W mroku miasta. Cienie

Cykl: W mroku miasta (tom 2)
Wydawnictwo: e-bookowo.pl
literatura piękna
miki24gr

Cienie – II tom cyklu zatytułowanego W mroku miasta opowiadającego historię zawiłych losów nacji wampirów zwanej Rodzajem. Podobnie jak pierwszy tom, Cienie to wielowątkowa powieść z plejadą wyrazistych postaci, której wartka akcja osadzona jest w realiach współczesnej Polski, a tym razem i Berlina. Śledzimy w niej dalsze losy Bogusława i Kaśki, Leona, Marka, Gośki, Chwalimira oraz...

Podobnie jak pierwszy tom, Cienie to wielowątkowa powieść z plejadą wyrazistych postaci, której wartka akcja osadzona jest w realiach współczesnej Polski, a tym razem i Berlina. Śledzimy w niej dalsze losy Bogusława i Kaśki, Leona, Marka, Gośki, Chwalimira oraz pozostałych postaci znanych z pierwszego tomu. Poznajemy też nowych bohaterów jak choćby rozkoszną Zuzkę, krnąbrną Karinę czy bezpiecznego Krzysztofa.

Mroczny Świat wciąż skrywają cienie tajemniczości, ale ich trwałość zostaje zachwiana – w dobie demaskujących zdobyczy technicznych oraz światłych śmiertelnych Rodzajowi coraz trudniej ukryć swą odmienność. Świat nieumarłych i świat śmiertelnych stają na granicy jawnego konfliktu, kiedy IN NOMINE PATRIS wkracza na nowy obszar i zdobywa nowych sprzymierzeńców. W obliczu takiej perspektywy zdeterminowani Słowianie zawierają okupione krwią przymierze z dziką germańską nacją i zawiązują pakt z łowcami – nie ma bowiem takiej ofiary, której Rodzaj nie poniósłby, dla utrzymania swego istnienia w tajemnicy.

Na tym tle toczy się pełen zawirowań romans, którego główną postacią staje się uwikłana w skomplikowany trójkąt Gośka.
Gośka to atrakcyjna, niezależna dziewczyna od dawna lawirująca wśród grona adoratorów, którym nie zamierza dać szansy na trwały związek. Kiedy jednak poznaje Leona, a krótko po nim pojawia się Krzysztof, jednostajna codzienność singielki rozkręca się jak emocjonalna karuzela. Leon pociąga ją fizycznością i błyskotliwością, ale jest też nieobliczalny, pełen sprzeczności i skrywanych tajemnic – to intrygujący, budzący dreszczyk mężczyzna-cień. Krzysztof jest inny – tłumiący temperament i emocje, ale zarazem dobroduszny i pociągający bezpieczeństwem wydaje się kotwicą gwarantującą stabilną przyszłość. Obaj mężczyźni razem stanowiliby idealnego partnera, ale realny świat nie jest tak skonstruowany. Którego więc powinna wybrać? Pójść za głosem rozsądku i dawno sprecyzowanych priorytetów i z Krzysztofem wypłynąć na spokojne wody przewidywalnej codzienności? Czy jednak posłuchać głosu serca i z Leonem rzucić się w rwący nurt kapryśnej namiętności? A może porzucić obu?
Tak więc Cienie to opowieść o życiowych rozterkach ludzi i nieludzi, a wszystko na tle niezwykłych wydarzeń rozgrywających się na granicy dwóch światów. Książka w barwny i dynamiczny sposób splata w sobie romans, erotykę, powieść obyczajową, sensację i paranormal-fantasy. Intryguje, rozśmiesza i podnosi ciśnienie, dostarczając porządną dawkę rozrywki.

Jeśli zaintrygowała Cię spowita mgłą dziewczyna z okładki, która rzucając za siebie niepewne spojrzenie, stoi u wrót Mrocznego Świata, to wejdź na karty tej książki i poznaj jej historię.
Przeczytaj koniecznie i pamiętaj...WAMPIRY SĄ WŚRÓD NAS! ;)

źródło okładki: e-bookowo.pl

Z przeczytaniem tej części czekałam do momentu, aż w sprzedaży ukaże się ostatni tom, żeby na jednym oddechu połknąć obie :). I okazało się, że było warto, bo książka jest zachwycająca, a ja bez czekania mogłam od razu wziąć się za kolejną opowieść z Mrocznego Świata :)
„Cienie”, drugi tom trylogii „W mroku miasta”, w niczym nie ustępują pierwszemu tomowi, chociaż w zupełnie innej konwencji utrzymana jest ich narracja – dynamiczna, niejednoznaczna, przesiąknięta kąśliwym dowcipem i nie stroniąca od wulgaryzmów. Ale czemu się dziwić, skoro główni bohaterowie „Cieni” różnią się od bohaterów „Tajemnic” niemal wszystkim – oczywiście urodą i wiekiem, stylem życia i sposobem jego postrzegania, ale też, co ważniejsze, krewkim temperamentem. Gośka i Leon nie snują się ospale przez życie bez nadziei na to, że jeszcze kiedyś może ich czymś zaskoczyć – oni łapią każdą chwilę i twardo trzymają się swoich wyborów. Że los postawi tych dwoje na jednej drodze, było więcej niż oczywiste, a że...

jw_1968 | 2017-03-15

Dynamiczna powieść, która nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Romans, porwania, śledztwo i miłość zazębiają się w tej wartkiej opowieści. W książce wciąż coś się dzieje, czytelnik poznaje plejadę nowych bohaterów, a każdy z nich ożywia fabułę.

Wątek romansu głównej bohaterki Gośki wciąga i nie daje spokoju bo mimo, że wydaje się z góry przesądzony, to jednak wcale nie jest pewne, że pójdzie ona za głosem serca, ponieważ jej wybranek wysyła sprzeczne sygnały.

Najbardziej nieoczekiwany jest koniec tej historii, w którym autorka zaskakuje chyba każdego, ale to dobrze, bo kiedy czytelnik oczami wyobraźni widzi już nadciągający happy end, jak w większości tego typu powieści, świat głównej bohaterki wywraca się do góry nogami i do końca nie wiadomo, jak jej historia się zakończy.

Polecam z czystym sumieniem wszystkim, nie tylko fanom gatunku, bo "W mroku miasta. Cienie" pomimo, że są II tomem cyku, to nie wieje w nich nudą i sztampą wielotomowych romansów.
I dodam jeszcze, że mnie...

Beata | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 05 maja 2016

Bardzo dobry klasyczny romans paranormal z polskimi wampirami. Napisany ładnym językiem, akcja toczy się przyjemnie, bardzo ładne sceny seksu, no i zaskakujące zakończenie. Autorka wprowadziła kilka nowych postaci i szykuje się interesująca część trzecia. Trochę tylko te wampiry za łagodne i przytulaśne... Ale co ja tam wiem o wampirach... Chyba tylko te polskie są takie słodkie...?

Kiki_W | 2016-03-22

Taki sam poziom jak cześć 1 czyli denny. I ten sam proceder dziwnych ocen z zawyżonymi opiniami i podwójnych do tego. W sumie ta książka jest jak ochłap mięsa to i taki sklepowo-mięsny marketing pasuje.

encia1968 | 2016-02-03
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Czytałam już wiele książek o wampirach, ta zdecydowanie jest inna. Nie jest to romans jakich wiele na rynku. Wampiry w Polsce, a czemu nie! To jest powieść o prawdziwym życiu, a życie często płata nam figle. Autorka w tej części wprowadza kilka nowych postaci, niektóre przebojowe jak Zuzka, a inne jak Krzysztof zwykłe, normalne, niczym się nie wyróżniające. Życie bohaterów nie jest usłane różami, wszyscy zmagają się z jakimiś problemami. W życiu Gośki następuje wiele zmian, poznaje Krzysztofa, kolegę z pracy, solidny materiał na męża, ale czy tego pragnie? Wszystko jeszcze bardziej komplikuje jej choroba. Staje przed trudnymi wyborami. Do ostatniej chwili nie ma pewności co się stanie, czy wybierze Leona? Niewiele rzeczy można przewidzieć w tej powieści, a na pewno nie zakończenie! Podoba mi się autentyczność tej książki, jej realność i nieprzewidywalność.

encia1968 | 2016-02-03
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Magdalena Rewers | 2016-01-11

Ona – zwykła dziewczyna, On – z INNEGO świata. I co z tego wyniknie?
Zwłaszcza gdy na jej drodze pojawia się inny mężczyzna, a wraz z nim perspektywa stabilnej przyszłości.
Tak w krótkim zarysie można nakreślić perypetie Gośki, Leona i Krzysztofa.
"Cienie" to, po będących bestsellerem wydawnictwa "Tajemnicach", II tom cyklu mojego autorstwa "W mroku miasta". Podobnie jak tom pierwszy, to wielowątkowa powieść z plejadą wyrazistych postaci, której wartka akcja osadzona jest w realiach współczesnej Polski, a tym razem i Berlina. Opowiada o życiowych rozterkach ludzi i nieludzi, a wszystko na tle niezwykłych wydarzeń rozgrywających się na granicy dwóch światów, której tym razem strzeże nie tylko oddany sprawie łowca Marek, ale i dynamiczna łowczyni Karina oraz jej niespodziewany sprzymierzeniec Szkot Gerard.
"Cienie" splatają w sobie romans, erotykę, powieść obyczajową, sensację i paranormal-fantasy.
Jeśli ciekawi Cię historia spowitej mgłą dziewczyny z okładki oraz losy...