylko zbiorem rad i wskazówek na temat tego, w jaki sposób ZROZUMIEĆ siebie, ale także sposobem, dzięki któremu możemy POZNAĆ siebie. Umożliwiają nam to różnego rodzaju quizy czy miejsca na notatki, których jest naprawdę sporo. Kate Hudson nie pokazuje nam prostej drogi do pokochania siebie, ale wskazuje to, co może nam w tym pomóc. Nie twierdzi, że jest to łatwe, ale także nie pisze, że niewykonalne. Wystarczy tylko trochę pracy i spojrzenia na niektóre kwestie z innej perspektywy.

Wydanie zachwyca. Z przyjemnością czyta się książkę z mnóstwem zdjęć, rysunków i kolorowych elementów. Duży format ułatwia odbiór treści, podobnie jak dość duże litery, kolorowe nagłówki czy wyróżnione cytaty. Sama okładka wygląda schudnie i ładnie, a twarda oprawa jest dużym plusem publikacji.

Poradniki nie należą do lektur, po które często sięgam, jednakże podobnie jak kiedyś Ja, kobieta Cameron Diaz, tak teraz Pretty Happy jest strzałem w dziesiątkę! O ile tamten poradnik był czystym tekstem pełnym tabelek, skupiającym się na sposobie myślenia pod kątem zdrowia naszego ciała, tak publikacja stworzona przez Kate Hudson pomaga nam nie tylko w "zdrowym" myśleniu, ale i odnalezieniu własnego ja, wewnętrznego spokoju i szczęścia. Kwestionariusze umieszczone w książce pozwalają nam odkryć swój profil fizyczny czy uważność, co jest naprawdę bardzo ciekawe.

Nie bójcie się stwierdzenia, że jest to poradnik, bowiem ja nazwałabym Pretty Happy czymś innym - zbiorem myśli i wspomnień Kate Hudson; luźną lekturą, która jednak może wnieść coś do naszego życia; publikacją, pełną ciekawostek odnośnie nas samych, w której nie znajdziemy suchego, medycznego słownictwa.

Pretty Happy to książka napisana przez kobietę dla kobiet. Autorka sama przyznaje, że nie jest ekspertem, a wszystko zawarte w książce opiera na własnym doświadczeniu... i właśnie to sprawia, że publikacja jest idealna dla każdej z nas. Nie ma w niej grama fałszu, nie narzuca nam nic, a jest jedynie pewnego rodzaju wskazówką na to, jak pokochać siebie.

Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie nie jest kolejną publikacją o...

Z reguły nie czytuję poradników, uważam, że zawarte w nich rady są proste i nie odkrywają Ameryki, więc jakie było moje zdziwienie, kiedy z wypiekami na twarzy śledziłam porady zapisane przez Kate Hudson w jej książce Pretty Happy.

Znana aktorka i córka Goldie Hawn przygotowała kompleksowy przewodnik po poznawaniu własnego ciała, uczący wewnętrznej intuicji, co ostatecznie ma prowadzić do uzyskania wymarzonej sylwetki, dobrego samopoczucia i satysfakcji z codziennego życia.

Kate Hudson proponuje oparcie swojego codziennego życia na czterech filarach:

I Pielęgnowaniu intuicyjnego związku ze swoim ciałem;
II Zdrowym odżywianie;
III Obudzeniem swojego organizmu;
IV Cudzie uważności.

To właśnie zrównoważenie tych czterech filarów, nauczenie się rozpoznawania swojego organizmu pozwoli, według autorki na spełnienie i poznanie w pełni swojego wewnętrznego ja.

Aktorka przedstawia swoją metodę na uzyskanie szczupłej sylwetki, podkreśla jednak, że bez pracy nie ma kołaczy i nie ma co wierzyć w cuda, gdy sami nie weźmiemy spraw w swoje ręce. Ważne jest jednak aby wschłuchać się wewnętrznie w siebie, nie działać wbrew swojemu organizmowi, a z nim w zgodzie. Kate Hudson udowadnia, że każdy z nas poprzez wprowadzenie mądrych zmian może pokochać swoje ciało. Szczegółowo opisuje jak to zrobić w oparciu o wiele czynników. Podkreśla jak ważny jest ruch i wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, ale nie powiela schematu i właściwie jej poradnik można nazwać innowacyjnym.

Opisując tę publikację nie sposób nie wspomnieć o tym, jak przepięknie została wydana.Twarda okładka, zachwycająca wklejka, niestandardowy format - to wszystko składa się na fantastycznie wydaną książkę, którą warto mieć na półce.

Dodatkowo każdy rozdział okraszony został przepiękną grafiką. W książce znajdują się także przykuwające oko zdjęcia autorki, a także estetyczne rysunki, które cieszą oko.

Pretty Happy to naprawdę dobry poradnik i idealna pozycja dla wszystkich, którzy pragną coś w swoim życiu zmienić. W końcu każdy chce być szczęśliwym, a Kate Hudson chętnie dzieli się przepisem, jak taki stan osiągnąć.

www.atociwynalazek.blogspot.com

Nie czytam poradników. Tak naprawdę to uważam, że są one kompletnie bez sensu i jedyne co tam można znaleźć to bełkot. Oczywiście nie mówię tutaj o poradnikach pisanych przez specjalistów, a tych stworzonych przez „gwiazdki” i celebrytów.

Nie da się ukryć, że dzisiaj jak już ktoś jest aktorem, to zaraz chce śpiewać, tańczyć, pisać książki i może jeszcze polecieć w kosmos. Bez przesady. Nie można być dobrym we wszystkim. Lepiej skupić się na konkretnej dziedzinie i to w niej się udoskonalać, niż we wszystkich być miernym.

Kate Hudson, znana jest przede wszystkim z filmów. W sumie to zastanawiam się, czy jej talent aktorski został wychwycony sam, czy może mama Goldie Hawn wciągnęła ją w świat showbiznesu. Nigdy się tym nie interesowałam i wybaczcie mi, bo teraz też tego nie sprawdzę. Jak ktoś z Was wie, jak to wszystko się zaczęło, to niech mnie uświadomi w komentarzu. Będę wdzięczna.

„ Nie czekaj, aż szczęście ci się przytrafi. Sama po nie sięgnij! Zacznij teraz! Bez zastanowienia!”

W każdym razie wydawnictwo Kobiece wydało poradnik na pokochanie siebie napisany przez Kate Hudson, we współpracy ze specjalistami od prawidłowego żywienia, medytacji, bądź uprawiania sportu. Na ile jest to prawda? Nie mam zielonego pojęcia, raptem dwa razy zostały przytoczone słowa właśnie specjalistów w całej pozycji „Pretty happy”. Jest tez spis książek, które inspirują aktorkę, ale szczerze wątpię, że przydały się one w tej publikacji.

„Pretty happy” to opowieść Kate Hudson, jak osiągnęła równowagę duszy i ciała. Książka podzielona została na rozdziały, w którym każdy opowiada o czymś innym. Jeden jest o ćwiczeniach fizycznych, inny o medytacji, aczkolwiek głównie cała ta pozycja skupia się na zmianach w odżywianiu oraz dotychczasowym życiu. Autorka od pierwszych stron prowadzi z czytelnikiem swoisty dialog, gdyż zwraca się do niego na „ty” i opowiadając o swoich przeżyciach podczas zmian, stara się pokazać, że chociaż łatwo nie będzie, to warto się postarać i wejść w zdrowy tryb żywienia. Krótko mówiąc (albo pisząc) „Pretty happy” jest poświęcony Czytelnikowi. W stu procentach, książka powstała, dla czytających, aby mogli zrozumieć wszystko, co zostało w niej zawarte. Mimo tego, że sam poradnik jest bardzo dobrze napisany, nie dowiedziałam się z niego niczego, czego bym już wcześniej nie wiedziała. Żadną nowością nie jest, że jedzenie warzyw i owoców to złoto, a cukier i wszystkie jego odmiany to smoła (tak kolokwialnie rzecz ujmując.).

Kate Hudson wiele razy odwołuje się do ajurwedy, aczkolwiek dopóki nie wpisałam tego w google to nie miałam pojęcia o co chodzi, gdyż w książce są tylko hasła, a nic nie jest wytłumaczone. Trochę to bez sensu, bo w końcu nie każdy jest bogiem medytacji, czy systemów medycyny indyjskiej, żeby znał pojęcia użyte przez autorkę. Nie ukrywam, że spis pojęć w tej pozycji, byłby naprawdę dobrym pomysłem.

„ To twoje życie, twoja podróż.”

Cała pozycja jest przepięknie wydana i brawa dla wydawnictwa Kobiecego, za staranność. Nie ukrywam jednak, że sięgając po poradnik, chciałam czytać o poradach, nie zaś oglądać co dwie, trzy strony zdjęcia samej autorki. No, ludzie... jakbym chciała ją pooglądać to bym wpisała sobie jej imię i nazwisko w internecie. Miałabym całą masę zdjęć, aż do przysłowiowego „porzygu”. Doskonale wiem, że pomysł na te zdjęcia wyszedł od samej autorki, przez co tym bardziej wydaje mi się narcystyczny.

Podsumowując „:Pretty Happy” nie rozszerzyło w żadnym stopniu mojej wiedzy o odżywianiu, bądź aktywności fizycznej. W tej pozycji, nie ma nic nowego, czego nie można znaleźć w innych, zatem niczym się ona nie wyróżnia. Ale czy na pewno?

No właśnie, jedno muszę przyznać tej książce. Prowadzi dialog z czytelnikiem i sprawia, że na każde pytanie zadane przez autorkę, pragnie się odpowiedzieć. Szczerze, lub nie, ale odpowiedzieć.

„Pretty Happy” to pozycja, która nie pokaże Wam niczego nowego, ale sprawi, że zaczniecie myśleć inaczej o swoim życiu i ciele. Zapragniecie odżywiać się naprawdę zdrowo i zacząć uprawiać aktywność fizyczną. Wiadomym jest fakt, że na początku będzie ciężko, będziecie chcieli się poddać, będziecie uważać, że to była pomyłka. Jednak kiedy ta granica zostanie przełamana, zaczniecie czuć się inaczej i przykładać większą uwagę do swojego ciała i zdrowia. W końcu mamy je tylko jedno.

Nie da się ukryć, że dzisiaj jak już ktoś jest...

• Przeczytane w 2018
  • Sprzedam