W mroku miasta. Szepty

Okładka książki MDS: Miłosne Rewolucje - Grupa Ailes Meg Adams, Grażyna Białas, Monika Bochenko, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Agnieszka Koc, Alicja Krawiec, Camille O'Naill, Monika Pawliczak, Ewa Pirce, Magdalena Rewers, Margo Shaw, Ludmiła Skrzydlewska, Ada Katarzyna Szewczyk, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
MDS: Miłosne R... Meg Adams, Grażyna ...
Okładka książki Godzina Diabła - Grupa Ailes Monika Bochenko, Anita Brzozowiec, D. B. Foryś, Grupa Ailes, A. M. Juna, Tomasz Kilan, Aleksandra Kopeć, Lis W. A. Mikulska, Paula Ołdak, Monika Pawliczak, Ewa Pirce, Magdalena Rewers, Monika Staroń, Anna Tuziak, Francesca Vulneratus, Ammalinne Whites, Agnieszka Zawadka, Katarzyna Sandra Zygan
Godzina Diabła... Monika Bochenko, An...

Książka warta uwagi, to ostatni tom trylogii W Mroku Miasta.
Akcja rozgrywa się u nas w kraju, w Polsce.
Lecz odjęłam trzy gwiazdki za zmarnowany potencjał, a mogło być naprawdę lepiej niż jest, gdyby nie zostało przekombinowane...

Książka warta uwagi, to ostatni tom trylogii W Mroku Miasta.
Akcja rozgrywa się u nas w kraju, w Polsce.

„W mroku miasta. Szepty”, to oczywiście kolejna mieszana para w kolejnej odsłonie intrygującej opowieści.
Będący dotąd wielką zagadką Chwalimir wreszcie ukazał swoje ludzkie oblicze, nie tracąc przy tym na charyzmie i przebiegłości. Pomysł na pozbycie się Olafa oraz wielkie świętowanie wampirów – genialne! Przypowieść o Cieniach Nocy i zabieg z nieodwracalnie okaleczonym wampirzym ciałem też nietuzinkowe.
Podobnie nieschematycznych wątków w książce jest naturalnie więcej. Sam wątek romansowy, jaki rozwija się pomiędzy głównymi bohaterami też trudno zaliczyć do typowych. Słowem – biorąc do ręki książki Pani Rewers, musimy zapomnieć o ogranych pomysłach i sztampowych rozwiązaniach.
Przeurocza Zuzka, którą pamiętamy z II tomu, chociaż wydawałoby się, że to już niemożliwe, w III tomie jeszcze bardziej rozkwitła. Czaruje czytelnika szczególnym urokiem i bawi zdumiewającą pomysłowością oraz bezkrytyczną akceptacją tego, co dotąd było jej nieznane, czy wręcz wydawało się nieprawdopodobne.
Co do reszty bohaterów… Jednych spotkała zasłużona kara, innych długo wyczekiwane szczęście, czyli losy wielu z nich zostały określone, bo to w końcu finał opowieści. A jednak pewne wątki wciąż zdają się niedomknięte, jak gdyby autorka zostawiała sobie furtkę, żeby do Mrocznego Świata powrócić, za co trzymam kciuki :).
Okładka tym razem znowu bezbłędna. Wystarczy rzucić okiem i od razu wiadomo, że książka pochłonie Cię do reszty :)
Mogę jedynie dodać, że szkoda, iż z ostatnią stroną „Szeptów” kończy się ten cykl, bo porywa i wciąga świetnie skreśloną fabułą, dobrym stylem i bogatym językiem. Chciałoby się więcej!
„Szepty”, jak i cała trylogia „W mroku miasta” to zdecydowanie powieść na 10!
Polecam!

Zdecydowanie godna polecenia trylogia!! Dostarcza sporo relaksu i rozrywki miłośnikom różnych gatunków, a przede wszystkim czytelnikom ceniącym sobie piękną, poprawną polszczyznę i rodzime klimaty.
Kto nie miał do czynienia z wampirami- niech przeczyta i rozejrzy się wokół, bo te istoty mogą być wśród nas;)))...Uwaga! Wymagane dobrze rozwinięte poczucie humoru!!
Cenię autorkę za niepowtarzalny styl i język- kwiecisty i dowcipny, ogromną wyobraźnię i umiejętność plastycznego przedstawienia swoich wizji. I dziękuję za to, że książki tego cyklu na wiele godzin oderwały mnie od rzeczywistości przenosząc do świata równoległego i fikcyjnego (czy aby na pewno...;)??)

Cenię...

Po wartkim i dynamicznym II tomie z niecierpliwością czekałam na "Szepty" i zdecydowanie się nie zawiodłam.
Co prawda w 'Szeptach" fabuła nieco spowalnia, ale absolutnie się nie dłuży, a to dlatego, że akcja toczy się tu jakby w dwóch niezależnych rymach czasowych - dynamicznym, pełnym zawirowań tempie głównej bohaterki Zuzki oraz w refleksyjnym, mającym za nic upływ czasu, tempie Chwalimira. Nawiasem mówiąc, ścieranie się dwóch odmiennych rzeczywistości jest w "Szeptach" widoczne niemal na każdym kroku, a wszystko za sprawą diametralnie różnych osobowości głównych bohaterów.
Tego, że cykl zakończy się opowieścią o sercowych rozterkach wampirzego króla można było oczekiwać, istniało tylko pytanie "jak?", skoro do tej pory Chwalimir był jedną wielką zagadką na dodatek budzącą trwogę, wiejącą chłodem i kryjącą się za zasłoną Mrocznego Świata. A jednak niemającej zahamowań Zuzki te przywary pięknego wampira o zielonych oczach nie zniechęciły. Dzięki niej czytelnik odkrywa w Chwalimirze, uśpionego w nim głęboko, prawego człowieka, o którego istnieniu on sam dawno już zapomniał.
Szczerze przyznam, że bardzo podobał mi się wątek dramatycznej historii Chwalimira, która ukształtowała go na skrytego, niemającego zaufania do nikogo i stroniącego od bliskości zimnego władcę. Jego początki w Mrocznym Świecie, demoniczny stwórca i walka z mitycznymi stworami oraz ich skutki, które miały prześladować go przez wieczność, to kolejne historie, którymi autorka rysuje nietypowy dla paranormal romance obraz wampira niekoniecznie nieskazitelnie pięknego i niekoniecznie pozbawionego wewnętrznych dylematów. Chwalimirem miotają rozterki i dobrze, bo to budzi w nim człowieka.
Obok tak nakreślonej postaci władcy-protektora pojawia się prostolinijna, otwarta i szczera Zuzka, którą czytelnik poznał w II tomie. Dziewczyna wciąż ma głowę pełną szalonych pomysłów i nie raz tą pomysłowością zaskakuje czytelnika, zwłaszcza gdy staje przed przeciwnościami losu, z którymi postanawia zmierzyć się wyłącznie na własnych warunkach.
Jeżeli do tego dodamy zaskakujący, ale pomysłowy i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu IN NOMINE PATRIS, zgrabnie wplecioną w twardą rzeczywistość magię oraz gorący romans bez zobowiązań, o którym trudno wyrokować czy zakończy się happy endem, to dostajemy świetną książkę z akcją pełną zaskakujących momentów, z którą ani przez moment nie można się nudzić.

Ostatni tom trylogii W mroku miasta. Powieść z gatunku romans paranormal. Nasze słowiańskie wampiry, akcja u nas w kraju, współcześnie… wszystkie przesłanki na dobrą historię. Drugi tom zapowiadał ciekawą część następną… czekałam długo i niestety… nieco się rozczarowałam. Początek tomu nieco rozwlekły, ale wszystko rozwijało się w dobrym kierunku, potem rozwinięcie naprawdę dobre… romans Chwalimira z Zuzą coraz bardziej interesujący… i wszystko spaprane w ostatniej części… Zupełnie nie pasuje do reszty, Zuza ogłupiała, Chwalimir zmiękł niewiarygodnie, to ma być król… Eh, zmarnowany potencjał, a mogła być super historia… gdyby nie została przekombinowana.
No i „powierz” na str 493 pdf-a powinno być napisane „powiesz” od mówić (nie od powierzać).

• Wampiry
  • Eboomoje:)